دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی طبیعی
مدت زمان مطالعه8 دقیقه

جراحی بینی طبیعی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه8 دقیقه

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی متقاضیان و داوطلبان بسیار زیادی پیدا کرده است . به ویژه در سال های اخیر که فرم های فانتزی از سوی بسیاری از اشخاص ، غریب و ناهمگون تلقی می شود . علاوه بر این هستند افرادی که نمی خواهند دیگران متوجه تغییرات جراحی بینی شان شوند یا فرم بینی آنها مناسب و مورد پسند است ولی در برخی نقاط اشکالاتی چون قوز و برآمدگی دارد بنا بر این جراحی بینی طبیعی گزینه اول متقاضین شده و خواستار رفع ایرادات ساختاری و ایجاد فرمی متعادل هستند . بهترین جراح بینی در تهران کسی است که خواسته بیمار را محترم شمرده و با مشورت و نظرخواهی از وی و اطلاع رسانی در خصوص محدودیت های جراحی بینی ، فرم نهایی را خلق کند .

جراحی-بینی-طبیعی

کاندیدای جراحی بینی طبیعی

کسانی که دارای بینی های بزرگ ، پهن ، قوز دار یا کج هستند و ایرادات بزرگ یا کوچکی را در بینی خود حس می کنند ، طی جراحی زیبایی بینی می توان اشکالات موجود را رفع کرده و ساختاری مناسب و طبیعی به فرم بینی بخشید . در بسیاری از بیماران با حذف ایراد و اشکالات جزئی و کوچک بینی ، ساختمان این عضو به نحو چشمگیری اصلاح شده و ظاهری طبیعی به آن الحاق می شود .

در جراحی رینوپلاستی به گونه طبیعی سعی می شود تناسب تمامی اجزای صورت با هم حفظ شود و هماهنگی تمامی اجزا رعایت گردد . گاه بخش هایی از بینی به صورت خدادادی حالتی زیبا و متقارن دارند ولی نواحی دیگری ممکن است دچار کج شدگی یا برجستگی غیرطبیعی شده باشند که در چنین موردی تنها اجزای زائد حذف شده و بخش های منحرف وضع مستقیم و متوازنی به خود می گیرند ولی نقاط سالم و متقارن دست نخورده باقی می مانند .

اصلاح عملکرد

گاه بیمار با مشکلات عملکردی روبروست . مثلا فرم بینی او مشکلی ندارد ولی از درون انحراف تیغه یا شکستگی جزئی موجب ضعف عملکرد در تنفس و بویایی می شود که می توان طی جراحی بینی طبیعی مشکلات عملکردی را درمان نموده و فرم بینی را به همان صورت باقی گذاشت . در این باره توصیه می شود که رشد صورت کامل شده باشد ، بیمار مشکل فیزیکی نداشته باشد ، توقعات منطقی و معقول از نتیجه جراحی بینی خود داشته باشد و مراقبت های بعد از جراحی بینی را به درستی رعایت کند تا بهترین نتایج از جراحی نصیب وی گردد .

با توجه به محبوبیت پزشک و تجربه پزشکان در جراحی ، می توانید بسیاری از متخصصان جراحی بینی طبیعی را پیدا کنید. خوب است که توجه داشته باشیم که مهم نیست که جراحی بینی خود را در کجا انجام می دهید مهم این است که انتخاب مناسب در پزشک خود برای جراحی داشته باشید.بهتر است با جراحی بینی خود بیشتر وقت بگذارید و نظرات و تصورات خود را برای جراحی به طور کامل توضیح دهید تا با بررسی نمونه کار پزشک در انتخاب جراح بینی مطمئن تر باشید .

جراحی بینی طبیعی  یکی از رایج ترین روش های جراحی بینی است. عملیات ممکن است شامل کاهش یا افزایش اندازه بینی، راست کردن یک بینی کج، تغییر شکل نوک یا پل، کوچک کردن سوراخ بینی یا تغییر زاویه بین بینی و لب فوقانی باشد. علاوه بر این، برخی از بیماران ممکن است نیاز به بازسازی راه بینی داشته باشند .

جراحی بینی طبیعی و بهبود تنفس

جراحی زیبایی بینی یکی از معمول ترین روش های زیبایی در عمل جراحی است ، بسیاری از بیماران به علت مشکلات تنفسی که دارند به پزشک مراجعه می کنند و دارای علائم مختلف از جمله آلرژی هستند که بسیاری از آنها را می توان با دارو درمان کرد و مشکلات ساختاری  را برطرف کرد در برخی دیگر با توجه به نظریه پزشک امکان دارد برای درمان مجبور به جراحی شوند .
ناهنجاری ها در مناطق دیگر بینی مانند دریچه های داخلی و خارجی بینی و توربین ها می توانند به طور مشابه مانع جریان هوا در بینی شوند. دریچه بینی داخلی در قسمت سوم وسطی بینی قرار دارد ودر باریک ترین قسمت عبور بینی است توجه داشته باشید یک ناهنجاری جزئی از این منطقه می تواند تنفس را تحت تاثیر قرار دهد، این نوع از مشکلات ساختاری می تواند به صورت جراحی درمان شود.

نتایج جراحی بینی طبیعی

قبل از جراحی، ما با بیمارانمان وقت زیادی صرف می کنیم تا به نگرانی های آنها گوش دهیم و اهداف آنها را شناسایی کنیم. علاوه بر این، ما هر گونه مشکلات ساختاری را شناسایی می کنیم که ممکن است باعث ایجاد تنفس در بینی شوند. به این ترتیب، نتیجه پس از جراحی زیبایی بینی، و یا جراحی طبیعی بینی علاوه بر زیبایی به درمان کمک بسیاری می کند توجه داشته باشید نتیجه جراحی با توجه به نوع جراحی و نوع مشکلات آن ها بسیار متفاوت است .

جراحی-بینی-طبیعی

جراحی-بینی-طبیعی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

انتخاب بین جراحی بینی طبیعی و فانتزی، یکی از چالش های مهم در مورد عمل جراحی زیبایی بینی است. انتخاب نوع و فرم بینی از مسائلی است که باید قبل از جراحی، بین بیمار و پزشک مورد توافق قرار گیرد. گروهی از افراد، جراحی بینی طبیعی و گروهی دیگر جراحی بینی فانتزی (عروسکی) را انتخاب می کنند.

مهمترین تفاوت جراحی بین طبیعی و فانتزی، زاویه ای است که نوک بینی با لب بالا به خود می گیرد. در جراحی بینی طبیعی زاویه میان لب بالا و سر بینی حدود 90 درجه می باشد ولی در جراحی بینی فانتزی این فاصله در حدود 105 درجه است.

انواع بینی ها

ما بینی ها را بر اساس نوع پوست و کیفیت غضروف های بینی به سه نوع مختلف تقسیم می کنیم:

 1. بینی های با پوست بسیار نازک و غضروف های قوی که به آن بینی استخوانی می گویند.
 2. بینی هایی با پوست بسیار ضخیم و پرچرب با غضروف های بسیار ضعیف که اصطلاحا به آن بینی گوشتی گفته می شود
 3. بینی های با پوست و غضروف معمولی و معمولا قوز استخوانی یا غضروفی در پشت بینی دارند.

به دلیل این که بیشتر مردم در ایران دارای بینی های نوع سوم هستند میزان درخواست برای این عمل بسیار بالا است و بهترین پاسخ را به اعمال جراحی زیبایی می دهند.

با توجه به تفاوت بین جراحی بینی طبیعی و فانتزی، به افراد توصیه می شود، انتخاب نوع جراحی بینی را به عهده پزشک متخصص گوش و حلق و بینی گذارند.

جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی بین بینی و سایر اعضای صورت تناسب وجود دارد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • تنفس راحت
 • امکان ایجاد جراحی مجدد بینی
 • مناسب برای تمام سنین زندگی
 • همخوانی اجزای صورت با بینی در مورد افرادی که تحت جراحی مکرر قرار گرفتند
انتخاب بین جراحی بینی طبیعی و فانتزی، یکی از چالش های مهم در مورد عمل جراحی زیبایی بینی است. انتخاب نوع و فرم بینی از مسائلی است که باید قبل از جراحی، بین بیمار و پزشک مورد توافق قرار گیرد. برای مشاوره با  دکتر علی طاهری نیا متخصص گوش و حلق و بینی با شماره های 88207188 – 88205180 تماس حاصل نمائید. برای ارتباط بیشتر نیز می تونید به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ایشان نیز مراجعه فرمائید.

جراحی بینی فانتزی

در جراحی بینی فانتزی، بینی فرد بیش از حد طبیعی کوچک می شود. باید جراحی به گونه ای انجام شود که در عملکرد آن اختلالی پیش نیاید. امروزه جراحی با توجه به انتظارات منطقی بیمار می باشد. در صورتی که منطقی نباشد به بیمار درباره عدم موفقیت نتیجه جراحی و عوارض ناشی از آن اطلاع داده می شود. یکی از مواردی که معمولا جوانان درخواست می کنند کوچک کردن بیش از حد بینی می باشد که باعث مسدود شدن مجرای تنفسی شده و مشکلات تنفسی مانند خروپف کردن در هنگام خواب، مشکلات اجتماعی، سکته های مغزی و قلبی، فشار خون بالا و دیابت برای فرد می شود.

سوالات متداول جراحی بینی

در اغلب موارد، گچ بینی شما 7 روز پس از عمل جراحی برداشته می شود. با این حال، این بدان معنا نیست که پس از 7 روز، بینی شما به طور کامل طبیعی خواهد بود. شما باید تا یکی دوماه اول به خوبی از بینی خود مراقبت کنید و نتیجه نهایی معمولاً 6 ماه تا 1 سال است زیرا تا آن زمان ورم بینی به خوبی خوابیده است .

 • بعد از جراحی، بینی طبیعی می شود ؟
  اگر شما یک عمل جراحی تقویتی با ایمپلنت داشته باشید، پس از 2-3 هفته شروع به ظاهر طبیعی می کند. به طور معمول، حداقل 3 تا 6 ماه طول می کشد تا بسیار طبیعی ظاهر شود و این نیز نقطه ای است که نوک بینی شما انعطاف پذیرتر می شود به طور طبیعی، در عرض 3 ماه، بینی شما به نظر می رسد طبیعی است، به طوری که اگر هیچ جراحی انجام نداده اید.
 • منظور از جراحی باز و جراحی بسته چیست ؟

       دو نوع جراحی وجود دارد: رینوپلاستی باز و جراحی بسته. جراحی باز می شود در به تقسیم نازک بین بینی ها گفته می شود، در حالی که جراحی بسته باعث برش بینی در داخل بینی شما می شود. جراحی  بسته جای زخم بر جای نمی ماند، اما این روش جراحی برای هر شکل بینی نیست. از سوی دیگر، رینوپلاستی باز، زخم برش نازکی را در تقسیم بین بینی های شما می گذارد. با این حال، 3-6 ماه پس از جراحی، اسکار به سختی قابل توجه خواهد بود.

مطالب مرتبط با این مقاله :

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + ده =

تماس با پزشک