دکتر علی طاهری نیا 4 مقالات 4 چسب زدن پس از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

چسب زدن پس از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

چسب زدن پس از جراحی بینی :

از نکات مهم برای موفقیت جراحی بینی ، اقدامات مراقبتی پس از این عمل است ؛ لازم است بیماران عزیز در دوران بهبودی پس از عمل بینی کلیه نکات جزئی مراقبتی را رعایت نموده تا به نتایج ایده آل و مد نظر دست یابند . دکتر طاهری نیا جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با ارائه کلیه خدمات تخصصی و پزشکی حوزه جراحی بینی و درمان های گوش و حلق و بینی اطلاعات مفیدی را در اختیار مراجعین و بیماران خود قرار می دهند . از جمله سوالات متداول مراجعین و داوطلبان جراحی بینی ، چگونگی چسب زدن پس از جراحی بینی است در ادامه اطلاعاتی را در این خصوص در اختیارتان می گذاریم :

چسب زدن پس از جراحی بینی

تعویض چسب ها :

برای تعویض چسب بینی خود ابتدا باید به حمام رفته و چسب های قبلی را که روی بینی هستند ، با آب شستشو دهید و بگذارید چسب ها کاملا خیس و مرطوب شده و پیوستگی به پوست را از دست دهند . این کار را باید به آرامی و دقت فراوان بر روی صورت انجام دهید در زمانی که چسب ها را جدا می کنید از روی پوستتان باید خیلی مراقب باشید تا باعث خونریزی زیر پوستی و آسیب زیادی نشوید. برخی از اوقات با داشتن چسب پوست شما چرب می شود باید سعی کنید با احتیاط محل را خشک کنید و کمی با ریختن الکل بگذارید که خشک شود و از چربی ها و جوش ها کاسته شود و از بین برود . این چسب را باید به ابعاد دو نیم سانتی متر بریده و چهار برش به طول 1.5 سانتی متر تهیه کنید این چسب بهتر است از نوع میکروپور آلمان یا 3m باشد .

اتصال چسب های جدید :

برای شروع از بالای بینی شروع به چسب زدن کنید توجه داشته باشید در هنگام چسب زدن پشت بینی سعی کنید چسب بعدی 50 درصد چسب قبلی را احاطه کند . ترتیب چسبها به صورت دو لایه چسب از بالا به سمت نوک بینی باشد .

برای چسب زدن نوک بینی دو طرف بینی را با چسب 15 سانتی متری جوری بزنید  که کاملا نوک بینی جمع شود و بینی را به سمت بالا کمی سربالا کنید با چسب 15 سانتی متری نوک بینی را دو بار در دو محل متفاوت به سمت بالا بکشید و بعد چسب های اضافی را چیده و مرتب کنید.

در خصوص چسب زدن پس از جراحی بینی لازم به ذکر است که یادتان باشد به مدت دو ماه هفته ای دوبار زیر نظر پزشکتان چسب بزنید . حتی بهترین جراح بینی در تهران هم این نکته را خاطرنشان می کند که چسب زدن امری بسیار مهم در جراحی بینی می باشد .

سایر خدمات دکتر طاهری نیا :

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سه =

تماس با پزشک