مدت زمان مطالعه3 دقیقه

رینوپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

رینوپلاستی

رینوپلاستی چیست؟

علل انجام رینوپلاستی چیست؟

در این مقاله توضیحات جامعی در مورد عمل رینوپلاستی آورده شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر این متن را تا انتها مطلعه نمایید.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی نوعی عمل است که شکل بینی را با بهترین تجهیزات و آخرین متد تغییر داده می شود. عامل تشویقی برای انجام رینوپلاستی معمولا تغییر ظاهر بینی و بهبود تنفس می باشد. قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی می باشد و قسمت تحتانی آن غضروفی شکل است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا کل این قسمت ها را تغییر دهد. بهتر است قبل از این پروسه با جراح بینی در مورد این که آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است یا خیر؟ مشورت های لازم را انجام دهید.

هنگامی که برای رینوپلاستی برنامه ریزی می کنید، جراح بینی صورت را کاملا بررسی می کند، پوست بینی و نوع بینی را معاینه می کند.در صورتی که فرد  کاندیدای جراحی باشد، جراح یک برنامه شخصی برای متقاضی ایجاد می کند.

علل انجام رینوپلاستی

رینوپلاستی می تواند اندازه، شکل یا مقادیر بینی را تغییر دهد. این جراحی ممکن است برای تصحیح بد فرمی های ناشی از صدمات یا تصحیح تنفس یا بهبود بعضی مشکلات تنفسی انجام شود.

عوارض جانبی رینوپلاستی

مانند هر جراحی دیگر رینوپلاستی خطرات و عوارض جانبی خود را دارد اما اگر به جرا بینی حاذق مراجعه شود هیچ گونه خطری را در پی نخواهد داشت. اما برخی از عوارض جراحی زیبایی بینی، عبارتند از:

  • مقداری خونریزی
  • عفونت کم
  • درد و زخم
  • واکنش و آلرژی نسبت به بیهوشی

شایان ذکر است که بگوییم با پزشک خود در رابطه با ریسک هایی که ممکن است بعد از جراحی بینی پیش بیاید صحبت نمایید.

عکس رینوپلاستی

روش رینوپلاستی

قبل از برنامه ریزی برای رینوپلاستی، باید با جراح بینی خود ملاقات نمایید برای این که در ارتباط با فاکتورهای مهمی که باعث می شود جراحی نتیجه بهتری برای فرد به همراه داشته باشد  توضیح دهد. این مسئله به طور عمومی شامل:

  • سابقه پزشکی فرد: مهمترین سوالی که پزشک در مورد آن از فرد سوال خواهد کرد در مورد انگیزه های اواز جراحی است. پزشک همچنین از متقاضی در مورد سابقه پزشکی سوال خواهد نمود. این سوالات نیز شامل: سابقه گرفتگی بینی، جراحی ها و هر اقدام درمانی که انجام داده است. اگر اختلال خونریزی داشته باشد مثل هموفیلی، سوالاتی خواهد نمود تا مطمئن شود که کاندیدای خوبی برای رینوپلاستی است یا نه؟
  • یک تست فیزیکی: جراح بینی یک آزمایش کامل فیزیکی را از فرد می خواهدکه شامل تست های آزمایشگاهی، مانند آزمایش خون است. همچنین ظاهر صورت،داخل و خارج بینی را آزمایش خواهد کرد. آزمایش های فیزیکی به جراح بینی کمک می کند که تغییراتی که برای ساختن ظاهر فرد نیاز است را انجام دهد. مانند میزان ضخامت پوست یا استحکام غضروف در انتهای بینی که ممکن است نتایج را تحت تاثیر قرار دهد. آزمایش فیزیکی همچنین شاخصی است برای تشخیص ضربه رینوپلاستی به تنفس فرد.
  • عکس گرفتن: یک نفر از مطب پزشک عکس هایی از بینی متقاضی از زوایای مختلف می گیرد. جراح ممکن است نرم افزار کامپیوتری برای دستکاری کردن عکس به منظور نشان دادن نتیجه های بعد ازعمل را نمایان کند. پزشک از این عکس ها برای مقالات قبل – بعد استفاده می کند، در طول جراحی به آن ریفرنس می دهد. مهم تر از آن، عکس اجازه می دهد که در مورد نتایج عمل بحث شود.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

چکیده مطلب

رینوپلاستی عملی بی خطر است که در صورت مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران صورت گیرد، دوره ی نقاهت کم و محدودی خواهد داشت.

برای جراحی بینی و مشورت در این مورد می توانید به دکتر علی طاهری نیا مراجعه کنید.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =

تماس با پزشک