دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 عوارض جراحی بینی
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

عوارض جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

عوارض عمل بینی یا رینوپلاستی چیست؟
خطرناک ترین عوارض عمل بینی چیست؟
آیا جراحی زیبایی بینی بر روی چشم ها نیز تاثیر می گذارد؟
عوارض جراحی بینی تا چه وقت برطرف می شود؟
در صورتی که عوارض بینی برطرف نشود، چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون عوارض جراحی بینی گردآوری شده است جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

عوارض جراحی بینی

 

عوارض جراحی زیبایی بینی

یکی از جراحی های زیبایی پلاستیکی که اخیرا بسیار در بین افراد مورد استقبال واقع شده است، جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی می باشد که گفته می شود عملی ایمن و بی خطری می باشد و هیچ گونه عوارض جانبی حادی را در پی ندارد اما باید اضافه کنیم این جراحی هم همانند دیگر عمل ها دارای مقدار کمی عوارض جانبی است که اگر به تمام دستور العمل های بهترین جراح بینی در تهران گوش داده و از آن تبعیت کند مدت زمان آن کمتر خواهد شد.

برخی از عوارض جانبی در جراحی بینی عبارتند از:

ایجاد تغییرات در راههای تنفسی: اگر در جراحی زیبایی بینی پزشک بیش از حد حفره های بینی را تنگ کرده باشد، باعث خشکی دهان، تنفس دهانی، خشک شدن گلو بخصوص در شب و موقع خواب، کاهش حس بویایی، تغییر تن صدا و…
تغییرات نامطلوب ظاهر بینی: ممکن است که متقاضی از شکل نهایی بینی و یا عدم تقارن حفره های بینی و همچنین بالا بودن بیش از حد حفره های بینی مواجه شود.
کج بودن بینی: اگر فردی دارای انحراف تیغه میانی شدیدی باشد این عارضه بر شکل نهایی بینی تاثیر می گذارد به طوری که اگر در پروسه جراحی انحراف کاملا برطرف شود ظاهر بینی نیز بهتر خواهد شد اما اگر مقدار خفیفی نیز در آن باقی مانده باشد باعث کج شدن بینی بعد از عمل خواهد شد.

برخی مراقبت هایی که بیمار باید بعد از عمل بینی رعایت کند

شامل:

کبودی و تورم در زیر چشم ها که جراح بینی توصیه می کند که از کمپرس یخ از 24 ساعت تا 72 ساعت اولیه بعد از عمل استفاده شود.
برای کنترل درد و ناراحتی بعد از عمل بهتر است که از برخی آنتی بیوتیک ها و داروهای التیام بخش استفاده کنید برای این منظور بهتر است که طبق دستورالعمل هایی که پزشک تجویز نموده مصرف شود.
بهتر است که در معرض مستقیم نور خورشید نباشد، در صورت اجبار نیز نباید از عینک آفتابی استفاده کند زیرا غضروف و پوست بینی هنوز متورم می باشد و سنگینی عینک بر آن ناحیه فشار وارد می کند و فرم بینی را تغییر می دهد.

برای دستیابی به بینی جذاب و طبیعی باید به یک جراح بینی حاذق مراجعه شود تا با این اقدام و انتخاب درست از ایجاد هر گونه عوارض جانبی جلوگیری به عمل آورد.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

مقالات مرتبط
منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

ممکن است برخی از افراد بعد از عمل جراحی زیبایی بینی اول دچار مشکلاتی مانند بدشکل بودن فرم بینی یا اختلالات تنفسی می شوند. برای رفع این مشکل انجام جراحی ترمیم بینی نیاز می شود. در...

ورزش پس از جراحی بینی

ورزش پس از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی، از نوع عمل های جراحی بسیار حساس است که برای موفقیت و رسیدن به نتایج ایده آل، علاوه بر ظرافت و تبحر پزشک جراح بینی، مراقبت های ویژه پس از عمل نیز اهمیت بسزایی...

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty،  برای اصلاح و ترمیم ایرادهای جراحی اولیه بینی انجام می شود. جراحی ترمیمی بینی در شرایط مختلفی استفاده می شود که نتیجه جراحی زیبایی بینی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *