دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » نکات مهم درباره جراحی بینی باز که هیچ جا نشنیده اید
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

نکات مهم درباره جراحی بینی باز که هیچ جا نشنیده اید

جراحی زیبایی بینی، امروزه به یکی از عمل های پر طرفدار تبدیل شده است که مورد توجه آقایان و خانم ها قرار گرفته است. ممکن است برای افرادی که قصد جراحی بینی را دارند سوال پیش بیاید روش های مختلف عمل بینی کدامند؟ روش جراحی بینی باز بهتر است یا جراحی بینی بسته؟ جراحی بینی باز چگونه انجام می شوند؟ جراحی بینی باز و بسته چه تفاوت هایی با هم دارند؟ چه مزایا و معایبی دارند؟

اگر سوالات بالا ذهن شما را مشغول کرده است و به دنبال یافتن پاسخ آن ها هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید…

در ابتدا ویدئوهای جراحی بینی دکتر علی طاهری نیا، جراح بینی را مشاهده کنید:

نکات مهم درباره جراحی بینی

یکی از عمل هایی که امروزه از استقبال زیادی از افراد برخوردار شده است، به طوری که در هر خانواده، یک تا چند نفری این عمل را انجام داده اند، جراحی زیبایی بینی است. این عمل با توجه به حساسیت بالایی که دارد، حتما باید نزد یک جراح بینی حاذقی صورت گیرد تا با کمترین عوارض همراه باشد. از جمله سوالات و ابهاماتی که برای فرد متقاضی این جراحی پیش می آید در وهله اول هزینه جراحی زیبایی بینی می باشد. همچنین ممکن است فرد سوالاتی در باره دوران نقاهت بعد از عمل بینی و مراقبت های لازم که بسیار مهم هستند داشته باشد که حتما باید در جلسه مشاوره قبل از جراحی آن را از پزشک خود بپرسد. رابطه زناشویی بعد از عمل بینی، خندیدن و سرفه کردن بعد از عمل، نحوه خوابیدن پس از جراحی، تغذیه قبل و بعد از جراحی بینی و… سوالات زیادی که ذهن متقاضی را درگیر نموده است. توصیه می کنیم که ابتدا به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود و تمام توضیحات و ابهاماتی که دارد را برطرف نماید تا دیدی روش بینانه از عمل داشته باشد. گاهی افراد خواهان عمل بینی به صورت خودسرانه و بخاطره علاقه است که باید بگوییم که بررسی بینی توسط جراح بسیار حائز اهمیت است زیرا مشورت نهایی باید با او صورت گیرد.

جراح بینی ابتدا به بررسی آناتومی بینی می پردازد و سپس در صورت داشتن مشکل از جمله پولیپ بینی یا مشکلات تنفسی آن را برطرف می نماید و سپس به زیبایی بینی اقدام می کند.

عمل-بینی-باز
جراحی-بینی-باز
هزینه-جراحی-بینی-باز

جراحی بینی به روش باز

در مواردی که نیاز به دسترسی آسان تر به محل جراحی و افزایش دید ناحیه تحت درمان باشد، جراحی بینی باز توصیه می شود. رینوپلاستی باز شامل ایجاد یک برش در امتداد عرض کلوملا و بلند کردن پوست به منظور ایجاد دید بیشتر و دقت بیشتر است. این روش مزایای زیادی دارد زیرا جراح ما به کل ساختار بینی از جمله نوک بینی دسترسی پیدا می کند. جراحی رینوپلاستی باز روشی است که در آن برش به گونه ای زده می شود که دسترسی به ساختار داخلی بینی از جمله استخوان و غضروف ها آسان تر باشد. به طور معمول، یک برش کوچک در سطح زیرین بینی که ناحیه کلوملا نام دارد ایجاد می شود که سپس به برش های ایجاد شده در هر دو سوراخ بینی متصل می شود. پوست روی بینی به سمت بالا و خارج از چارچوب ساختاری بینی زده می شود. این به جراح این امکان را می دهد که تمام اجزای بینی را به خوبی دید داشته باشد و با دقت و تسلط بیشتری عمل را انجام دهد.

مزایای جراحی بینی به روش باز

امکان باز کردن بینی در جراحی بینی باز، به جراح این امکان را می دهد که آناتومی بینی را به طور کامل مشاهده کند. که با توجه به تکنیک های مدرن و دقیق امروزی، روش عمل بینی باز اغلب به سه دلیل انتخاب بهتری است:

رینوپلاستی باز به شما این امکان را می دهد که آناتومی بینی را اندازه گیری و آنالیز کنید. بهترین جراح بینی، زمان زیادی را صرف بررسی و درک آناتومی بینی هر فرد می کند تا بتواند دقیق ترین و بهترین تغییرات را انجام دهد. رینوپلاستی باز به جراح این توانایی را می دهد که هرگونه عدم تقارن یا ناهنجاری را که در معاینه خارجی مشخص نشده است، ببیند.
علاوه بر این می تواند مشکلات و عیوب بینی را بهتر ببیند، در نتیجه می تواند اصلاحات لازم را با دقت بالاتری انجام دهد. با توجه به اینکه بینی از مهم ترین اجزای صورت است و ساختار ظریفی دارد، هر چقدر دقت بالاتری در انجام آن شود، بهتر است.
مزیت نهایی رینوپلاستی باز این است که در صورت نیاز به پیوند غضروف به ویژه در جراحی بینی ترمیمی، گرافت‌هایی را که حمایت و ساختار طولانی‌مدت بیشتری می‌دهند توسط این روش قرار داده می شود.
به طور کلی، جراحی بینی باز به دسترسی بهتر و نتایج بهتر کمک می کند.

جراحی بینی به روش بسته

این روش جراحی شامل دسترسی به مناطقی است که باید از داخل سوراخ بینی تغییر شکل دهند. عمل بینی بسته ممکن است برای اصلاحات جزئی و تغییر شکل مناسب باشد. این روش کمتر تهاجمی است که به معنی کاهش زمان بهبود و همچنین تورم کمتر پس از عمل است. از آنجایی که برش‌ها در سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شوند، این بدان معناست که هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای وجود نخواهد داشت. این روش اغلب برای بیمارانی استفاده می شود که فقط نیاز به تغییر شکل جزئی نوک بینی دارند.

جراحی بینی باز و بسته چه تفاوت هایی با هم دارند؟

همانطور که گفتیم، روش انجام عمل بینی به دو شیوه است. یکی از طریق عمل بینی باز و دیگری روش بسته. به طور کلی تفاوت جراحی بینی باز و بسته در برشی است که توسط جراح زده می شود. در روش باز، برش ها در ناحیه کلوملا که بافت بین دو سوراخ بینی می باشد زده می شود، اما برش ها در روش بسته فقط داخل بینی می باشد.

در روش باز، جراح کل پوست بینی را بالا میزند تا دسترسی راحت تری به اجزای داخلی بینی پیدا نماید و سپس به تراشیدن استخوان بینی در صورت نیاز اقدام می کند اما در روش بسته، برش هایی از داخل اعمال می شود تا هیچ گونه جای برشی بر روی پوست بینی باقی نماند. شایان ذکر است که بگوییم اغلب جراحان بینی، روش باز را انتخاب می کنند زیرا دید بهتری در حین عمل و اعمال روش های مدرن و نوین در پیوند های غضروفی دارند و هیچ گونه اسکاری در بینی باقی نمی ماند. یکی از دلایلی که جراح روش بسته را کمتر انتخاب می نماید به علت اصلاح مشکلات پیچیده ای بینی مقداری روشی دشوار به حساب می آید.

هزینه جراحی بینی باز

هزینه جراحی بینی باز بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. پیچیدگی مشکلات بینی، نوع جراحی، دستمزد پزشک، منطقه جغرافیایی بیمارستان یا کلینیک، تخصص و مهارت جراح و … از جمله این فاکتور ها می باشند که در تعیین هزینه نهایی تاثیر گذار هستند. این جراحی باید توسط بهترین جراح بینی انجام شود.

کلام آخر

در این مقاله به توضیحاتی درباره جراحی بینی باز و مزایای آن پرداختیم و تفاوت آن با روش بسته را برشمردیم. هنگامی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا جراحی بینی باز یا بسته بهترین انتخاب برای شماست. نوع روش جراحی مناسب برای شما بعداز معاینه و بررسی های لازم مشکلات بینی توسط جراح تشخیص داده می شود. مهارت و تجربه جراحی که انتخاب می‌کنید، در مقایسه با باز یا بسته بودن آن عمل، تأثیر بسیار بیشتری بر نتایج جراحی بینی شما خواهد داشت. اگر مایل به مشاوره با دکتر علی طاهری نیا، متخصص گوش و حلق و بینی هستید با شماره 02144268034 تماس بگیرید.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *