دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی گوش 4 جراحی زیبایی گوش
مدت زمان مطالعه12 دقیقه

جراحی زیبایی گوش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه12 دقیقه

جراحی زیبایی گوش

عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست؟

هزینه عمل زیبایی گوش چقدر می باشد؟

آیا عمل گوش خطرناک است؟

جراحی گوش (اتوپلاستی)یکی از جراحی های زیبایی با هدف ترمیم و اصلاحات ظاهری گوش می باشد. مشکلاتی از قبیل برجسته بودن لاله گوش در یکی یا هر دو گوش، بزرگ بودن گوش، بیرون زدگی گوش از کنار سر (آینه ای شکل) با جراحی گوش برطرف می شود. معمولا این مشکلات از اوان دوران کودکی در فرد به وجود می آید و علاوه بر اینکه زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، از لحاظ روانی، اعتماد به نفس فرد را پایین آورده و در روابط اجتماعی او ایجاد مشکل می کند. به همین جهت بهتر است این جراحی در سنین پایین انجام شود.

جراحی-زیبایی-گوش

جراحی-زیبایی-گوش

افراد مناسب برای جراحی زیبایی گوش

افراد درحالت طبیعی دارای گوش های متناسب با سر و صوت می باشند. معمولا گوش زیبا مماس با صورت  از ابرو تا قاعده بینی می باشد و در زاویه نزدیک به سر می باشد. در حالت کلی گوش های افرادی که برای جراحی گوش اقدام می کنند دارای ویژگی هایی به شرح ذیل می باشد:

 1. گوش هایی که غضروف و لاله حالت غیر طبیعی  داشته و این به دلیل اینست که رشد آنها کامل نشده است.
 2. گوش های برجسته و بلبله گوش: این گوش ها با زاویه ای رو به جلو بوده و به حالت طبیعی عقب نرفته اند و این باعث بزرگ به نظر آمدن گوش ها می شود. این عارضه ممکن است مادرزادی بوده و از بدو تولد در فرد وجود داشته باشد. با عمل جراحی در غضروف ها دستکاری کرده و به عقب برده می شود به طوری که حدود یک تا دو سانت با جمجمه سر فاصله داشته باشد.
 3. عدم تقارن لاله ی گوش ها با یکدیگر. لاله گوش ممکن است از گوش دیگر بزرگتر یا کوچکتر باشد که با جراحی زیبایی گوش این نقض برطرف می شود.
 4. گوش هایی که فاقد لاله گوش می باشند. در برخی موارد با اختلالات شنوایی همراه بوده و نیاز به جراحی دارد .
 5. گوش هایی که در اثر حادثه ضربه دیده اند و لاله گوش آنها صدمه دیده و از بین رفته است.
 6. گوش هایی که نرمه آن ها پاره شده است که معمولا در اثر استفاده از گوشواره های سنگین این اتفاق می افتد.

نحوه جراحی زیبایی گوش

برای نزدیک کردن گوش به سر و  ایجاد تقارن گوش لایه نازکی از پوست در ناحیه پشت گوش برداشته می شود. برای اینکه غضروف ها پایین آورده شود و به سر نزدیک شود، قسمت پشتی غضروف تراشیده می شود و تعدادی چین ایجاد می شود. در آخر با بخیه های دائمی محل برش ها دوخته می شود. برگشت گوش به حالت اولیه بعد از جراحی وجود ندارد و جای بخیه بعد از مدتی بهبود یافته و قابل تشخیص نیست.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، از جمله عمل هایی است که تناسب گوش را نسبت به دیگر اجزای صورت در این فرآیند برقرار می کنند. با این پروسه می توان تمام عیب و نقص هایی که در ظاهر گوش (بد شکلی بودن گوش) چه از راه مادرزادی و یا از علل دیگر( آسیب های جسمی) در گوش به وجود آمده است را برطرف می کنند. در این روند، به بهبود ظاهر شکل وموقعیت و حتی عدم تقارن گوش می پردازند. توصیه می شود که پیش از اقدام به جراحی زیبایی گوش باید در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید تا با دید باز این پروسه را انجام دهید. این جراحی می تواند با هدف درمانی و یا زیبایی برای فرد صورت گیرد. گفته می شود که صدمه و آسیب هایی که به گوش وارد می شود به علت های زیادی صورت می گیرد. یک جراح حاذق ابتدا با بررسی و معاینه می تواند تمام این مشکلات و نواقصی که در ظاهر گوش نمایان شده است را از بین ببرد. چنانچه متقاضی به یک جراح با تجربه و ماهر مراجعه کند می تواند از روند کار و نتایج عمل رضایت کامل و ایده آل را به دست آورد.

کاندیدای جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

کودکانی که مبتلا به هیچ گونه عفونت نباشند و از سلامت کاملی برخوردار باشند.

وقتی که گوش کودکی غضروف هایش مقاوم و سفت شده باشد.

کسانی که از تمام دستورالعمل های جراح چه قبل از عمل و چه بعد از عمل پیروی می نمایند.

افرادی که دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.

کسانی که در ظاهر گوش آنان برجستگی بیش از حد وجود دارد و حالت لاله گوش بیرون و به صورت افتاده است.

افرادی که دارای گوش کاگوت، گوش آویزان، گوش لوله ای، گوش گربه ای، گوش ویلدرموت، ایجاد شکاف در لاله گوش، گوش علامت سوالی یا گوش کاسمن، گوش مخفی، گوش جمع شده، گوش میکروتیا و… را داشته باشند.

روش مرسوم عمل گوش شامل بخیه زدن غضروف گوش های برجسته و بیرون زده و درنتیجه جمع شدن آن به سمت سر فرد می باشد. این کار باعث می شود که فرد احساس داشتن گوشی با ظاهری زیباتر و طبیعی تر را تجربه نماید.

بهتر است که بیمار در روز عمل ناشتا باشد و شب قبل غذای آبکی مصرف کرده باشد.

عدم مصرف برخی از داروها از جمله: آنتی بیوتیک ها و آسپرین یک هفته قبل از عمل الزامی می باشد.

بعد از جراحی از تا زمان مقرر نباید استحمام نمایید و برای این منظور باید هدبند روی گوش قرار گرفته باشد.

هزینه جراحی گوش(اتوپلاستی)

قیمت جراحی زیبایی گوش به عوامل زیادی بستگی دارد که بهترین روش مراجعه به یک جراح حاذق می باشد که بعد از بررسی میزان برجستگی گوش، اقدام به تعیین آن می نماید. البته باید ذکر کرد که هزینه زیبایی گوش از فردی به دیگری متفاوت است و به فاکتورهای زیادی از جمله: امکان داشتن مشکلات شنوایی مادرزادی، آسیب دیدن پرده گوش، بی هوشی، داروهای قبل و بعد از جراحی و… مختلف می باشد.

اغلب شرکت های بیمه هزینه عمل درمانی گوش را تقبل می کنند، اما چنانچه برای زیبایی صورت گیرد، بیمه هیچ گونه هزینه ای را به عهده نخواهد گرفت و مسولیتی در قبال این عمل ندارد.

هزینه جراحی گوش

عوارض جراحی گوش

باید گفت که در صورتی که به یک جراح حاذق مراجعه شود، هیچ گونه عوارضی را به همراه ندارد و ممکن است که مقداری تورم ، کبودی و خونریزی های جزئی به همراه داشته باشد که در صورتی که این خونریزی همراه با عفونت باشد مراجعه به جراح و بررسی و معاینه آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

دوره نقاهت جراحی گوش

بعد از مرخص شدن فرد به منظور کاهش تورم در روری سر بیمارچند روزی پانسمان قرار می گیرد که نباید بدون دستور پزشک باز شود. این پانسمان اغلب تا 3 روز دور سر خواهد بود و که جراح برخی از نکات در هنگام خواب را به بیمار توصیه خواهد کرد. بعد از برداشتن پانسمان  یا کشیدن بخیه ، به منظور فرم گیری گوش، چند ماهی باید از هدبند استفاده شود. با گذشت زمان ؛ زخم و ناراحتی ها هم کاسته و از بین می رود. اغلب دوره نقاهت جراحی گوش 5 روز می باشد که بعد از آن فرد توانایی از سر گرفتن کار و امور روزمره زندگی را دارد. چنانچه عمل را برای کودکان انجام داده باشند، کودک بعد از یک هفته قادر است که به مدرسه بازگردد اما از انجام برخی فعالیت ها باید پرهیز نماید.

نتایج جراحی گوش

یکی از نتایج عالی که بعد از عمل حاصل می شود، زیبایی ظاهر گوش است که طبیعتا باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد و ظاهر شدن در جامعه و اجتماع می گردد. چنانچه خواهان انجام این عمل ساده و بی خطر هستید ما جناب دکتر علی طاهری نیا متخصص گوش و حلق و بینی را معرفی می نماییم که ایشان با داشتن تجربه فراوان این عارضه را با کمترین عوارض جانبی برطرف می نماید.

مراقبت های بعد از عمل گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست؟ این جراحی چگونه صورت می گیرد؟ چه افرادی و در چه سنی مناسب جراحی اتوپلاستی می باشند؟

در این مقاله به توضیح و بیان سوالات برخی از مخاطبان پاسخ داده شده است . اما برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذقی مراجعه نمایید که ما در اینجا دکتر علی طاهری نیا بهترین متخصص گوش و حلق و بینی را معرفی می کنیم.

جراحی گوش  یا اتوپلاستی چیست؟

امروزه به اصلاح گوش های برجسته و لاله گوش که به منظور زیباسازی و تناسب بین اجرای صورت انجام می شود، را جراحی زیبایی گوش یا عمل اتوپلاستی می گویند که اغلب اوقات این برجستگی 10 تا 18 درجه از جمجمه سر شروع می شود، بدین معنا که هر چقدر جمجمه ایده آل و مناسب تر باشد، لاله گوش شکیل تر و زیباتر خواهد بود.

مراقبت های بعد از عمل گوش

روش جراحی لاله گوش

در ابتدا بعد از بیهوشی بیمار،برشی از پشت گوش صورت می گیرد تا جراح گوش بتواند به راحتی در غضروف لاله گوش عمل شکل دهی را انجام دهد، در نتیجه زاویه این پروسه با سریکسان می شود و در آخر پوست اضافی و زائد را بر می دارند و اقدام به بخیه و دوختن لبه های پوست می کنند، این عمل هیچ گونه خطری ندارد و بهترین نتایج را برای فرد به همراه دارد.

مزایای جراحی گوش

یکی از مزایای که در این گونه عمل وجود دارد، این است که هیچ گونه زخم و یا برشی در معرض دید نخواهد بود، زیر جراح برش را از قسمت داخلی و پشت گوش ایجاد نموده است.

از دیگر مزایای باعث می شود که فرد از تمسخر و افت اعتماد به نفس او جلوگیری شود و شکل و فرم گوش زیباتر خواهد شد.

باعث ایجاد تناسب گوش با دیگر اجزای صورت خواهد شد.

اغلب اوقات جراح گوش از بخیه های جذبی استفاده می نماید اما زمانی که بخیه نیاز به کشیدن داشته باشد، باید یک هفته بعد از عمل به پزشک مراجعه نماید و بخیه را بکشد که هیچ گونه درد و خونریزی را به همراه ندارد و متقاضی بعد از این می تواند استحمام کند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

بهتر است که بیشتر استراحت نماید مخصوصا در روزهای ابتدایی زیرا مواد بیهوشی هنوز در بدن فرد وجود دارد.

اگر فرد ورزشکار باشد بهتر است طوری ورزش کند تا ضربه و آسیبی به گوش وارد نشود.

بلافاصله بعد از جراحی گوش باید از هدبند های فشاری استفاده نماید تا کمک به انسجام بافت های دستکاری شده شود، استفاده از این هدبند تا 6 هفته ابتدایی واجب است.

مصرف درست و به موقع از داروهای تجویز شده توسط متخصص گوش و حلق و بینی در اوایل عمل الزامی است.

اگر بعد از عمل مقداری درد و ناراحتی در فرد رخ دهد، امری طبیعی است و نباید احساس نگرانی نماید.

تا یک ماه از رفتن به استخر و شیرجه زدن خودداری نماید.

چکیده مطالب:

دکتر علی طاهری نیا متخصص گوش و حلق و بینی حاذق در غرب تهران به این موضوع تاکید می ورزد تا زمانی که لاله گوش از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است بهتر است که این عمل زیبایی صورت گیرد به همین دلیل توصیه می نماید که این عمل اغلب در سنین پایین قبل از رفتن به مدرسه صورت گیرد زیرا در فرم دهی و انسجام بافت ها کمک شایانی می نماید.

مزایای جراحی گوش

چه اقداماتی باید قبل از جراحی گوش صورت گیرد، تا متقاضی درد کمتری را بگیرد؟

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست؟

چرا عمل اتوپلاستی را انجام می دهند؟

بعد از جراحی زیبایی گوش چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

آیا عمل گوش عوارضی جانبی را برای فرد به همراه دارد؟

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا اطلاعات لازم را در مورد اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش را کسب کنید.

یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش می باشد که به منظور برطرف نمودن بدشکلی، بدفرمی، تغییر حالت، اصلاح ناهنجاری های گوش، عدم تقارن، تغییر سایز لاله های گوش یا حتی برداشتن تومور از قسمتی از لاله گوش از جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، استفاده می کنند تا به برطرف نمودن این معایب در ظاهر فرد اقدام نمایند. بیمار قبل از جراحی باید تمام نکات و مراقبت های لازم رااز جراح و یا متخصص گوش و حلق و بینی را دریافت نماید تا هیچ گونه مشکلی بعد از جراحی برای فرد به همراه نداشته باشد، و انتظارات معقولانه از عمل داشته باشد. اغلب اوقات جراحی زیبایی گوش با هدف درمانی و یا زیبایی صورت می گیرد.

برخی نکات قبل از جراحی زیبایی گوش عبارتند از:

برای جلوگیری از کاهش اکسیژن در عروق خونی در حین عمل، بهتر است که از مصرف برخی از دخانیات و قلیان تا یک هفته قبل از عمل اجتناب شود.

بهتر است که فرد از سلامت کامل جسمانی و حتی روحی و روانی برخوردار باشد.

قطع کردن مصرف برخی از داروها و قرص ها قبل از عمل، زیرا ممکن است که در حین جراحی باعث رقیق شدن خون و خونریزی شدید در بیمار شود.

شایان ذکر است که بگوییم با رعایت این نکات ، جراح و یا متخصص گوش و حلق و بینی با هیچ گونه مشکلی در حین عمل مواجه نخواهد شد و نتیجه را می تواند به نحو احسنت رقم زند.

مزایای جراحی گوش عبارتند از:

 • اصلاح بزرگی و بدفرمی گوش
 • کوتاه بودن مدت زمان عمل (این پروسه معمولا بین 1 الی 1ساعت و نیم به طول می انجامد)
 • افزایش اعتماد به نفس در فرد (به علت تمسخر از سوی اطرافیان)
 • ساده بودن و ایمن بودن جراحی
 • داشتن کمترین دوره نقاهت (معمولا دوره نقاهت 4 الی 7 روز می باشد)
 • عدم مشخص بودن برش (برش از پشت گوش می باشد که به مرور محو می شود و هیچ آثاری از آن باقی نخواهد ماند)
 • برطرف نمودن مشکلات ظاهری در گوش
 • رفع حالات اکتسابی که برای فرد پیش می آید، از جمله: ضربه و یا آسیب دیدگی در تصادفات، استفاده از گوشواره های بزرگ و سنگین و…

چکیده مطلب

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی در بین افراد متفاوت می باشد به عنوان مثال نتایج عمل در بزرگسالان مانند کودکان بسیار مطلوب و رضایت بخش نخواهد بود، زیرا کودکان دارای لاله ی گوشی نرم و انعطاف پذیری می باشند که نتیجه عمل را مطلوب می کند، اما در بزرگسالان غضروف ها سفت و سخت می باشد. اما در کل با مراجعه به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق می توان بهترین نتیجه را بدست آورد.

به منظور دستیابی به گوش هایی زیبا و ایده آل بعد از جراحی اتوپلاستی بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

تماس با پزشک