دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » هزینه جراحی بینی گوشتی در سال 1403 چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی بینی گوشتی در سال 1403 چقدر است؟

هزینه جراحی بینی گوشتی، یکی از دغدغه‌هایی است که امروزه خیلی از افراد که بینی گوشتی دارند. جراحی بینی گوشتی از آنجایی که نسبت به بینی استخوانی چالش برانگیز تر است و ایرادات زیادی در آن دیده می‌شود، نیاز به یک دکتر با مهارت و باسابقه دارد که بتواند با توانمندی که دارد این نوع بینی را به خوبی جراحی کند تا افراد رضایت کامل را از نتیجه آن داشته باشند.

01:16
truncate dir-rtl

فیلم عمل بینی گوشتی خانم 29 ساله با پوست ضخیم

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی و یا هر عمل دیگری به یک سری عوامل بستگی دارد. با بررسی این عوامل هزینه برای شما تخمین زده می‌شود و پزشک به شما هزینه را اعلام می‌کند.

مهارت جراح:

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی گوشتی، مهارت و سابقه پزشک جراح است. هر چقدر مهارت بالاتر و سابقه بیشتری در انجام عمل بینی گوشتی داشته باشد هزینه نیز افزایش می‌یابد. زیرا می‌توان با اطمینان به عمل پزشک می‌توانیم رضایت کاملی را از جراحی داشته باشیم.

نوع تکنیک استفاده شده برای جراحی بینی گوشتی:

برای جراحی بینی گوشتی از دو تکنیک استفاده می‌شود. تکنیک باز و یا تکنیک بسته که به تشخیص پزشک شما و همچنین میزان تغییراتی که باید اعمال کند بستگی دارد. این عامل بر روی هزینه جراحی بینی گوشتی نیز تاثیر گذار است زیرا هر یک از تکنیک‌ها هزینه متفاوت دارند.

هزینه‌هایی که برای بیهوشی تعیین می‌شود:

این عامل نیز به تشخیص پزشک بستگی دارد که ایا نیاز به بیهوشی است یا خیر. در برخی موارد تغییرات جزئی مانند تغییر شکل دادن به نوک بینی، نیازی به بیهوشی نیست و با یک بی‌حسی موضعی این کار انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: عمل بینی های پهن و گوشتی

قیمت عمل بینی گوشتی
هزینه جراحی بینی گوشتی

پیچیدگی عمل بینی:

هر چقدر جراحی بینی گوشتی پیچیدگی بیشتری داشته باشد میزان هزینه نیز افزایش می‌یابد. به طور مثال هزینه اعمال تغییرات کوچک در نوک بینی هزینه کمتری نسبت به اصلاح انحراف بینی دارد.

بهتر است برای نتیجه بهتر و اطمینان بیشتر به دنبال هزینه‌های پایین برای جراحی نباشید و با مشاوره گرفتن از پزشکان متخصص و مشاهده نمونه کارهای آن‌ها و همچنین پرسیدن از افرادی که رضایت کملی از جراحی بینی خود دارند، پزشک خود را انتخاب نمایید تا شما نیز با اطمینان خاطر و میزان رضایت مندی بالا این عمل را انجام دهید.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

یکی از سوالات مهمی که افراد به دنبال جواب آن هستند، هزینه جراحی بینی گوشتی است. باید بدانید که هزینه جراحی بینی گوشتی بستگی به عواملی که گفته شد دارد و نمی‌توان بدون بررسی پزشک هزینه‌ای را به بیمار اعلام کرد. هزینه جراحی بینی گوشتی نرخ ثابتی ندارد زیرا روزانه شاهد تغییرات قیمتی در هر زمینه‌ای مخصوصا در زمینه درمانی و زیبایی هستین. هزینه عمل بینی گوشتی بدون مشاوره و بررسی شرایط بیمار مشخص نمی شود و حتما باید به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه نمایید تا بینی شما مورد بررسی قرار بگیرد. باید توجه داشته باشید که هزینه عمل بینی گوشی در شهرهای بزرگ مانند تهران که امکانات بیشتری دارند نیز نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است.

هزینه جراحی بینی گوشتی با بیمه

هزینه جراحی بینی گوشتی در مواردی که برای زیبایی صورت گیرد شامل بیمه نمی‌شود. اما در صورتی که فردی به خاطر مشکل در راه تنفسی خود نیاز به هزینه جراحی بینی گوشتی خود دارند و یا نیاز به جراحی ترمیم آسیب بینی دارند بیمه به آن‌ها تعلق می‌گیرد. البته در این مورد هم ممکن است درصدی از بیمه را به بیمار پرداخت کنند. بهتر است برای دانستن این موضوع با بیمه گذار خود صحبت کنید تا اطلاعات لازم را در این باره به شما بدهد.

هزینه جراحی بینی گوشتی ارزان قیمت

در مواردی شاهد تبلیغات هزینه جراحی بینی گوشتی ارزان قیمت در رسانه‌ها و یا صفحات مجازی هستیم، که این موضوع باعث شده است بیشتر افراد به دلیل هزینه پایین جراحی به این گونه پزشکان یا کلینیک‌ها مراجعه کنند. باید توجه داشته باشید که جراحی بینی ارزان، بیشتر از سوی افرادی که غیر متخصص هستند و یا تجربه کافی در این زمینه را ندارند صورت می‌گیرد. این افراد به دلیل بی‌تجربه بودن، توانایی این را ندارند که عمل بینی گوشتی که بسیار چالش برانگیز‌تر هستند را بدون ایجاد عارضه انجام دهند. مطمئن باشید که اگر این افراد بخواهند جراحی بینی بیماران را انجام دهند، با خطراتی در حین عمل و یا بعد از عمل مواجه خواهند شد.

در برخی موارد نیز، هزینه جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد دلیل بر این نیست که حتما عمل بینی موفقیت آمیز است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از انجام هر عمل زیبایی به خوبی در مورد پزشک تحقیق کرده و به پزشکی مراجعه کنید که توانایی، تجربه و تخصص لازم را دارد. یک بار هزینه کردن بهتر از پشیمانی به دلیل هزینه جراحی بینی گوشتی ارزان قیمت است، که با آسیب دیدن و در معرض خطر قرار گرفتن افراد غیر متخصص همراه است.

نتیجه گیری

در سال‌های اخیر جراحی بینی خصوصا جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد شده است، زیرا افراد بیشتر از قبل به زیبایی خود اهمیت می‌دهند. اما یکی از دغدغه‌های مهم در این باره، هزینه جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی است که به دلیل افزایش هزینه‌های درمانی در حال افزایش است. بهتر است برای داشتن یک جراحی رضایت بخش بدون توجه به هزینه جراحی به دنبال یک پزشک خوب و باتجربه باشید.

سوالات متداول

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *