دکتر علی طاهری نیا » جراحی پلک » عمل همزمان پلک و بینی امکان پذیر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عمل همزمان پلک و بینی امکان پذیر است؟

عمل همزمان پلک و بینی در واقع یک تیر با دو نشان می باشد که می تواند به طور شگفت انگیزی چهره شما را تغییر دهد. از جهتی دیگر می توان گفت دوره نقاهت، هزینه عمل و زمان بیمار به حداقل می رسد و بسیار به صرفه تر از عمل جداگانه هر یک می باشد. به دلایل بسیاری پیش می آید که بسیاری از بیماران به درخواست خودشان عمل بینی و عمل پلک را هر دو همزمان انجام می دهند و در برخی مواقع نیز با توصیه پزشک این کار انجام می شود. ما در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب جراحی همزمان پلک و بینی بررسی کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزایای عمل همزمان پلک و بینی

عمل همزمان پلک و بینی همانطور که در بخش پیشین اشاره شد مزایای بسیاری دارد و از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیمار با یک بار بیهوشی می تواند دو عمل زیبایی انجام دهد و از آسیب و عوارض آن تا حد زیادی کاسته می شود.

همزمان ناهنجاری های دو ناحیه ای از چهره که تاثیر بسزایی در زیبایی دارد برطرف می شود.

هر گونه مشکل در بینی هم از لحاظ درمانی و هم از لحاظ زیبایی برطرف می شود.

عوارض جانبی بعد از عمل همزمان بینی و پلک کاسته می شود.

در حقیقت بلفاروپلاستی رو می توان با بسیاری از جراحی های زیبایی دیگر همزمان انجام داد. به عنوان مثال بلفاروپلاستی را با لیفت صورت ، لیفت پیشانی و یا جراحی های زیبایی بینی همزمان می توان انجام داد. ناگفته نماند عمل همزمان بینی و پلک نیازمند توانایی و دانش گسترده بهترین جراح بینی در تهران می باشد.

جراحی زیبایی بینی و پلک چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی می تواند به دو روش باز یا بسته انجام شود و با توجه به در خواست بیمار و صلاح دید پزشک می تواند به صورت طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی صورت گیرد. در جراحی زیبایی پلک، جراح برش هایی در محل چین های پلک ایجاد می کند تا کمترین اثر از جراحی باقی بماند و با توجه میزان ناهنجاری و افتادگی پلک چربی اضافی برداشته می شود و در صورت لزوم ماهیچه ها نیز جابجا می شوند. درهر دو عمل برش هایی ایجاد شده بخیه زده شده و عمل جراحی پایان می پذیرد.

چه کسانی کاندید جراحی همزمان پلک و بینی هستند؟

در بسیاری موارد پیش می آید که شما برای جراحی پلک به پزشکتان مراجعه می کنید و متوجه می شوید که اگر بینی تان را نیز عمل زیبایی تان دو چندان خواهد شد. به همین دلیل اگر در پلکتان احساس ناهنجاری دارید و از لحاظ تنفسی و زیبایی بینی تان مشکل دارد بهتر است این عمل همزان انجام شوند.

در نظر داشته باشیم که این جراحی طی بیهوشی انجام خواهد گرفت و مدت زمان این عمل از جراحی متمایز هر یک بیشتر می باشد. هم چنین عمل همزمان پلک و بینی ایمن بوده و خطری بیمار را تهدید نمی کند.

بیشتر بخوانید : جراحی بینی فانتزی

مراقبت های بعد از عمل همزمان پلک و بینی

جراحی همزمان پلک و بینی در صورتی انجام می پذیرد که بیمار توانایی انجام هر دو عمل را با توجه به میزان زمان بیهوشی از لحاظ سلامتی بالینی داشته باشد. به همین جهت مراقبت های بعد از عمل همزمان پلک و بینی بسیار مهم بوده  و تا میزان زیادی نتیجه عمل و ماندگاری آن را تحت پوشش قرار می دهد. برخی از این مراقبت ها در زیر آورده شده است:

 • داروهای تجویز شده و مسکن ها را لازم است در زمان معین مصرف کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ در 24ساعت اول توصیه می شود.
 • لازم است جهت تعویض چسب بینی حتما به پزشک مراجعه شود به خصوص در روزهای اولیه.
 • از انجام فعالیت های سنگین تا یک ماه خودداری کرده و بعد از آن با مشورت پزشک انجام شود.
 • ویزیت و چکاپ در زمان هایی که پزشک توصیه می کند ضروری می باشد.
 • از پوشیدن لباس های با یقه های بسته و تنگ خودداری کرده تا فشار اضافه بر روی بینی وارد نشود.
 • از فین کردن و تخلیه بینی با فشارزیاد بپرهیزید.
 • بهتر است تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشده است از عینک زدن خودداری کنید.

عوارض عمل همزمان پلک و بینی

عمل همزمان پلک و بینی مانند هر عمل جراحی دیگری عوارضی دارد که به مرور با رعایت دستورات دارویی و پزشکی بهبود می یابند و برطرف می شوند. برخی از این عوارض به شرح زیر می باشند:

 1. کبودی و تورم پس از عمل درناحیه چشم  و گونه وجود خواهد داشت.
 2. ممکن است در بستن پلک ها دچار کمی مشکل شوید و یا دچار خشکی چشم شوید.
 3. در روزهای اولیه احساس نفس کشیدن به دلیل پانسمان و گچ کمی دشوار می باشد.

کلام آخر

عمل همزمان پلک و بینی در کنار تمامی مزایایی که دارد به هر حال دو عمل جراحی می باشد که ممکن است در روزهای اولیه کمی شرایط برای بیمار سخت باشد اما پس از مدتی مزیت این عمل و نتیجه رضایت بخش آن با تاثیر بسزایی که در چهره دارد نسبت به عمل جداگانه هر یک مشخص خواهد شد و زیبایی چهره را دوچندان می کند.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *