دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » سوالات رایج جراحی بینی استخوانی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سوالات رایج جراحی بینی استخوانی

سوالات رایج جراحی بینی استخوانی

بینی از پوست و غضروف تشکیل شده است که اغلب افراد میان بینی استخوانی و بینی گوشتی فرقی قائل نمی شوند و جراحی زیبایی هر دو را یکی می دانند. در حالی که باید گفت پوست نازک با غضروف زیاد را بینی استخوانی تشکیل می دهد و بینی هایی که دارای پوست کلفت می باشد  را بینی گوشتی ایجاد می کنند. باید ذکر کرد که پوست بینی در تعیین بینی نقش بزرگی ایفا می کند.

سوالات-رایج-جراحی-بینی-استخوانی

بینی استخوانی به دلیل داشتن پوستی نازک، همراه با غضروف ها و اسکلت داخلی بینی به خوبی مشاهده می شود، اما بینی های گوشتی از این قاعده مستثنی می باشند و اسکلت درونی این نوع بینی به دلیل تراکم پوست در سطح آن قابل مشاهده نمی باشد. از مزایا و محاسن خوب بینی استخوانی این می باشد که با کوچک ترین تغییر در اثر جراحی زیبایی بینی، به خوبی دیده می شود، و نتیجه جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی واضح تر می باشد، و تغییر به خوبی در آن دیده می شود.

یکی از تفاوت های اساسی در جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی در این می باشد که، تورم و کبودی در بینی گوشتی دیرتر از بینی استخوانی از بین می رود، در نتیجه تورم  و کبودی در بینی استخوانی کمتر است.

جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی متفاوت می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفته شود خیر، تمام اقداماتی که در بینی گوشتی صورت می گیرد، به  همان اندازه در بینی استخوانی نیز انجام می دهند. چون در بینی های استخوانی قوزبینی بیشتر دیده می شود، باید در حین عمل بیشتر تراشیده شود، همچنین غضروف های بینی استخوانی مستحکم تر از بینی گوشتی می باشد، در نتیجه در جراحی تراشیدن غضروف ها وقت برتراز حذف پوست های اضافی در روی بینی گوشتی می باشد. شایان ذکر است که بگوییم موفقیت هر دو بینی در جراحی بالا می باشد، به شرطی که افراد مراقبت های قبل و بعد ازعمل را به خوبی اعمال نمایند. چنانچه افراد تمایل به انجام عمل جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی گوشتی یا ترمیم نوک بینی دارند، می توانند از تجربیات و تخصص دکتر علی طاهری نیا بهترین جراح بینی  در تهران بهره گیرند، ایشان با داشتن تجربه بالا و مهارت کافی، این جراحی را با کمترین عوارض بعد از عمل انجام می دهد.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *