دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » ممنوعیت افراد در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ممنوعیت افراد در جراحی بینی

ممنوعیت افراد در جراحی بینی

امروزه درصد زیادی از افراد برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند. در این میان افرادی هستند که برای جراحی بینی شرایط لازم را ندارند. قبل از جراحی فرد باید از سلامت کامل برخوردار باشد و در صورتی که دارای اختلال یا بیماری مخصوصا در بینی می باشد، باید ابتدا درمان شود و بعد برای جراحی بینی اقدام کند. یکی از مواردی که قبل از جراحی بینی باید درمان شود آلرژی می باشد. قبل از انجام جراحی بینی به نظرات بهترین جراح بینی در تهران که در ادامه بیان می شود توجه شود.

آلرژی به دو صورت می باشد: خفیف و حاد. برای آلرژی خفیف روش دارو درمانی موثر می باشد و در صورت بهبودی می توان جراحی بینی انجام داد. نحوه جراحی این افراد با افرادی که آلرژی ندارند متفاوت می باشد. در این جراحی نباید دریچه های بینی  (والو) بیش از حد کوچک شوند. در این جراحی باید از غضروف اسپیریدر ( پهن کننده) استفاده شود تا بیمار به اختلال در تنفس دچار نشود. همچنین بینی که دارای آلرژیک می باشد، دارای ترشحات زیاد بود و شاخک ها ورم کرده اند. البته پیش از جراحی، جراح بینی اقداماتی جهت کاهش آلرژی انجام می دهد در نتیجه عمل تاثیر گذار می باشد. که شامل موارد ذیل می باشد :

  1. تجویز مصرف دارو برای درمان آلرژی
  2. شاخک های بینی سوزانده می شود.
  3. ارجاع فرد به مراکز درمانی آلرژیک

ممنوعیت افراد در جراحی بینی

افرادی نباید جراحی بینی انجام دهند که در صورت عمل پیامدهای جبران ناپذیری برای فرد ایجاد خواهد داشت. افرادی که ممنوعیت در جراحی بینی دارند به شرح ذیل می باشند:

  1. افراد مبتلا به بیماری هموفیلی که اختلالات انعقاد خون دارند .
  2. افرادی که دارای بیمار رینیت آتروفیک یا خشکی بینی دارند در صورت عمل بیماری حادتر می شود.
  3. ورزشکاران حرفه ای مخصوصا ورزش های سنگین مانند فوتبال، رزمی، کشتی که به طور مداوم ورزش کرده و بعد از جراحی قصد ادامه آن را دارند نباید جراحی بینی انجام دهند. زیرا در جراحی بینی تغییراتی در ساختار بینی انجام می شود که در طی آن بافت های غضروفی برداشته می شود. و در صورتی که فرد بعد از جراحی در اثر اصابت ضربه به بینی در ورزش آسیب ببیند، ممکن است این غضروف ها از محل اصلی خارج شده و به تدریج از بین برود . این آسیب را نمی توان حتی با جراحی مجدد ترمیم کرد . جراح پیش از جراحی بینی از فرد درباره ادامه ورزش به صورت حرفه ای سوال می کند. در صورتی که فرد تمایل به جراحی داشته باشد جراح اطلاعاتی درباره خطرات بعد از جراحی به فرد ارائه می دهد. نکته قابل توجه اینست که جراحی بینی اگر با هدف اصلاح انحراف بینی انجام شود مشکلی برای ورزشکاران بعد از جراحی ایجاد نمی کند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علی طاهری نیا متخصص گوش و حلق و بینی

 

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *