دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 روش های زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه5 دقیقه

روش های زیبایی بینی

مدت زمان مطالعه5 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

روش های زیبایی بینی

آیا می توان بینی را بدون نیاز به جراحی به فرم دلخواه در بیاوریم؟

در این مقاله توضیح جامع و مفصلی در مورد روش های جراحی زیبایی بینی بدون عمل گرد آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا به این نتیجه برسید که روش های سنتی و بدون  نیاز به جراحی موقتی است یا دائمی خواهد بود.

جراحی بینی با لیزر

اولین نکته ی که بسیار از جراح بینی در مورد آن پرسیده می شود، این است که جراحی زیبایی بینی با لیزر امکان پذیر است یا خیر؟ قطعا لیزر در جراحی های زیبایی صورت کاربرد های زیادی دارد، در کلینیک های پوست لیزر بسیار مفید واقع شده است. اما در جراحی بینی با لیزر کاربردی جزئی دارد و ممکن است که موقتا شکل و سایز بینی را به خصوص بینی های گوشتی که دارای چربی و بافت زیاد است را کم کند اما به مرور زمان ماندگاری خود را از دست می دهد. در نتیجه جراح بینی از این روش جهت کوچک نمودن بینی استفاده نمی کند و زیاد تجویز نمی نماید.

لیزر در زمینه ای حذف خال های روی بینی مناسب می باشد و برای لایه برداری سطح پوست شیوه ی نوین است که نتایج عالی را به همراه دارد.

عکس روش های زیبایی بینی بدون جراحی

وسایل کوچک کننده بینی

نکته بعدی که بسیار در شبکه های ماهواره ای نیز تبلیغ می شود ابزار و وسایل کوچک کننده بینی می باشند. چنین باوری غلط می باشد و وسیله ی که بتواند بینی را کوچک کند وجود ندارد و بیشتر این وسایل کاربردهای تبلیغاتی و تجاری به شمار می آید.

استفاده از نخ جهت فرم دادن به بینی

سوال بعدی که بسیار پرسیده می شود استفاده از نخ جهت فرم دهندگی به بینی می باشد . نخ ها با برندها و جنس های مختلف وارد بازار ایران شده اند که نه فقط ایران بلکه مسئله ی جهانی شده است. نخ ها برای ایجاد کشش در زیر پوست ابداع شدند که با ایجاد بی حسی موضعی در مطب ها خیلی رایج شد که این مسئله حتی به بینی هم ورود پیدا کرد. اما باز جراح بینی برای جراحی زیبایی بینی از آن استفاده نمی کند.

استفاده از نخ برای بینی نه تنها مزایا ندارد بلکه باعث عوارض جانبی هم چون التهاب و خروج چرک در موضع نخ برای بالا بردن نوک بینی خواهد شد.

پروتز برای زیباسازی بینی

نکته دیگری که خیلی از بیماران در مورد آن می پرسنداین است که چه پروتزی برای بینی استفاده کنند که مناسب فرم و صورت بینی باشد؟ گفته می شود که به غیر از موارد خاص که بینی دارای غضروفی نباشد یا قبلا از لاله های گوش بیمار به عنوان بانک خوب غضروفی استفاده نکرده باشند، مجاز به استفاده از پروتز یا وسایل دیگر در بینی هستند، زیرا بینی شرایط خاصی دارد که فقط از نسج غضروف خود بیمار مثل تیغه بینی یا لاله گوش یا در موارد ترمیمی از غضروف دنده خود متقاضی استفاده می شود.

 جراح بینی به هیچ عنوان اجازه ندارد بدون هم فکری از خود بیمار از پروتز مصنوعی در بینی برای زیبایی بینی استفاده کند. این کار به هیچ وجه روتین نبوده و در هیچ جای دنیا استفاده از پروتز در جراحی بینی رایج نیست و منحصر به موارد خاصی است که جراح بینی برای شکل دادن به بینی استفاده می کند. استفاده از پروتز نیز مانند جراحی کاربرد ندارد و ممکن است موقتی باشد.

استفاده از آنزیم برای زیباسازی بینی

نکته دیگری که اخیرا در برخی مراکز باب شده است، استفاده از تزریق آنزیم خاصی است به نام هیالورونیداز برای کوچک کردن یا شکل دادن به بینی . تنها کاربرد علمی این آنزیم حل کردن ژل هایی است که به صورت رایج بیماران تزریق می کنند و به طور کوتاه مدت استفاده می شود.

ژل های هیالورونیک اسید دارای آنزیمی است که شرکت ها برای حل کردن آن ژل ها می فروشند. به عنوان مثال اگر بیمار از تزریق ایجاد شده رضایت نداشته باشد از پزشک می خواهد که آن را با آنزیم حل کند . ما به هیچ عنوان حق استفاده از این آنزیم برای حل کردن نسوج طبیعی را نداریم که متاسفانه مشاهده می شود در بعضی موارد این اقدام انجام شده است که از عوارض آن ایجاد چروکیدگی و تحلیل نسج در بینی می باشد.

تزریق ژل برای برجسته نمودن بینی

 تزریق ژل در زیبایی بینی باعث اصلاح فرورفتگی های روی بینی قبل یا بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده می شود البته به صورت روتین نیست و تزریق ژل در بینی هم فواید و هم مضرات خود را دارد، هرچند که مزایای آن بسیار موقتی است.

زیباسازی بینی با جراحی

برای زیباسازی بینی مناسب ترین روش جراحی می باشد، این روش نه موقتی است و نه بازگشت پذیر.

برای این که بهترین نتایج را بگیرید بهتر است به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود.

چکیده مطلب

قبل از اقدام به هر گونه عمل یا جراحی زیبایی بینی بهتر است که با یک جراح بینی مشورت های لازم را اعمال نمایید تا بهترین روش و مناسب ترین آن را انتخاب کنید.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =

Call Now Buttonتماس با پزشک