دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی

یکی از چالش های افرادی که می خواهند بینی را خود را به روش رینوپلاستی عمل کنند تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی می باشد. انتخاب و انجام این جراحی در نهایت بر عهده بهترین دکتر بینی نیمه فانتزی می باشد با این وجود بسیاری افراد انتظارشان از عمل بینی و چهره خود را به پزشک بازگو می کنند. از اصلی ترین تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی همینقدر بگوییم که بینی نیمه فانتزی کمی سربالاتر از بینی طبیعی می باشد. بینی طبیعی انتخاب افرادی است که می خواهند تنها ایرادات بینی آن ها برطرف شود و فرم بینی تغییر زیادی نداشته باشد. از طرفی بینی نیمه فانتزی می تواند چهره شما را جذاب تر و باکلاس تر نشان دهد و به دلیل قوس کمی که به بینی داده می شود فرم صورت شما تغییر محسوسی به خود می بیند. به همین جهت بینی نیمه فانتزی طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است . مدل بینی نیمه فانتزی مدلی مابین بینی فانتزی و بینی طبیعی می باشد و انتخاب بسیاری از افراد است . با این حال بهترین جراح بینی در تهران شما را از نتایج عمل آگاه کرده و توقعات واقع گرایانه به شما الهام می دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید عمل زیبایی بینی انجام دهید و تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی را نمی دانید و یا مردد هستید که کدام بینی به چهره شما بیشتر می آید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی چیست؟

جراحی زیبایی بینی به طور کلی برای رفع مشکلات بینی مانند افتادگی نوک بینی و ایجاد تقارن و تعادل بین دیگر اجزای صورت می باشد. مدل بینی طبیعی بیشتر به صورت آقایان می نشیند و از این رو جراحی بینی مردانه به صورت و فرم بینی طبیعی عمل می شود. بیشتر آقایان ترجیح می دهند تنها ایرادات بینی آن ها برطرف شود و به دنبال تغییرات جزیی و کوچک کردن بینی نیستند. برخلاف آقایان ، بانوان بیشتر به جزئیات زیبایی خود تمرکز می کنند و خواستار بینی های با فرم قوس دار و کوچک هستند .

در حقیقت اصلی ترین فرق عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی در اندازه و قوس بینی می باشد. در بینی نیمه فانتزی نوک بینی سر بالا و با قوس نسبتا معمولی می باشد. در جراحی بینی فانتزی بیشترین تغییر روی تیغه بینی انجام می شود اما در جراحی بینی نیمه فانتزی جراح شما سعی می کند تغییرات خیلی غیرطبیعی به نظر نرسد. در جراحی بینی نیمه فانتزی زاویه بین بالای لب و نوک بینی حدود 100 درجه می باشد و در جراحی بینی های طبیعی این زاویه از 90 تا 95 درجه متغیر می باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی را به اشخاصی توصیه می کنیم که از فرم طبیعی بینی خود رضایت ندارند و می خواهند با فرم دهی به بینی خود تغییرات عمده ای در صورت خود ایجاد کنند. اما فرم بینی طبیعی را به افرادی توصیه می کنیم که از فرم بینی خود راضی هستند اما خواهان برخی تغییرات جزیی در صورت خود می باشند.

نمونه ای از جراحی بینی نیمه فانتزی

نمونه ای از جراحی بینی طبیعی – مردانه

بینی طبیعی یا نیمه فانتزی کدام یک برای من مناسب است؟

انسداد بینی و مشکلات ظاهری بینی می تواند از جمله دلایلی باشد که سبب شود افراد برای جراحی بینی اقدام کنند. انسداد بینی علاوه بر مشکلات تنفسی می تواند در سایر امور هم زندگی روزانه فرد را مختل کند. به عنوان مثال فعالیت های ورزشی ، خواب و بسیاری فعالیت های دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین قبل از هر چیزی در نظر گرفتن سلامت سیستم تنفسی فرد در اولویت قرار دارد.

گاهی با یک جراحی ساده می توان تمامی مشکلات ذکر شده را برطرف کرد. حال اگر فرد بخواهد تغییر بیشتر در چهره خود ایجاد کند یا از شخصیت خاصی الگو گرفته باشد می تواند اقدام به این جراحی کند. این روش جراحی بین دختران و بانوان طرفداران بسیاری دارد.

بنابراین به طور کلی می توانیم بگوییم که کاندیدای بینی نیمه فانتزی افراد زیر هستند:

  • افرادی که می خواهند چهره شان تغییر بسیاری داشته باشد.
  • افرادی که دارای بینی های خیلی پهن و بزرگ نیستند.
  • افرادی که تیغه بینی آن ها از استحکام کافی برخوردار است.
  • افرادی که بینی های با پوست معمولی دارند.

کلام آخر

تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی در مدل بینی و قوس و انحنایی می باشد که به تیغه بینی داده می شود. قبل از اقدام برای عمل بینی در قدم اول سلامتی خود را در نظر بگیرید و سعی کنید به پزشکی مراجعه کنید که نمونه کارهای شبیه به شما بسیار دارد. از طرفی به نظر پزشک خود در این زمینه احترام بگذارید چرا که در برخی موارد پیش می آید که پزشک شما با توجه به دانشی که در رابطه با زیبایی شناسی چهره دارد مدل بینی شما را طوری تعیین می کند که به چهره شما بنشیند. برخی مدل ها با وجود پرطرفدار بودن ممکن است برای چهره شما مناسب نباشد.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *