دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » جراحی بینی نیمه فانتزی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی، یکی از محبوب ترین مدل‌ها، در عمل بینی است. هدف از این جراحی در واقع بوجود آوردن یک تغییر شکل زیبا در بینی و بدست آوردن ظاهری ایده آل و استاندارد برای بیمار پس از انجام عمل است. وجود تفاوت در سلیقه و گرایش‌های افراد برای عمل بینی باعث ایجاد تنوع زیاد در این عمل جراحی زیبایی شده است. مدل بینی نیمه فانتزی، مدلی مابین مدل‌های بینی طبیعی و بینی فانتزی است.

در این مقاله به بررسی کامل جراحی بینی نیمه فانتزی می پردازیم. چنانچه قصد انجام این جراحی را دارید یا می خواهید در این زمینه در این زمینه اطلاعات جامع و مفیدی کسب کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

بینی نیمه فانتزی

در این عمل جراحی، ظاهر بینی اصلاح می‌شود و نوک بینی به اندازه کافی کوچک می‌شود. همچنین مهمترین خصوصیت یک بینی طبیعی، نداشتن انحنا روی پل بینی است. این مدل بینی بیشتر در میان مردان محبوبیت دارد. این نوع جراحی چیزی مابین جراحی بینی فانتزی و طبیعی است. نه به اندازه ای بینی طبیعی می شود که مشخص نشود بینی عمل شده و نه مانند بینی فانتزی قوس زیادی دارد.

مدل بینی طبیعی

شاید هنگامی که به اسم مدل بینی طبیعی فکر می‌کنید، تصور کنید که در این مدل بعضی از مشکلات اولیه بینی اصلی بدون تغییر باقی خواهند ماند. اما برعکس این تصور غلط، در جراحی بینی طبیعی، تطابق کامل بینی با دیگر بخش‌های صورت، هدف اصلی این عمل است. بعد از انجام عمل، اثری از خصوصیات واضح در بینی همانند زخم بخیه‌ها قابل رویت نیست. سوراخ‌های بینی به اندازه لازم کوچک شده و اگر افراد دیگری، بینی بیمار را پس از عمل مشاهده کنند، متوجه این نمی‌شوند که بینی او عمل شده است.

چند نکته در مورد عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی-بینی-نیمه-فانتزی
هزینه-جراحی-بینی-نیمه-فانتزی

چون جراحی بینی نیمه فانتزی دارای ویژگی‌هایی منحصر به فرد است، مراجعه و درخواست این مدل عمل جراحی بینی از یک پزشک جراح که فقط در عمل یکی از دو مدل بینی طبیعی یا فانتزی سابقه و تبحر دارد، یک ریسک است. برای بدست آوردن یک نتیجه ایده آل در عمل بینی نیمه فانتزی، این عمل را باید بهترین جراح بینی انجام دهد که در هر دو مدل بینی فانتزی و طبیعی دارای تبحر باشد.

 همچنین، پیش از عمل باید حتما ظاهر و نوع بینی به وسیله جراح از نزدیک بررسی شود تا تشخیص صحیح در مورد مناسب بودن بینی بیمار، برای انجام این نوع عمل، معین شود.

از جمله  فاکتورهای لازم برای تحت عمل قرار گرفتن بیمار در عمل بینی نیمه فانتزی داشتن پوست نازک و غضروف قوی بینی است.

بینی‌های گوشتی با داشتن دو ویژگی بارز یعنی غضروف ضعیف، پوست شل و ضخیم به هیچ وجه گزینه مناسبی برای این مدل جراحی بینی نیستند و بهترین روند قابل انجام برای این مدل بینی‌، عمل بینی طبیعی است.

با توجه به توضیحات بالا، مجددا تاکید می‌کنیم که خصوصیات دو مدل بینی طبیعی و فانتزی، در مدل نیمه فانتزی با هم یکی می‌شوند به صورتی که فرم بینی هم طبیعی و هم فانتزی به چشم می‌آید.

روش های جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی به دو روش باز و بسته انجام می شود که هر کدام تکنیک خاص خود را دارد و بر اساس مشکلات بینی و صلاحدید جراح نوع روش انتخاب می شود.

عمل بینی بسته

زمانی که عمل رینوپلاستی بسته صورت می‌گیرد، پزشک جراح هیچ گونه برشی در ناحیه خارجی بینی بوجود نمی‌آورد. در این روش دسترسی پزشک جراح به ساختار اسکلتی بینی محدود است و مانورهای لازم در درون بینی و از راه سوراخ‌های باریک بینی انجام می‌پذیرد. البته یک محدودیت دیگر هم برای جراح وجود  دارد و آن محدودیت این است قادر نیست تغییر شکل‌های پیچیده نوک بینی را اعمال کند. هر چند عمل بینی بسته دارای مزیت‌هایی مانند کوتاه‌تر بودن زمان عمل جراحی، سیکل بهبودی کوتاه‌تر، زخم‌ها و تورم بینی کمتر و غیره است، اما با توجه به پیچیدگی‌های بسیاری که عمل بینی نیمه فانتزی دارد، تکنیک عمل بینی بسته، اصلا شیوه مناسبی برای این مدل نیست.

عمل بینی باز

در این شیوه، پزشک جراح با ایجاد یک برش در ستون کوچک بین سوراخ‌های بینی، پوست بینی را بالا می‌کشد و عمل بینی را انجام می‌دهد. این برش به پزشک جراح اجازه می‌دهد تا به ساختارهای داخل بینی مانند استخوان و غضروف به راحتی دسترسی پیدا کرده و تغییرات لازم را اعمال کند. بعد از ایجاد برش‌ها، جراح می‌تواند مجاری عبور هوا در بینی را بهبود بخشد و تغییر شکل ایده آل  و مورد نظر بیمار را در این اندام بوجود آورد.

جراحی بینی نیمه فانتزی – دکتر علی طاهری نیا

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

شاید شما هم بارها شنیده باشید که خیلی از افراد از خارج ایران هستند که به منظور انجام عمل‌های جراحی به ایران سفر می‌کنند. جالب است بدانید که ایران به پایتخت عمل زیبایی بینی در جهان شهرت دارد. اگر می‌خواهید نسخه زیباتری از خودتان باشید و اعتماد به نفس بالایی در تعاملات فردی و اجتماعی داشته باشید، پس اولین گام یعنی انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی را بردارید.

جهت انتخاب بهترین جراح بینی، ابتدا باید فاکتورهایی را که برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش در نظر دارید، در اولویت قرار دهید . یقینا بدست آوردن یک نتیجه ایده آل از عمل با انتخاب یک جراح ماهر و متخصص با کیفیت کار بالا، تحقق می‌یابد.

امروزه یکی از متداول ترین راه‌ها برای پیدا کردن یک جراح ماهر، جستجو در اینترنت است. شما می‌توانید وب سایت‌ها را مرور کنید و نظرات بیماران را هم بخوانید. همچنین عکس‌های قبل و بعد را مشاهده کنید. همه این کارها می‌توانند به شما در دستیابی به ایده‌ای موفق از نتایج عمل یاری کنند.

عمل بینی نیمه فانتزی برای چه افرادی مناسب است؟

قبل-وبعد-عمل-نیمه-فانتزی
عوارض-عمل-بینی-نیمه-فانتزی
  • کسانی  که از فرم فعلی بینی شان رضایت ندارند.
  • کسانی که موقعیت سنی مناسبی برای عمل دارند و بینی شان به قدر کافی رشد کرده است.
  • کسانی که انتظارات معقول و منطقی از عمل بینی‌شان دارند.

چه کسانی برای عمل بینی نیمه فانتزی مناسب نیستند؟

  • کسانی که انتظارات غیر‌معقول از عمل زیبایی بینی شان دارند.
  • کسانی که پوست یا غضروف بینی‌شان خیلی ضعیف است و از دید ساختاری تکامل پیدا نکرده است.
  • کسانی که به اصرار شخص دیگری مثلا همسرشان قصد عمل کردن بینی شان را دارند.
  • کسانی که سعی دارند یک بینی کامل و بی نقص داشته باشند.
  • کسانی که در مورد زیبایی‌شان اختلال روان دارند.
  • کسانی که قصد دارند بینی‌شان را شبیه یک بازیگر یا یک فرد خاص درآورند.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی توسط بیمه تقبل نمی شود و تمام هزینه ها را باید خودتان پرداخت کنید. دستمزد پزشک، هزینه آزمایشات و عکسبرداری قبل جراحی، هزینه کلینیک یا بیمارستان، داروهای تجویز شده پس از جراحی و … می تواند هزینه نهایی جراحی را تعیین کنید.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی با مطب دکتر علی طاهری نیا تماس بگیرید.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *