دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » هزینه عمل تیپ پلاستی در سال 1403 چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه عمل تیپ پلاستی در سال 1403 چقدر است؟

هزینه عمل تیپ پلاستی با توجه به یک سری عوامل محاسبه می‌شود. اما هزینه این عمل نسبت به عمل بینی کامل بسیار کمتر است. تیپ پلاستی یک روش جراحی بینی است که برای حل مشکلات نوک بینی کاربرد دارد. مشکلاتی از قبیل بزرگ بودن سوراخ‌های بینی، افتادگی نوک بینی و یا نامتقارن بودن سوراخ‌های بینی در نوک بینی وجود دارد که نیاز به عمل تیپ پلاستی دارد تا فرد چهره زیباتری داشته باشد.

در ابتدا توضیحات دکتر علی طاهری نیا متخصص گوش و حلق و بینی درباره تیپ پلاستی را مشاهده کنید.

00:42
truncate dir-rtl

تیپ پلاستی چیست؟

هزینه عمل تیپ پلاستی چقدر است؟

هزینه عمل تیپ پلاستی بستگی به عوامل متعددی دارد تا بتوان محاسبه کرد و به بیمار گزارش داد. پزشک ابتدا باید بیمار را معاینه کند تا تشخیص دهد عمل به چه صورت باید انجام شود. ممکن است هزینه عمل تیپ پلاستی نیاز به یک بی‌حسی موضعی داشته باشد و یا ممکن است نیاز به بیهوشی کامل داشته باشد. به همین دلیل برای محاسبه هزینه عمل تیپ پلاستی با جراحی نوک بینی قبل از هر چیز باید یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید.

موقعیت و شهری که شما در آن زندگی می‌کنید نیز باعث تغییرات قیمت می‌شود. به عنوان مثال در تهران که یک شهر بزرگ است و از تجهیزات و امکانات بیشتری نسبت به شهرهای دیگر برخوردار است و همچنین پزشکان متخصص زیادی دارد، هزینه عمل تیپ پلاستی در آن بیشتر است. پزشک متخصص در این رابطه بسیار مهم است که درست انتخاب شود، در غیر این صورت شما را دچار ضررهای زیادی می‌کند.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی نیمه فانتزی

عوامل موثر بر هزینه عمل تیپ پلاستی

عوامل زیادی بر هزینه عمل تیپ پلاستی تاثیر گذار است که باعث می‌شود نتوان بدون بررسی وضعیت بیمار آن را بررسی کرد. این عوامل شامل موارد زیر است:

  • یکی از عوامل موثر نوع بینی فرد است. هزینه عمل تیپ پلاستی در بینی استخوانی معمولا بیشتر از بینی گوشتی است.
  • وجود مشکلات تنفسی در بینی و انجام جراحی به این منظور، به دلیل حساسیت بیشتر هزینه آن بیشتر از انجام عمل زیبایی است.
  • اگر در تغییرات انجام شده در نوک بینی نیاز به پیوند بافت باشد هزینه عمل تیپ پلاستی افزایش می‌یابد.
  • اگر بیمار در دوره‌های قبل نیز جراحی بینی داشته است و برای بار دیگر به پزشک مراجعه کرده است، جراحی آن حساس‌تر است و هزینه نیز به طبع بیشتر خواهد بود.
  • تخصص پزشک جراح در این زمینه بسیار مهم است و باید سابقه و توانایی لازم جهت انجام عمل تیپ پلاستی را داشته باشد.
  • محیط مطب و یا کلینیک نیز بسیار مهم است. یک محیط تمیز با داشتن پرسنل خوش برخورد و همچنین وسایل و تجهیزات کامل حتما هزینه بیشتری را به دنبال دارد.
  • قبل از عمل تیپ پلاستی پزشک یک جلسه مشاوره با شما خواهد داشت و این خود نیز شامل هزینه می‌شود. اما این هزینه مهم نیست مهم این است که پزشک فرم صورت و فرم بینی شما را ببیند و طبق آن برای شما نوع عمل را مشخص کند و همچنین هزینه‌ها را اعلام کند.

تمامی این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا در هزینه عمل تیپ پلاستی تاثیر بگذارند. در محاسبه و تخمین هزینه‌ها باید با پزشک متخصص مربوطه تماس بگیرید و یک جلسه مشاوره داشته باشید تا وضعیت شما بررسی شود.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی گوشتی

هزینه عمل تیپ پلاستی

هزینه عمل تیپ پلاستی با بیمه

برای عمل تیپ پلاستی اگر بخواهید تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، باید بگوییم که هیچ کدام از شرکت‌های بیمه هزینه عمل تیپ پلاستی را پرداخت نمی‌کنند. زیرا بیشتر این عمل‌ها برای زیبایی هستند. اما در مواردی که مشکل بیمار مشکلات تنفسی باشد و پزشک نیز آن را تایید کرده باشد، بیمه قسمتی از هزینه عمل تیپ پلاستی را پرداخت می‌کند. برای اطلاع بیشتر از این موضوع بهتر از با بیمه گذار خود در ارتباط باشید.

هزینه عمل تیپ پلاستی ارزان

برخی افراد به دلیل ارزان بودن هزینه عمل تیپ پلاستی بعضی از اشخاص سودجو و یا بی‌تجربه وبی‌سابقه، به آن‌ها مراجعه می‌کنند. این اشخاص با تبلیغ هزینه پایین عمل تیپ پلاستی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی باعث ترغیب افراد برای مراجعه به آن‌ها می‌شوند. اما باید بدانید که این افراد با توجه به تجربه و سابقه‌ای که ندارند، نمی‌توانند کار خود را به خوبی انجام دهند و حتی ممکن است شما را در معرض خطر قرار دهند. بهتر از برای اطمینان از جراحی تیپ پلاستی خود به دنبال پزشک متخصص باشید و به هزینه‌های پایین و همچنین هزینه‌های خیلی بالا توجه نکنید. کافی است با تحقیق و جستجو پزشک متخصص را بی‌یابید و عمل رضایت بخشی را تجربه کنید. هزینه عمل تیپ پلاستی ارزان امکان دارد شما را در آینده متضرر کند، زیرا با انماج دادن عمل اشتباه یا نامناسب شما مجبور شوید دوباره هزینه کنید تا ایراد را رفع کنید.

نتیجه گیری

هزینه عمل تیپ پلاستی به عوامل زیادی بستگی دارد و طبق عوامل گفته شده در برخی موارد افزایش می‌یابد. اما باید بدانید به دلیل افزایش هزینه نباید در دام افراد بی‌تجربه افتید و به خاطر هزینه پایین عملی که آن‌ها انجام می‌دهند خود را در معرض خطر قرار دهید و بعد از پایان کار پشیمان و ناراضی باشید. انتخاب یک پزشک متخصص و توانا در انجام عمل تیپ پلاستی یک امر مهم است که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید.

سوالات متداول

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *