دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 شستشوی بینی با سرم بعد از عمل
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

شستشوی بینی با سرم بعد از عمل

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

شستشوی بینی با سرم بعد از عمل

بعد از جراحی زیبایی بینی به دلیل خونریزی و ایجاد لخته های خونی و به دلیل گرفتگی و ضد عفونی کردن داخل بینی لازم است شست و شوی بینی انجام شود .هنگامی که شست و شوی بینی انجام می شود شما به راحتی می توانید تنفس کنید، بهترین روش رعایت نکات ایمنی و مراقبت هایی است که پزشک به شما توصیه می کند و باعث میشود بعد از انجام آن ها سریع تر بهبود یابید.

شست و شوی بینی

  • بهتر است بعد از عمل بینی برای تمیز کردن خون های خشک شده در داخل بینی از گوش پاک کن استفاده کنید .گوش پاک کن بهتر است کمی مرطب باشد تا احساس درد نداشته باشید.
  • باید به هنگام استفاده از گوش پاک کن نباید به شدت داخل بینیتان فشار دهید زیرا باعث آسیب به بینی می شوید .
  • بعد از عمل بینی در صورت زخم های بیرونی می توانید از محلول پر اکسید هیدروژن استفاده کنید .این محلول نباید داخل بینی استفاده شود و در صورت تجویز پزشک بهتر است استفاده شود .
  • بعداز ضد عفونی کردن و تمیز کاری بهتر است شست و شوی بینی با قطره و اسپری سالین که حاوی سرم نمک است طبق تجویز پزشک انجام شود
  • بعد از عمل بینی و بعد از تمیز کردن بینی می توانید از پماد موپروسین یا جنتامایسین استریل چشمی استفاده کنید بهتراست برای استفاده از این پماد ها از گوش پاک کن استفاده کنید .
  • استفاده از پماد آنتی بیوتیک برای جلوگیری یا کاهش عفونت توسط پزشک تجویز می شود که معمولاً مصرفش تا دو هفته ی اول و هر 8 ساعت یکبار لازم است .
  • شست و شوی سرم در دو هفته ی اول بعد از جراحی بسیار ضروری است زیرا شست و شوی با سرم علاوه بر ضد عفونی کردن بینی باعث می شود تنفس شما آزاد شود .

انجام شست و شو با سرم به وسیله ی یک سرنگ انجام می شود بعد از پر کردن سرنگ سوزن آن را خارج می کنید و سپس به داخل بینی سرنگ را فشار می دهید  این کار باید به گونه ای انجام شود که از سوراخ دیگر بینی مایع ریخته شده خارج شود .

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

 

 

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

مقالات مرتبط
منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

ممکن است برخی از افراد بعد از عمل جراحی زیبایی بینی اول دچار مشکلاتی مانند بدشکل بودن فرم بینی یا اختلالات تنفسی می شوند. برای رفع این مشکل انجام جراحی ترمیم بینی نیاز می شود. در...

ورزش پس از جراحی بینی

ورزش پس از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی، از نوع عمل های جراحی بسیار حساس است که برای موفقیت و رسیدن به نتایج ایده آل، علاوه بر ظرافت و تبحر پزشک جراح بینی، مراقبت های ویژه پس از عمل نیز اهمیت بسزایی...

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty،  برای اصلاح و ترمیم ایرادهای جراحی اولیه بینی انجام می شود. جراحی ترمیمی بینی در شرایط مختلفی استفاده می شود که نتیجه جراحی زیبایی بینی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *