دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 بینی غضروفی چیست ؟
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

بینی غضروفی چیست ؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

بینی غضروفی چیست ؟

بینی غضروفی به بینی گفته می شود که تشکیل شده از پوستی نازک با بافت غضروفی و  بسیار محکم هستند .به چنین بینی هایی بینی استخوانی گفته می شود .بینی های استخوانی ظاهرشان کاملاً مشخص است و قوز و برآمدگی در بینی های استخوانی وجود دارد و در بعضی مواقع امکان دارد با انحراف همراه باشد که معمولاً با جراحی زیبایی بینی می توان مشکل و انحراف بینی استخوانی را به طور کامل برطرف کرد.

بهتر است قبل از اینکه خودتان را برای جراحی آماده کنید با پزشک خود جلسه ای بگذارید و تمام مواردی که از جراحی انتظار دارید را مطرح کنید و در صورت هر گونه سوابق بیماری حتماً پزشک خود را مطلع کنید .در این جلسه، معاینه از بینی شما توسط پزشک انجام می شود و مواردی چون اندازه ، ضخامت پوست ،انحراف و … مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست ؟

تفاوت عمده در غضروف می باشد و دیگر تفاوت جنس پوست است معمولاً بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و بینی های استخوانی دارای پوست های نازک هستند .

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه ی عمل بینی به گونه ای است که بیمار حتماً باید معاینه شود و بعد توسط پزشک اعلام شود زیرا هزینه جراحی بینی در افراد با توجه به مشکل بینیشان متفاوت است و پزشک باید بینی بیمار را معاینه کند شاید بیمار مشکل درمانی هم داشته باشد و یا شاید هدف بیمار فقط جراحی زیبایی بینی باشد به همین دلیل هزینه ها متفاوت خواهد بود.

آیا در جراحی  بینی پیوند غضروف وجود دارد ؟

بله قسمت هایی از بینی دارای غضروف هستند مانند قسمت هایی از پشت بینی و یا انحراف تیغه بینی و در صورت لازم شاید نیاز باشد که برداشته شود و برای دیگر قسمت ها مورد استفاده قرار می گیرد مانند پرکردن قست هایی از بینی یا فرم دادن بینی و یا دیگر قسمت ها بنابراین پیوند غضروف در جراحی بینی وجود دارد .

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

 

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

مقالات مرتبط
منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

منابع گرافت در جراحی ترمیم بینی

ممکن است برخی از افراد بعد از عمل جراحی زیبایی بینی اول دچار مشکلاتی مانند بدشکل بودن فرم بینی یا اختلالات تنفسی می شوند. برای رفع این مشکل انجام جراحی ترمیم بینی نیاز می شود. در...

ورزش پس از جراحی بینی

ورزش پس از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی، از نوع عمل های جراحی بسیار حساس است که برای موفقیت و رسیدن به نتایج ایده آل، علاوه بر ظرافت و تبحر پزشک جراح بینی، مراقبت های ویژه پس از عمل نیز اهمیت بسزایی...

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty،  برای اصلاح و ترمیم ایرادهای جراحی اولیه بینی انجام می شود. جراحی ترمیمی بینی در شرایط مختلفی استفاده می شود که نتیجه جراحی زیبایی بینی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *