دکتر علی طاهری نیا 4 مقالات 4 آندوسکوپی بینی و سینوس
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

آندوسکوپی بینی و سینوس

مدت زمان مطالعه2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آندوسکوپی بینی و سینوس:

آندسکوپی بینی و سینوس راهکاری موثر و کمک کننده در امور تشخیص بیماری و حتی درمان بسیاری از مشکلات حوزه سینوس و بینی است . مهم ترین مزایای آندوسکوپی بینی و سینوس در عدم نیاز به تابش پرتوهای مضر برای دیدن قسمت های درونی بینی است .

آندوسکوپی بینی و سینوس

تشخیص بیماری :

در آندوسکوپی تشخیصی بسیاری از بیماری ها و ناهنجاری های بینی که توسط ارزیابی های ام آر آی و سی تی اسکن شناسایی نشده اند ، به راحتی تشخیص داده شده و پزشک متخصص توان اتخاذ  تصمیمات منطقی درمانی را خواهد داشت . در کاربرد تشخیصی آندوسکوپی می توان بیماری های لوزه سوم ،  سینوزیت ، تومورهای سینوس و بینی ، آدنوئید ، منشا گرفتگی بینی ، گرفتگی گوش ، ورم درونی و مخاطی ، پولیپ ها و . . . بنا براین بی هیچ مانع و عارضه ای پزشک متخصص و جراح بینی می تواند عامل بیماری یا مشکل را شناسایی کند . مزیت دیگر این روش در امکان تکرار آن بعد از اتمام درمان است . آندوسکوپی تشخیصی را می توان با بیهوشی عمومی یا بی حسی انجام داد این روش برای کودکان می تواند به شکل سرپایی نیز انجام شود . طول مدت آندوسکوپی تشخیصی عموما بین 10 الی 15 دقیقه خواهد بود .

درمان بیماری :

از ابزار آندوسکوپ برای درمان بیماری هم کمک گرفته می شود . به این ترتیب می توان بسیاری از قسمت های مشکل دار درگیر با بیماری را به کمک آندوسکوپی بینی و سینوس درمان کرد . در برخی از روش های آندوسکوپی درمانی ، بخش عبوری به سینوس باز می شود و از بروز آسیب به بافت های نرم بینی جلوگیری می شود . آندوسکوپی بینی و سینوس با کاربرد درمانی عموما در اتاق عمل و با بیهوشی یا بی حسی انجام پذیر است . از تکنیک آندوسکوپی می توان تومورهای قاعده جمجمه را تشخیص داده و به درمان آنها پرداخت . تومور های این حوزه گاه بین جمجمه و بینی ، گاه بین جمجمه و گوش و در بخش پایینی مغز تشکیل می شود که برای دستیابی به آنها مناسب ترین راه آندوسکوپی بینی و سینوس است همچنین از این تکنیک می توان برای رفع نشت مایع مخاطی نیز استفاده کرد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر طاهری نیا جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =

Call Now Buttonتماس با پزشک