مدت زمان مطالعه2 دقیقه

پروتز بینی

مدت زمان مطالعه2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پروتز بینی :

به منظور رفع ایرادات موجود در ساختار بینی که از جراحی پیشین به جای مانده یا در اثر مراقبت های ناصحیح پس از عمل بینی حاصل شده است ، به جراحی بینی ترمیمی  روی می آورند . برای برطرف نمودن ایرادات بینی گاه لازم است بافت اضافی به بینی الحاق شود . تعیین نوع بافت های اضافی وابسته به وضعیت بینی ، تغییرات مورد نظر ، صلاحدید پزشک جراح و امکانات در دسترس است . گاه برای رفع ضعف ها و کمبود ها ، بهترین جراح بینی از گرافت کمک میگیرد و گاه از پروتز بینی .

پروتز بینی

دلیل استفاده از پروتز :

در شرایطی که گرفتن بافت های گرافتی و غضروفی از بدن بیمار میسر نباشد ، زمان جراحی کم باشد و یا بیمار به برداشت گرافت از بدنش رضایت ندهد ، جراح بینی از پروتز بینی کمک می گیرد تا حالت لازمه را در بینی ایجاد نماید .

کارآیی پروتز ها :

اگر به دلیل نقصان های جراحی اولیه ، شکستگی بینی ، فرورفتگی ساختار اسکلتی و تحلیل رفتن بافت های مهم بینی ایرادات فرمی و عملکردی در بینی ظاهر شد ، می توان به کمک پروتز های متنوع و کارآمد ، ایرادات موجود را برطرف نمود . این پروتز ها کمبود های پل بینی ، بخش پایینی و سپتوم را مرتفع می کنند . البته طبق توصیه جراح بینی آقای دکتر طاهری نیا ، بهتر است پروتز بینی در بخش نوک بینی کار گذاشته نشود. همچنین بینی هایی که حالت پرخطری دارند ، برای کارگذاری پروتز مناسب نیستند . در این باره بینی های پرخطر عبارتند از : بینی های تحلیل رفته به خاطر مصرف کوکائین ، بینی هایی که تحت جراحی های متعدد دستکاری شده اند ، بینی هایی که لایه طبیعی پوستشان را از دست داده اند .

جنس پروتز ها :

اکثر پروتز های مناسب و مهم برای جراحی بینی سیلیکونی هستند و نیز برخی برند های پرکاربرد که علی رغم ساختگی بودنشان ، بسیار کمک کننده هستند . برند medpor  از این نوع برند ها برای پروتز بینی است .

مزایای پروتز بینی :

– عدم امکان تغییر شکل

– جذب نشدن از سوی بدن .

– توان جراح بینی در تراشیدن پروتز و انطباق دادن ان با ساختمان بینی .

سایر خدمات دکتر طاهری نیا : جراحی بینی ، جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک