دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 تفاوت رینوپلاستی روش باز با بسته
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

تفاوت رینوپلاستی روش باز با بسته

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

آیا بین روش باز رینوپلاستی با روش بسته آن تفاوتی وجود دارد؟
هزینه روش بسته بینی چقدر است؟
روش باز جراحی بینی بهتر است یا روش بسته؟

یکی از جراحی هایی که اخیرا در بین اکثر افراد و به خصوص جوانان از استقبال گسترده ای همراه شده است جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می باشد. که اگر به اطراف خود نظری بیفکنیم خواهیم دید که در هر خانواده ای تعدادی از اعضا خواه بنابه دلایلی و یا خواه بنابه زیبایی این عمل را انجام داده اند. اما نکته ای که برای بیشتر مخاطبان مهم می باشد در این است که می خواهند از هزینه جراحی زیبایی بینی مطلع شوند، که باید متذکر شویم تا زمانی که به جراح بینی مراجعه نکرده باشید و نوع و پوست و غضروف و همچنین اسکلت بینی را مشاهده ننماید، قادر به تعیین قیمت ثابتی برای جراحی بینی نخواهد بود. پس توصیه جراح بینی بر این است که ابتدا باید به مطب مراجعه نماید و بعد از بررسی و مشاهده هزینه و دوره نقاهت و آموزش های لازم را به متقاضی عرضه دارد.

تفاوت رینوپلاستی روش باز با بسته

از جمله سوال های دیگر متقاضیان جراحی زیبایی بینی در این است که آیا روش باز جراحی را انتخاب نمایند یا روش بسته عمل؟ که متذکر می شویم انتخاب هر کدام از این روش ها نیز باید با صلاح دید جراح بینی صورت گیرد. اما نگاه کلی به روش باز رینوپلاستی و روش بسته در این می باشد که در روش باز جراح بینی بعد از کنار زدن پوست بینی خواهان دسترسی به استخوان و غضروف بینی است و با ایجاد برش کوچکی بر روی سطح بینی و یا نوک بینی در کناره های سوراخ بینی اقدام به جراحی می نماید و دیگر برش ها را نیز در داخل اعمال می کند. شایان ذکر است که بگوییم اکثر جراح های بینی این روش را انتخاب می کنند زیرا دید و دسترسی به اعضای داخل بینی راحت تر و بهتر است. اما در روش بسته جراحی رینوپلاستی تمام برش ها و شکاف ها در داخل بینی صورت می گیرد و هیچ گونه علائم ظاهری در سطح بینی وجود ندارد اما یکی از تفاوت های این دو روش در این است که جراح بینی در روش بسته بینی دسترسی محدود و کمی دارد.

فرق جراحی بینی باز و بسته

اصولا فرق جراحی بینی باز و بسته در اعمال برش های جراحی برای بالا بردن پوست است؛ جراحی زیبایی بینی با دو تکنیک صورت می پذیرد که جراحی به روش باز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. اما انتخاب روش جراحی وابسته به نظر پزشک و جراح بینی است . حتی بهترین جراح بینی در تهران هم اگر صلاح بداند که عمل را به روش باز انجام دهد، کلیه جوانب در پس این تصمیم اندیشیده شده است. ولی جراحی بینی به روش بسته هم مزایایی در پی دارد که در ادامه ابعاد هر دوی این تکنیک ها را بررسی می کنیم.

فرق-جراحی-بینی-باز-و-بسته

جراحی بینی به روش بسته 

در جراحی بینی به روش بسته، برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی اعمال شده و در صورت نیاز، کناره های پره ها نیز برش می خورد و پوست رویی به بالا کشیده شده تا تغییرات مورد نظر اعمال گردد. فرق جراحی بینی باز و بسته در اصل این است. کاربرد این روش بیشتر برای دستکاری و اصلاح غضروف های پایینی بینی و نوک بینی است. مزیت این تکنیک در بهبودی سریع جراحات و به جای نماندن آثار برش جراحی بر پوست بینی است. ولی طبق نظر دکتر طاهری نیا عیب آن در کنترل دشوار بخش های بالایی بینی طی مراحل جراحی می باشد. گاه برای ادامه عمل و بررسی بخش های پنهان می توان از آندوسکوپ کمک گرفت.

جراحی بینی به روش باز

در این روش جراحی، یک برش در فضای میان دو سوراخ بینی زده می شود و علاوه بر آن کناره پره ها نیز برش می خورد. امروزه پزشکان جراح، به نحوی در اعمال برش ها ظرافت به خرج می دهند که آثار ناشایستی بر روی پوست بینی به جای نماند ؛پس از بریدن بخش های مذکور، لایه پوستی از ساختار زیرین جدا شده و به بالا می رود تا مراحل جراحی انجام گرفته و تغییرات مورد نیاز صورت پذیرد. در این جراحی، پزشک اشراف بیشتری بر بخش های غضروفی و عملکردی داشته و می تواند مراحل جراحی را بهتر کنترل نماید. همچنین اگر نیاز به الحاق بافت اضافی اعم از گرافت یا پروتز بود، در این روش دست پزشک بازتر است. ایراد این نوع عمل در بروز ورم و التهاب بیشتر پس از جراحی بینی، طولانی شدن دوره نقاهت و احتمال به جای ماندن اثر برش ها بر روی پوست است.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بینی خوش و چهره جذاب با جراحی قوز بینی

بینی خوش و چهره جذاب با جراحی قوز بینی

یکی از روش های برطرف کردن و اصلاح قوز یا ناهمواری های روی بینی، جراحی قوز بینی می باشد. این جراحی می توان با رفع برآمدگی روی بینی، باعث بهبود فرم بینی و در نتیجه زیبایی چهره شود....

همه چیز درباره جراحی بینی مردانه

همه چیز درباره جراحی بینی مردانه

جراحی زیبایی بینی، تنها مختص خانم ها نیست بلکه آقایان نیز از این جراحی استقبال گسترده ای کرده اند. یکی از مشکلاتی که آقایان با آن مواجه اند بزرگ و یا کوچک بودن بینی یا عدم تناسب...

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی متقاضیان و داوطلبان بسیار زیادی پیدا کرده است. به ویژه در سال های اخیر که فرم های فانتزی از سوی بسیاری از اشخاص، غیرطبیعی تلقی می شود. علاوه بر این هستند افرادی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *