دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » جراحی بینی مردانه گوشتی 100% تضمینی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی بینی مردانه گوشتی 100% تضمینی

جراحی بینی مردانه گوشتی نوعی از جراحی‌های زیبایی‌ بینی است که امروز بسیار پرطرفدار شده است. در گذشته جراحی بینی را بیشتر چیزی مخصوص به به خانم‌ها می‌دانستند و آقایان اغلب تمایلی به آن نشان نمی‌دادند؛ حتی با وجود مشکلات تنفسی بسیاری از مردان حاضر به جراحی بینی خود نبودند تا فرم مردانه آن از دست نرود. اما در حال حاضر آقایان نیز متقاضی این عمل هستند. در ادامه موضوع جراحی بینی مردانه گوشتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

01:45
truncate dir-rtl

فیلم جراحی بینی گوشتی مردانه با پوست ضخیم

جراحی بینی مردانه گوشتی چیست؟

جراحی بینی مردانه گوشتی راه حلی برای مردانی است که بینی گوشتی دارند ومی‌خواهند فرم مردانه بینی‌ خود را حفظ کنند. بینی گوشتی در اصطلاح به آن دسته از بینی‌ها گفته می‌شود که پوست ضخیم، ساختار استخوانی و غضروفی ضعیف و معمولا نوک افتاده دارند. در مقابل بینی استخوانی قرار می‌گیرد که از پوست نازک و ساختار غضروفی محکمی تشکیل شده و معمولا در ناحیه تیغه بینی برآمدگی یا قوز دارند.

مردانی که بینی گوشتی دارند باید به سراغ جراحی متناسب با شکل بینی خود بروند و با توجه به این که بینی مردان معمولا از زنان بزرگتر است، تفاوت‌هایی میان جراحی بینی مردان و زنان وجود دارد. پس جراحی بینی مردانه گوشتی به این افراد توصیه می‌شود. در این جراحی تلاش می‌شود تا بینی بیش از اندازه کوچک نشود و ساختار صورت به هم نخورد. قوس ایجاد شده از نیم رخ صاف به نظر بیاید، نوک بینی بیش از اندازه بالا نرود و تیز نباشد.

مزایای جراحی بینی مردانه گوشتی

با پیشرفت علم پزشکی و نوآوری‌های انجام شده در صنعت جراحی پلاستیک، تنوع جراحی‌های انجام شده بسیار بالا رفته است. در گذشته شکل‌های فانتزی و محدود جراحی پلاستیک آن را به امری زنانه تبدیل کرده بود. در حالی که روش‌های نوین و طبیعی‌تر جراحی مثل جراحی بینی مردانه گوشتی این سد را شکسته و اکنون مردان هم می‌توانند خیلی راحت فرم بینی دلخواه خود را انتخاب کنند.

جراحی بینی گوشتی مردانه یکی از روش‌های افزایش اعتماد به نفس در افرادی است که از شکل بینی خود راضی نیستند. بینی یکی از اجزای صورت است که در نگاه اول توجه بسیاری به خود جلب می‌کند و شکل آن تاثیر زیادی در نگاه دیگران به فرد و تصویر ذهنی فرد از خودش دارد. در کنار افزایش اعتماد به نفس با اصلاح ساختار بینی، جراحی بینی مردانه گوشتی فرصتی برای ایجاد شکلی طبیعی در بینی است. به سبب برخی حساسیت‌های اجتماعی بر روی جراحی بینی، برخی تمایل دارند که تشخیص آن برای دیگران راحت نباشد و بینی پس از عمل کاملاً طبیعی به نظر برسد.

جراحی بینی گوشتی مردانه
مزایای جراحی بینی مردانه گوشتی

جراحی بینی مردانه گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی بینی مردانه گوشتی به دو روش مختلف انجام می‌شود که انتخاب آن‌ها از سوی پزشک و با توجه به شرایط شماست و امری انتخابی یا سلیقه‌ای نیست.

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی بینی گوشتی

  • رینوپلاستی(جراحی بینی) باز بینی گوشتی: در این روش پزشک چندین برش مختلف در کنار و روی بینی و بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند و پوست آن را جدا می‌کند. آزادی عمل پزشک در این روش بسیار بالاست. تنها در این روش امکان ایجاد تغییرات زیاد و کلی وجود دارد. انتخاب این روش بیشتر در عمل‌های پیچیده و با اصلاحات زیاد اتفاق می‌افتد.
  • رینوپلاستی(جراحی بینی) بسته بینی گوشتی: در این روش تعداد برش‌ها بسیار کمتر بوده و تنها در بخش داخلی بینی ایجاد می‌شوند. پزشک در این روش آزادی عمل چندانی ندارد و تنها برای ایجاد اصلاحات کم و تغییرات جزئی در عمل‌های ساده استفاده می‌شود.

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی مردانه گوشتی

روند بهبودی پس از جراحی بینی مردانه گوشتی از جراحی‌های مشابه در زنان زمان‌برتر است که به دلیل پوست ضخیم‌تر و چرب‌تر در مردان است. به همین دلیل ورم و کبودی‌های معمول پس از جراحی در آقایان دیرتر از بین می‌رود. اختلالات تنفسی و بی‌حسی لب‌ها تا یک هفته بعد از عمل کاملا طبیعی است. و به سبب گرفتگی گلو و تنفس از دهان، فرد باید برای خشکی گلو آماده باشد.

سوالات متداول جراحی بینی مردانه گوشتی

نتیجه گیری

جراحی بینی مردانه گوشتی انتخابی مناسب برای مردانی است که می‌خواهند در کنار اصلاح فرم بینی خود، فرم مردانه و طبیعی آن را حفظ کنند. حساسیت‌های اجتماعی در رابطه با جراحی بینی در آقایان، تصمیم‌گیری را برای آن‌ها سخت می‌کند. از یک سمت شکل بینی اثر بسیاری بر زندگی اجتماعی و سلامت فرد می‌گذارد و از سوی دیگر تمایل به حفظ ظاهر مردانه پس از جراحی انتخاب‌های مردان را محدود می‌کند.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *