دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 صفر تا صد جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه28 دقیقه

صفر تا صد جراحی بینی گوشتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
مدت زمان مطالعه28 دقیقه

جراحی زیبایی بینی امروزه در کشور ما بسیار رواج یافته است و باتوجه به اهمیت زیبایی در افراد یکی از اعمال جراحی پرطرفدار به حساب می آید. جراحی زیبایی بینی به رفع مشکلات و معایب ظاهری بینی که می تواند قوز روی بینی و انحرافات را متشکل شود می پردازد. در جراحی زیبایی بینی نوع بینی، فرم کلی صورت و ایجاد تناسب در سایر اجزای صورت در نظر گرفته می شود. یکی از انواع جراحی زیبایی بینی جراحی بینی گوشتی می باشد. دراین مقاله قصد داریم در مورد مزایا، نحوه جراحی، مراقبت های قبل و بعد، هزینه و عوارض عمل جراحی بینی گوشتی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه قصد انجام جراحی زیبایی بینی خود را دارید یا می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید، درادامه مقاله با ما همراه باشید…

جراحی بینی زنانه

جراحی بینی گوشتی

 
نمونه عمل بینی گوشتی توسط دکتر علی طاهری نیا
 

جراحی بینی گوشتی زنانه در تهران

ساختمان بینی

بینی، اصلی ترین راه جهت ورود هوا به بخش دستگاه تنفسی می باشد، که بخش فوقانی بینی از بخش تحتانی بینی باریک تر می باشد و این بخش با مخاط بویایی بینی (گیرنده های بویایی در این بخش قرار دارند) پوشیده شده است. بخش تحتانی از بخش فوقانی بینی به میزان دو سوم پهن تر می باشد، که این بخش بوسیله مخاط تنفسی ضخیم پرعروقی پوشانده شده است.

به ناحیه برآمده و سطحی، بخش خارجی بینی گفته می شود که از دو بخش استخوانی و غضروفی تشکیل شده است. استخوان های بینی به شکل هرمی و مستطیلی می باشند که در نواحی زیر استخوان پیشانی قرار گرفته است و در هر شخص اندازه و شکل آن متغیر می باشد.

از بخش سوراخ های عقبی بینی تا بخش سوراخ های خارجی بینی را حفره بینی می گویند، که این بخش توسط دیواره میانی بینی به دو بخش نیمه راست و نیمه چپ تقسیم بندی شده است. ارتفاع هر حفره ۵ سانتی متر می باشد که دارای طول ۵ الی ۷٫۵ است.

خصوصیات بینی گوشتی

اصطلاح بینی گوشتی اصطلاح غلطی است که در سطح جامعه رواج پیدا کرده. بینی در واقع از سه ساختمان تشکیل شده است استخوان غضروف و پوست پوشاننده آنها. اگر پوست روی بینی بیش از حد ضخیم کلفت و حاوی غدد چربی زیادی باشد بینی گوشتی گفته می شود. یکی از جراحی هایی که در بین افراد از محبوبیت بالایی و به خصوص جوانان واقع شده است، جراحی زیبایی بینی می باشد. یکی از سوالاتی که اکثر متقاضیان بینی در وهله ای اول با آن مواجه می شوند هزینه جراحی زیبایی بینی می باشد، که باید گفت به منظور تعیین قیمت دقیق تر بهتر است که به جراح بینی مراجعه شود و بعد از معاینه و بررسی نرخ دقیق اعلام می شود.

باید ذکر کرد که جراحی بینی گوشتی کمی ریسک پذیر می باشد و در صورتی که به جراح بینی حاذق و با تجربه مراجعه شود نتایج می تواند مطلوب و ایده آل واقع شود. بینی هایی که از غضروف کمتر و پوست چربی بیشتری تشکیل شده باشد را جزء بینی های گوشتی طبقه بندی می نمایند. روش جراحی آن با متد قدیمی دیگر پاسخ گو نمی باشد و جراح بینی خبره از روش های جدید و با تکنیک های پیشرفته اقدام به جراحی زیبایی بینی می نماید.

خصوصیات بینی گوشتی
 

اغلب بینی های گوشتی علاوه بر دارا بودن مقداری  زیادی چربی و پوست ضخیم دارای قوز نیز هستند. از نظر ضخامت بینی های گوشتی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحت و ساده ای است و هر شخصی قادر به شناسایی آن می باشد. اما تشخیص ضخامت توسط جراح بینی صورت می گیرد. به منظور ارزیابی ضخامت پوست بینی از پره های بینی استفاده می شود، زیرا لبه های پره های بینی از دو لایه ضخامت پوست ایجاد می شود و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی جراح بینی قادر است که نوع بینی و تغییرات لازم آن را بررسی نماید.

بینی گوشتی

بینی گوشتی

بینی های گوشتی، دارای غضروف های بسیار ضعیفی هستند و در واقع به نسبت بینی های دیگر دارای غضروف کمتری می باشند و همچنین پوست بیشتر و ضخیمی دارند به همین علت جراحی این نوع از بینی های بسیار دشوار می باشد. بینی های گوشتی بدلیل داشتن ظاهر کلفت و پهن خود در ظاهر چهره فرد تاثیر بسیار زیادی می گذارند و از زیبایی چهره فرد می کاهند، و این امر موجب کاهش اعتماد به نفس و جذابتی افرادی می باشند که دارای این نوع از بینی ها هستند. بینی های گوشتی بدلیل داشتن ظاهر پهن، دراولین نگاه می توان آن ها را از یک بینی استخوانی تشخیص داد. بینی های گوشتی به دلیل داشت غضروف های کم و ضعیف در حین جراحی بینی نیاز به تقویت غضروف دارند، که این تقویت باعث می شود فرم بینی مستحکم تر و محکم تر شود. یکی دیگر از ویژگی های بینی گوشتی استخوان های نازک این نوع از بینی می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

در این بخش به نکات مهم قبل از جراحی بینی می پردازیم:

 • از 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • شب قبل از جراحی، شام سبک میل کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی حتما استحمام کنید و مراقب باشید که سرما نخورید.
 • چنانچه روز جراحی با دو روز ابتدایی عادت ماهیانه شما مصادف است، حتما باید پزشک را در جریان این موضوع قرار دهید.
 • در روز عمل حتما باید ناشتا باشید، زیرا در صورت پر بودن معده ممکن است محتویات معده در حین جراحی برگشت پیدا کرده، وارد مجاری تنفسی و حلق شود و در روند جراحی خلل وارد کند و در نتیجه بیمار را در معرض خطراتی قرار دهد.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین از 1 الی 2 هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.
 • استعمال دخانیات و قلیان از یک هفته قبل از عمل و همچنین یک هفته بعد از عمل ممنوع می باشد.
 • داشتن یک نفر همراه در روز عمل الزامی است.
 • در روز عمل خانم ها نباید هیچ گونه آرایشی به خصوص در ناحیه چشم ها داشته باشند، زیرا وجود مواد آرایشی روی صورت می تواند باعث ایجاد آلودگی در حین جراحی شود.
 • بیمار نیم ساعت قبل از ساعت تعیین شده باید در محل جراحی حضور پیدا کند.
 • درصورتی که بیمار دارو یا قرص خاصی مصرف می کند باید پزشک خود را مطلع نماید.
 • بهتر است که آقایان ریش و سبیل خود را قبل از عمل بتراشند.
 • به بیماران توصیه می شود که لباس های گشاد و دکمه دار بپوشند تا بعد از عمل و در هنگام پوشیدن لباس با مشکلی مواجه نشوند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی این نوع از بینی ها بدلیل داشتن پوست ضخیم بسیار دشوار می باشد و باید به صورتی انجام شود که بینی بعد از جراحی دچار افتادگی نشود .در جراحی بینی گوشتی که با اهداف بهبودی شکل ظاهری بینی صورت می گیرد جراحی بروی بافت سخت یعنی استخوان و غضروف انجام می گیرد.

در جراحی بینی گوشتی، با تراشیدن غضروف و در برخی موارد برداشتن غضروف و جابه جایی آن به راحتی می توان این نوع از بینی ها را کوچک کرد. در جراحی بینی گوشتی در سوراخ های بینی توسط جراح برش های کوچکی ایجاد می شود تا بوسیله آن بتواند به استخوان تحتانی دسترسی داشته باشد و مشکلات آن را برطرف نماید. در این نوع از بینی ها نباید افراد توقع بینی فانتزی داشته باشند و در واقع باید افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند. انتظارات واقع بینانه ای از جراحی بینی خود داشته باشند زیرا نتیجه جراحی بینی های گوشتی بدلیل داشتن پوست ضخیم و همچنین بدلیل این که این نوع از بینی ها دارای پره های بینی پهن و ضخیمی می باشند و تغییرات ایجاد شده بروی بینی در حین جراحی بینی به خوبی نشان داده نمی شود طبیعی می باشد.

در جراحی بینی های گوشتی، اگر استخوان بینی به خوبی برداشته شود و غضروف ها با ظرافت و با دقت بسیار زیاد تقویت شوند نتیجه ی آن بسیار ایده آل و زیبا خواهد شد. هدف جراح بینی در جراحی بینی های گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزایش بافت به دیگر قسمت بینی می باشد. بافت پیوند زده به بینی از غضروف تیغه ی بینی فرد گرفته می شود. معمولا تیغه ی بینی بیمار صدمه دیده است و این باعث می شود که جراح از غضروف گوش برای پیوند استفاده کند .این پروسه به ظاهر گوش خللی وارد نمی نماید.بینی به دو قسمت تقسیم می شود. ابتدا بینی های استخوانی که از تعداد زیادی غضروف و مقدار کمی پوست تشکیل شده اند سپس بینی های گوشتی که ضخامت و پهنی آن از پوست و چربی های زیر آن صورت گرفته است. افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند، باید در انتخاب جراح دقت کافی را صورت دهند. زیرا عدم خبرگی جراح باعث بازگشت بینی به شکل و فرم اولیه خواهد شد و احتیاج به جراحی بینی ترمیمی پیدا می نمایند، در نتیجه عمل زیبایی بینی در آنان دو بار رخ خواهد داد.

جراح  بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

متقاضیان جراحی زیبایی بینی باید با دقت جراح بینی خود را انتخاب نمایند، زیرا نتیجه جراحی بینی گوشتی به جراح بینی خیلی وابسته می باشد. جراح بینی می تواند با استفاده از تکنیک های مختلف جراحی بینی، بینی را به گونه ای عمل کند که متناسب با فرم و سایر اجزای صورت باشد و از جراحی یک نتیجه ایده ال و خوبی را بگیرد. مهم ترین ویژگی بهترین جراح بینی در تهران، تبحر و تجربه او می باشد زیرا در صورتی که جراح بینی دارای تبحر و تجربه کافی نباشد و همچنین در جراحی خلاقیت کافی را نداشته باشد، نمی تواند بینی را  گونه ایی که رضایت فرد را به دست بیاورد انجام دهد. دکتر طاهری نیا در جراحی بینی بسیار با تجربه می باشند و از تبحر بسیار بالای برخوردار می باشند و همچنین با سابقه طولانی مدت در زمینه جراحی بینی می تواند راهنمایی و مشاوره های لازم را در زمینه جراحی بینی در اختیار شما قرار بدهد.

جراحی بینی گوشتی

مراقبت پس از جراحی بینی گوشتی

مراقبت های پس از جراحی بینی برای برخورداری از بهترین نتیجه و عدم بروز مشکلات احتمالی ناشی از عمل جراحی  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. برای کاش تورم ناشی از جراحی بینی می توانید در هنگام استراحت با استفاده از چندین بالش سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید. از انجام دادن فعالیت های سنگین  بعد از جراحی بینی جدا خودداری نمایید. برای کاهش تورم ناحیه صورت می توانید از کمپرس یخ به گونه ای که 3 بار در روز و به مدت یک ربع استفاده نمایید. از مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بعد از جراحی بینی، ممکن است افراد با متخصری حالت تهوع و سرگیجه روبرو شوند که این امر بدیهی بوده وناشی از اثرات داروهای بیهوشی می باشد؛ در نتیجه این مورد جای نگرانی ندارد و به تدریج رفع می شود.
 • تا چند وقت پس از جراحی بینی گوشتی، تخلیه با فشار ترشحات بینی، تکلم طولانی و خندیدن زیاد ممنوع می باشد.
 • بیمار تا 7 روز بعد از عمل بینی می بایست از استحمام اجتناب نموده و در صورت نیاز، تنها مجاز به شستشوی گردن به پایین خود خواهد بود؛ البته در این مدت جهت شستشوی موها نیز باید از دستورالعمل ها و توصیه های جراح بینی تبعیت نمود.
 • افراد چند مدت پس از جراحی بینی باید از خوابیدن به پهلو اجتناب کنند و صرفا به حالت طاقباز ( به پشت) بخوابند.
 • جراحی بینی با هدف جلوگیری از بروز درد و کنترل درد احتمالی ناشی از عمل، اغلب داروهایی را تجویز می کند که باید دقیق و سر وقت مصرف شوند.
 • تا یکماه پس از جراحی بینی باید از ورزش های سنگین و تحرکات شدید اجتناب کرد.
 • تا دو هفته بعد از جراحی بینی، باید از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری شود.
 • تا دو ماه بعد از عمل بینی، استفاده از انواع عینک طبی و آفتابی اکیدا ممنوع است و در صورت لزوم می توان از لنزهای تماسی استفاده کرد.
 • در دوران نقاهت جراحی بینی با کاهش مصرف نمک و ادویه بخصوص ادویه های تند می توان از تشدید ورم بینی پیشگیری به عمل آورد.

روش های جراحی بینی گوشتی

در جراحی بینی که پوست ضخیم و کلفتی دارد یک سری محدودیت هایی وجود دارد که حتما بیمار قبل از انجام جراحی نسبت به این محدودیت ها آگاهی کامل را داشته باشد. بینی که پوست ضخیم دارد نباید با جراحی آن را بیش از حد کوچک کرد، بلکه باید به آن فرم داد و ایرادات آن را برطرف کرد. اگر جراح به قصد کوچک کردن بینی ساختمان غضروفی و استخوانی را بیش از حد کوچک کند، این ساختمان جدید که کوچک شده تحمل وزن پوست ضخیم را ندارد و بعد از جراحی به مدت 6 ماه تا یک سال نشست و فروکش می کند و اصطلاحا برمی گردد.

پیوند غضروف به نوک بینی

به دلیل ضخیم بودن پوست بینی های گوشتی از پیوند غضروف به نوک بینی استفاده می شود.

کاهش چربی در قسمت بافت نرم بینی

کاهش چربی های تشکیل دهنده در قسمت بافت نرم بینی باعث بهتر دیده شدن مشخصات نوک بینی می شود.

کاهش متناسب با سایز بینی

اگر فاصله بین استخوان بندی بینی و پوست زیاد باشد باعث ایجاد گوشت اضافه و نافرم شدن بینی می شود.

کاهش متناسب با اسکلت بندی بینی

بینی های گوشتی به دلیل سنگینی نیاز به پشتیبانی و اسکلت بندی قوی تری دارند. به همین دلیل باید کوچک کردن بینی متناسب با اسکلت بندی آن باشد.

تغییر شکل بینی با بخیه

برای افرادی که دارای ساختار آناتومی بینی مناسب تری هستند، استفاده از این تکنیک بدون نیاز به دستکاری غضروف بینی می تواند ظاهر بینی گوشتی فرد را اصلاح کند. بخیه زدن دائم بافت داخل بینی به صورتی است که بخیه ها می توانند غضروف طرف پایینی را باریک کنند و به این ترتیب ظاهر گوشتی بینی اصلاح شده و بهبود می یابد.

جراحی زیبایی بینی دارای قوس و سر گرد

تکنیک های ترکیبی برای عمل جراحی رینوپلاستی بینی های گوشتی

برای بسیاری از بیماران از ترکیب روش های فوق استفاده می کنند. به عنوان مثال در مواردی که غضروف پایینی برای تغییر شکل دادن با تکنیک بخیه زدن انعطاف پذیر نباشد، از تکنیک محافظه کارانه دستکاری غضروف برای دستیابی به نتایج مورد انتظار بیمار استفاده می شود. در سایر موارد تغییر شکل سر بینی با بخیه می تواند با تکنیک غضروف سر بینی ترکیب شده و به یک ظاهر مناسب برای سر بینی فرد ایجاد نماید.

جراحی بینی فانتزی در بینی های گوشتی

یکی از ویژگی های جراحی بینی های فانتزی و عروسکی، کوچک شدن زیاد بینی است که ممکن است راه تنفسی بیمار تنگ شود و با مشکلات تنفسی روبرو شود و نتواند به فعالیت های طبیعی خود برسد و به دلیل محدودیت هایی که در جراحی بینی گوشتی وجود دارد در اکثر موارد نمی توان پس از جراحی فرم این نوع از بینی ها را عروسکی و فانتزی نمود.

قیمت جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی برای هر فرد با توجه به سن،‌ نوع پوست، شکل و اندازه بینی و نیازمندی های درمانی مانند انحراف بینی کاملا منحصر به فرد می باشد و با ویزیت و معاینه دقیق  فرد مشخص می شود.

بهترین جراح بینی گوشتی

امروزه جراحی بینی در بین افراد و بخصوص جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. یکی از بهترین کاندیدای برای جراحی زیبایی بینی، افرادی اند که دارای بینی پهن و گوشتی می باشند. چنانچه متقاضی به بهترین جراحی بینی گوشتی مراجعه نماید، نتایج حاصل از آن موفقیت آمیز و ایده آل خواهد بود.

بهترین جراح بینی گوشتی چه معیارهایی را باید دارا باشد؟

از مهم ترین معیار می توان به تبحر و تخصص پزشک در پروسه عمل را ذکر نمود. در صورت دارا بودن تجربه کافی نتایج بعد از عمل بینی به بهترین وجه در فرم و شکل فرد ظاهر می شود. از دیگر معیارهایی که می توان در جراحی بینی گوشتی لحاظ نمود، سابقه درخشان جراح می باشد که برای اطلاع از این موضوع بهتر است که میزان رضایت مندی مراجعه کنندگان و نمونه کارهای جراح را مشاهده نمود. بهتر است برای یافتن بهترین جراح بینی گوشتی از افرادی که نزد ایشان عمل نموده اند پرس و جو و اطلاع کافی قبل از عمل کسب شود.

 

مزایای جراحی بینی گوشتی

 • بهبود و متناسب شدن با چهره فرد
 • افزایش اعتماد به نفس
 • زیبایی چهره
 • افزایش سلامتی ( ممکن است در ساختار بینی گوشتی مشکلات تنفسی وجود داشته باشد)
موفقیت در عمل بینی

موفقیت در عمل بینی

نتیجه جراحی بینی های گوشتی

بینی گوشتی در واقع زیبایی کار جراح را به خوبی نشان نمی دهد زیرا به دلیل ضخیم بودن پوستی که روی غضروف و استخوان را می پوشاند ، قابلیت این را که روی ساختمان بینی خوب بخوابد و نمای زیر آن را به نمایش بگذارد را ندارد بنابراین پوست ضخیم مانند یک لاستیک عمل می کند که روی قسمت غضروفی و استخوانی افتاده است. بنابراین چیزی به نام برگشت وجود ندارد. اما اگر قرار باشد بین دو بیمار که یکی از آنها دارای پوست طبیعی و دیگری پوست بینی ضخیم قطعا برای جراح بیمار با پوست بینی طبیعی ابده آل تر است نه پوست بینی بسیار نازک نه پوست بینی خیلی ضخیم. چنانچه متقاضی به جراح بینی حاذقی مراجعه نماید، نتایج موفقیت آمیز و مطلوب کسب می شود. هرچه جراح بینی خلاق تر و با تجربه تر باشد، نتیجه عمل ایده آل تر می باشد. جراحی بینی گوشتی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی به حساب می آید. در این نوع جراحی باید سوراخ های بینی متقارن باشند و تیغه ی میانی ظریف و زیبا جراحی شود. شایان ذکر است که اشخاصی که دارای بینی های گوشتی می باشند، باید بعد از جراحی شکیبا و صبور باشند.

تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی

یکی از دغدغه های فکری اکثر متقاضیان برای جراحی بینی گوشتی، ماندگاری و عدم داشتن عوارض جانبی حاد بعد از جراحی می باشد که برای این منظور بهتر آن است که به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود تا از کمترین عوارض و علائم بعد از عمل برخوردار باشند و نتایج مطلوب و باعث خرسندی فرد باشد. جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یک روش جراحی است که شامل برداشتن استخوان یا غضروف یا اضافه کردن بافت است باید گفت که این پروسه مطمئنا چیزی نیست که همه مایل باشند انجام دهند.

دانستن تفاوت بین روش های جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی به متقاضیان کمک خواهد نمود که تصمیم گیری کنند که کدام روش برای جراحی مناسب تر است. عواملی مانند: زمان پايين و ماندگاری، که دو عامل مهم در این پروسه به حساب می آید.

در جراحی بینی گوشتی هیچ گونه تفاوتی با جراحی بینی استخوانی وجود ندارد و تنها عامل دوره نقاهت بعد از جراحی ها است که تورم و کبودی در جراحی بینی گوشتی مقداری بیشتر است و دسترسی به بافت های داخلی مقداری پیچیده است به دلیل بافت ها و چربی های زائد در بینی گوشتی

تایم زمانی در هر دو عمل به یک میزان می باشد که بستگی به تبحر و تجربه ای جراح بینی دارد.

عمل زیبایی بینی می تواند به صورت سرپایی نیز صورت گیرد، اما بهترین روش، جراحی بینی بسته با بیهوشی عمومی می باشد. هرچند گاهی اوقات بیماران ممکن است یک شب در بیمارستان بستری شوند. باندینگ از روی بینی پس از حدود یک هفته برداشته خواهد شد. چندین هفته پس از جراحی تا زمانی که بینی کاملا بهبود یابد، باید از فعالیت های شدید جلوگیری شود. تورم به طور معمول توسط سه هفته کاهش می یابد. نوک  بینی می تواند تورم طولانی تر از بقیه نواحی بینی را داشته باشد و معمولا شش ماه زمان گیر است که بهترین نتایج را ارائه دهد، و در نهایت می تواند به دو سال نیز برسد.

باید تاکید کرد که بیشتر اوقات جراح آماتور نیز توانایی تشخیص دو نوع بینی را از هم دارد ولی گاهی اوقات در بینی استخوانی به دلیل پوست نازک غضروف ها بسیار قوی بوده و باعث پهن شدن و افتادگی سر بینی و در نتیجه اشتباه  گرفتن با بینی گوشتی خواهد شد.

اطلاعاتی در مورد عمل بینی گوشتی

یکی از دغدغه ها و نگرانی هایی که اغلب بیماران دارند این است که آیا بینی آنها گوشتی است و اگر گوشتی می باشد می توانند جراحی کنند و اگر جراحی کردند احتمال بازگشت وجود دارد یا خیر؟

در ابتدا باید به یک تعریف کلی از بینی گوشتی پرداخته شود

 

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

مساله دیگری که افراد با بینی گوشتی باید مد نظر قرار بدهند این است که همیشه در تمام افراد بعد از عمل جراحی بینی تورم در بینی ایجاد می شود و این تورم با گذشت زمان برطرف می شود. در افرادی که پوست نرمال دارند و بیش از حد ضخیم نیست این تورم حدود 6 ماه زمان لازم دارد تا از بین برود ولی در افرادی که بینی آنها پوست ضخیم دارد این تورم مدتی زمان بیشتری را احتیاج دارد تا از بین برود و در واقع بینی جا بیفتد و به شکل نهایی که مورد دلخواه است، برسد.

هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی

 

نتیجه گیری

همانطور که ذکر شد از مشکل ترین جراحی های زیبایی بینی ، جراحی زیبایی بینی گوشتی می باشد. زیرا غضروف های داخل آن ضعیف است و درنتیجه افرادی که دارای این نوع از بینی ها هستند در انتخاب جراح خود باید بسیار دقیق باشند تا سریع تر به فرم زیبایی بینی  خود برسند و همچنین دوره نقاهت کوتاهی بعد از عمل به همراه داشته باشند.

دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران با انجام عمل های زیبایی هم چون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و… به بهترین وجه این مشکلات و نقص ها را در افراد برطرف می نماید.

در مجموع باید بدانیم که عمل جراحی بینی گوشتی امکان پذیر می باشد، اما جراحی بینی گوشتی صرفا باید جهت برطرف کردن ایرادات و فرم دهی و شکل دهی انجام گیرد. بینی بیش از حد کوچک نشود و مدت زمان انتظار برای رسیدن به هدف نهایی مقداری بیش تر از موارد دیگر طول می کشد و حتی ممکن است تا 1 تا 1و نیم سال زمان احتیاج باشد تا به فرم نهایی بینی دست پیدا کرد.

 
سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

 

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

مقالات مرتبط
منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

ممکن است برخی از افراد بعد از عمل جراحی زیبایی بینی اول دچار مشکلاتی مانند بدشکل بودن فرم بینی یا اختلالات تنفسی می شوند. برای رفع این مشکل انجام جراحی ترمیم بینی نیاز می شود. در...

ورزش پس از جراحی بینی

ورزش پس از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی، از نوع عمل های جراحی بسیار حساس است که برای موفقیت و رسیدن به نتایج ایده آل، علاوه بر ظرافت و تبحر پزشک جراح بینی، مراقبت های ویژه پس از عمل نیز اهمیت بسزایی...

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty،  برای اصلاح و ترمیم ایرادهای جراحی اولیه بینی انجام می شود. جراحی ترمیمی بینی در شرایط مختلفی استفاده می شود که نتیجه جراحی زیبایی بینی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. نبراس

  جراحی بینی گوشتی وقت گیر تر است یا استخوانی؟

  پاسخ
  • drtaherinia

   هیچ کدام هر دو عمل به تبحر جراح بینی بستگی دارد.

   پاسخ
 2. زهرا

  بینی من گوشتی بود عمل کردم الان سرش گرد شده میتونم جراحی ترمیم بینی انجام بدم که این گردی از بین بره؟

  پاسخ
  • دکتر علی طاهری نیا

   سلام به شما
   باید بعد از معاینه تشخیص داده شود اگر نیاز باشد جراحی ترمیم بینی انجام می شود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *