دکتر علی طاهری نیا 4 مقالات 4 قرینگی سوراخ های بینی
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

قرینگی سوراخ های بینی

مدت زمان مطالعه2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

قرینگی سوراخ های بینی

رعایت قرینگی سوراخ های بینی یکی از گزینه های موفقیت جراحی بینی است . زاویه تمام رخ بینی و تعادل آن از روبرو اهمیت بسزایی در زیبایی چهره ، تناسبات صورت ، جذابیت و هماهنگی اجزا دارد . این ویژگی از سوی برخی از جراحان نادیده انگاشته شده و متاسفانه تنها به نیم رخ صورت در حین جراحی توجه می شود که این امر برای موفقیت عمل بینی کافی نیست .

قرینگی سوراخ های بینی

نقش جراح بینی

نقش جراح بینی در قرینگی سوراخ های بینی و ساختار کلی آن غیر قابل چشم پوشی است . بسیاری از بیماران و داوطلبان رینوپلاستی در پی یافتن بهترین جراح بینی در تهران هستند ولی در شناسایی آن سردرگمند در این باره لازم است بدانید که انتخاب جراح امری نسبی است برخی از پزشکان جراح بینی تکنیک هایی را به کار می برند که ممکن است عده ای نپسندند و برخی دیگر سبک های خاصی برای پیشبرد جراحی دارند که ممکن است عده ای این سبک ها را استثنایی شمرده و عده ای دیگر بی اهمیت قلمداد کنند بنا بر این لازم است با توجه به نمونه جراحی های پزشک ، سابقه کاری ، سلیقه شخصی خودتان و بررسی های دقیق بهترین جراح بینی را انتخاب کنید . علاوه بر جراح بینی ، مراقبت های پس از عمل در روزهای نقاهت و به شکل دراز مدت درحفظ انسجام و فرم این عضو اهمیت زیادی دارد .

ویژگی قرینگی

حتی در افراد عادی نیز کمی غیرقرینگی در سوراخ های بینی وجود دارد که آن هم به علت تفاوت سمت راست و چپ بدن است . عادات خوابیدن ، روزمرگی ، کار و . . .  موجب به هم خوردن تقارن طرفین بدن در دراز مدت می شود . ولی این امر به وضوح قابل تشخیص نیست در موارد بسیار زیادی که عدم تقارن فاحش و چشمگیر باشد ، جراح بینی باید این اختلاف را از بین برده و تعادل را به چهره بازگرداند در این شرایط ظرافت و تجربه و دقت جراح اهمیت بسیار زیادی پیدا خواهد کرد . البته همانطور که گفته شد ، مقدار کمی غیر قرینگی در صورت طبیعی و عادی است ولی هنر جراح بینی زمانی آشکار می شود که اختلاف فاحش را حتی در جراحی بینی ترمیمی از بین ببرد و ساختاری هماهنگ و متناسب به این عضو ببخشد .

سایر خدمات دکتر طاهری نیا :

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 9 =

Call Now Buttonتماس با پزشک