دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » بهترین فصل جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین فصل جراحی بینی

جراحی بینی برای رفع ایرادات ظاهری بینی و همچنین مشکلات تنفسی انجام می گیرد. این جراحی بسیار حساس بوده و حتما باید توسط بهترین جراح بینی انجام شود. اغلب اوقات برای افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند این سوال پیش می آید که مناسب ترین و بهترین فصل برای جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی چه وقت است؟ آیا این عمل را باید در فصل خاصی انجام داد؟ در صورتی که این جراحی در فصل مناسب صورت نگیرد، چه عوارضی برای متقاضی رخ خواهد داد؟ آیا در فصل بهار یا فصل تابستان بهتر است یا فصل پاییز و زمستان؟ سوالات دیگر و مشابه این برای متقاضیان پیش می آید که خواهان دانستن آن می باشند. در این مقاله قصد داریم به سوالات شما پاسخ دهیم. در این مقاله توضیحات جامع در رابطه با زمان مناسب و سن ایده آل برای عمل رینوپلاستی و همچنین بهترین فصل برای جراحی بینی گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است این متن را تا انتها مطالعه نمایید. با ما در ادامه همراه باشید…

عمل-جراحی-بینی-گوشتی-مردانه
عمل-جراحی-بینی-استخوانی-مردانه

جراحی بینی در فصل بهار

در فصل بهار به دلیل گرده افشانی گل ها ممکن است برخی از افراد که دچار آلرژی فصلی هستند دچار مشکلاتی مانند آبریزش بینی، خارش چشم، خارش بینی، عطسه، سرفه و … شوند. فردی که قصد جراحی بینی را دارد و دچار آلرژی فصلی است شاید با این سوال روبرو شود که حساسیت فصلی می تواند در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار باشد؟ در پاسخ باید بگوییم خوشبختانه امروزه با تجویز داروها می توان از بروز این مشکلات پیشگیری کرد و جراحی بینی عوارض ناشی از آلرژی فصل بهار را تشدید نخواهد کرد.

جراحی بینی در فصل تابستان

برخی افراد بر این باورند که در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و تابش نور آفتاب شدید ورم بینی و خونریزی افزایش می یابد و روند بهبودی با اختلال مواجهه می شوند. اما باید بگوییم که این تصور اشتباه است و فرد متقاضی جراحی بینی چنانچه مراقبت های بعد از جراحی را به خوبی رعایت کند و از قرار گیری در معرض نور خورشید و برنزه کردن یا استفاده از عینک آفتابی خودداری کند، هیچ مشکلی برای او پیش نمی آید. در فصل زمستان به دلیل تعطیلی دانشگاه ها و مدارس افراد تمایل بیشتری برای انجام جراحی زیبایی بینی دارند.

جراحی بینی در فصل پاییز

در فصل پاییز نیز حساسیت فصلی افراد ممکن است بروز کند و این نگرانی را ایجاد نماید که جراحی بینی وضعیت آلرژی آن ها را بدتر کند. همانطور که گفته شد جراحی بینی باعث تشدید حساسیت فصلی نمی شود.

جراحی بینی در فصل زمستان

زمستان فصل سرد سال می باشد و برخی از افراد بر این باور هستند که ممکن است دچار سرماخوردگی یا مشکلات دیگر شوند و ترجیح می دهند زمستان را برای جراحی بینی انتخاب نکنند. اما باید توجه داشته باشید در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی بینی را به درستی انجام دهید و چنانچه پس از عمل دچار سرماخوردگی شدید، از فین کردن خودداری کنید، بینی خود را با سرم نمکی بشویید، سعی کنید کمتر عطسه و سرفه کنید، مایعات فراوان مصرف کنید و خیلی از مراقبت های دیگری که پزشک برای شما تجویز می نماید، دچار هیچ گونه مشکلی نخواهید شد.  

بهترین فصل عمل جراحی بینی

اغلب جراحان بینی در یک کلام متفق القول هستند و معتقدند که جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی فصل خاصی را نمی طلبد و بیشتر بسته به خود فرد است که بیماری و یا مشکلی در داخل بینی نداشته باشد، زیرا افرادی که دارای آلرژی  و یا حساسیت هستند و در برخی از فصل  ها به خصوص بهار عود می کند بهتر آن است که ابتدا آلرژی را برطرف کند و جراحی را در فصلی انجام دهد.

 برای این منظور بهتر است که مشاوره های لازم را با جراح بینی انجام دهد و بهترین فصل را انتخاب کند. دغدغه ای فکری اغلب متقاضیان جراحی زیبایی بینی بر این است که می گویند اگر عمل بینی را در فصل تابستان انجام دهیم به دلیل گرما ورم و التهاب بیشتر می شود و اگر در فصل بهار صورت گیرد، دچار حساسیت و آلرژی فصلی خواهیم شد و به بینی صدمه وارد می کند و اگر در فصل سرما و زمستان انجام گیرد دچار آبریزش و سرماخوردگی خواهیم شد در حالی که توصیه دکتر علی طاهری نیا جراح بینی حاذق در تهران بر این است که این سخنان همگی شایعه است و هیچ گونه پایه علمی ندارد. در نتیجه افراد می توانند در هر فصلی که شرایط مناسب دارند، جراحی بینی را انجام دهند.

سن مناسب برای جراحی بینی

از جمله سوالاتی که افراد و متقاضیان جراحی بینی می پرسند، این است که سن مناسب جراحی زیبایی بینی چه زمانی است؟ آیا همه ی افراد می توانند این عمل را هر زمان که تمایل دارند انجام دهند؟

پاسخ جراح بینی این گونه است که: بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی در دختر ها و پسرها متفاوت است و دخترها از 16 سالگی و پسرها از 17 سالگی می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند. نکته مهم این است که تا زمانی که اعضای صورت در حال رشد باشد و رشد بینی متوقف نشده باشد، متقاضی نمی تواند این پروسه را انجام دهد. جراحی زیبایی بینی در جنسیت افراد متفاوت می باشد زیرا که خانم ها نسبت به آقایان دارای غضروف و ظرافت در بینی اند و نمی توان متوقع بود که فرم نهایی بینی به یک شکل باشد. در ضمن افرادی که از لحاظ عاطفی و جسمی به بلوغ نرسیده باشند نیز نباید این عمل را انجام دهند زیا انتظارات و توقعات غیر معقول بعد از عمل دارند.

چکیده مطلب

جراحی زیبایی بینی فصل خاصی را نمی طلبد و افراد می توانند در فصول مختلف بدون نگرانی از بروز هر گونه مشکلی جراحی را انجام دهند. بهتر است آن ها ابتدا موقعیت زندگی و کاری خود را تنظیم کنید، زیرا که بعد از جراحی بینی تا یک هفته نیاز به استراحت و بستری شدن در خانه وجود دارد. همچنین مراقبت های بعد از جراحی بینی تاثیر مستقیم روی روند بهبودی و کوتاه شدن دوران نقاهت دارد.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *