دکتر علی طاهری نیا » جراحی بینی » با ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی آشنا شوید…
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

با ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی آشنا شوید…

جراحی زیبایی بینی، از محبوب ترین و رایج ترین نوع جراحی های زیبایی در بین افراد جامعه می باشد و کسانی که متقاضی این جراحی هستند، گاه به دلیل مشکلات تنفسی  و گاه فقط به دلیل علاقه خود نسبت به تغییر چهره این عمل را انجام می دهند. در بین مردم عمل زیبایی بینی به دو دسته جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی تقسیم می شود. قبل از انجام عمل جراحی بینی استخوانی، مهم ترین کار یافتن پزشک با تجربه و حاذق می باشد، تا این عمل جراحی حساس به خوبی انجام شود و نتایج آن مطلوب باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های بهترین جراح بینی بپردازیم و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما هم در جستجو جراح بینی خوب هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

نمونه-کار-عمل-بینی

 

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

یکی از تفاوت های اصلی بینی گوشتی و استخوانی در بافت و غضروف بینی می باشد. معمولا بینی های گوشتی دارای بافتی ضخیم و مقاومی می باشند این درحالی است که غضروف بینی های استخوانی نازک تر و ضعیف تر می باشد. به بینی های استخوانی بینی های عقابی نیز گفته می شود. پوست بینی های استخوانی نازک است و پس از جراحی نتیجه بسیار رضایت بخش تر از نتیجه جراحی بینی های گوشتی می باشد. بینی های استخوانی معمولا دارای قوز بلندی و دارای پره های نازکی هستند به همین علت ایرادات آن به خوبی نمایان است. در جراحی بینی استخوانی جراح قدرت مانور بیشتری برای ایجاد تغییر و تراش های مناسب تری دارد. برخلاف بینی های گوشتی احتمال بازگشت برآمدگی و قوز بینی بسیار کم است که این مساله یک مزیت بسیار مهم در جراحی های بینی استخوانی می باشد. این عوامل سبب تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی می شوند.

 

چه زمانی فرد اقدام به جراحی زیبایی بینی می کند؟

 

 • اگر شما از شکل، اندازه یا زاویه بینی خود ناراضی هستید
 • اگر بینی شما بیش از حد بزرگ است و یا خیلی کوچک است .
 • اگر مشکلات تنفسی ناشی از بی نظمی در داخل بینی شما وجود دارد
 • اگر نوک بینی شما بیش از حد از بین رفته باشد و یا  بیش از حد بلند و یا گسترده باشد.
 • بینی شما کج است یا بد شکل است .

دلیل انجام جراحی بینی استخوانی

 

عمل جراحی بینی استخوانی همیشه به دلیل ایجاد یک ظاهر زیبا نمی باشد. گاهی برخی از افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند با مشکلاتی ماندد قوز شدید، انحراف بینی، بزرگی حفره های بینی، مشکلات تنفسی و پولیپ بینی مواجهه هستند که موجب می شود به این عمل تن دهند.

گاهی برخی از بینی ها به صورت مادرزادی، ضربه دچار خمیدگی کجی یا برآمدگی در قسمت پل بینی می باشند که با انجام جراحی زیبایی بینی تمام این نواقص برطرف خواهد شد.

تنها روش رفع نواقص و معایب بینی های استخوانی، جراحی می باشد و هیچ روش دیگری جز جراحی که بیشتر در تبلیغات جهت ایجاد اصلاحات در بینی و تغییر شکل ظاهر بینی های استخوانی امان پذیر نمی باشد. بهتر است قبل از اقدام به عمل جراحی حتما به یک متخصص و جراح گوش، حلق و بینی مراجعه و مشاوره های لازم را دریافت کرد تا بتوان بهترین و درست ترین تصمیم را گرفت.

نمونه-کار-عمل-بینی-دکتر-علی-طاهری-نیا

انحراف بینی

انحراف بینی یعنی تیغه ای که در داخل و قسمت وسط بینی قرار گرفته و دو حفره بینی را از هم جدا می کند به یک سمت انحنا داشته باشد که تنفس را دچار اشکال کند. بسیاری از مواقع بدون عمل زیبایی بینی انحراف بینی ( اگر در قسمت داخل بینی باشد) قابل انجام است اما تغییری در ظاهر بینی ایجاد نمی کند.

ولی اگر انحراف بینی تغییری بر روی شکل ظاهر بینی ایجاد کرده باشد و حالت کجی به آن داده باشد رفع ایرادات آن بدون عمل زیبایی امکان پذیر نمی باشد، ضمن اینکه در موارد خاص هم مشکلات تنفسی نیز اگر قرار باشد اصلاح شود بهتر است همراه با عمل زیبایی باشد که دست جراح باز تر است.

علائم انحراف بینی

انحراف بینی علائم بسیار زیادی دارد که یکی از آنها مشکلات تنفسی می باشد. و اگر این انحراف در قسمت های خاصی باشد مشکلاتی مانند خشکی بینی و زخم مخاط بینی شود و موجب خونریزی های بینی شود حتی می تواند موجب بروز سینوزیت و مشکلاتی را که به دنبال سرماخوردگی های ساده موجب طولانی شدن عفونت های ثانوبه را ایجاد کند. که تشخیص و درمان انحراف بینی و درمان انحراف بینی و عوارض فقط توسط پزشک جراح و با مشاهده نتایج سی تی اسکن قابل انجام می باشد.

 

چگونه یک عمل جراحی بینی انجام می شود؟

 

جراح بینی برش هایی برای دسترسی به استخوان ها و غضروف ها برش هایی را ایجاد می کند با اضافه کردن یا از بین بردن استخوان و غضروف و تنظیم ساختارهای حمایت کننده در داخل بینی، اندازه بینی شما می تواند کاهش یابد یا افزایش یابد و بینی ممکن است کوچک یا بلند تر شود.  پیوند گرافت های ساخته شده از غضروف می تواند مورد استفاده قرار تا بینی کوتاه تر ،بلند تر یا نازک تر شود . دو روش اصلی برش وجود دارد ،روش باز و روش بسته.

 

انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی

 

 • جراحی را انتخاب کنید که بتوانید به خوبی به او اعتماد کنید
 • تجربه جراح بسیار مهم است
 • نمونه کار جراح بینی بسیار مهم است شما می توانید قبل از جراحی بینی نمونه کارهای پزشک خود را ببینید تا بتوانید با خیال آسوده تر خود را به دست پزشک بسپارید.

مشاوره اولیه

در طول مشاوره اولیه شما، شما فرصت برای بحث در مورد اهداف زیبایی خود دارید ، جراح شما را به عنوان کاندید رینوپلاستی ارزیابی می کند و روشن می کند که چه جراحی بینی می تواند برای شما انجام دهد. شما باید اطلاعات اولیه خود را به پزشک به صورت کامل بدهید این اطلاعات شامل :

 • جراحی های قبلی
 • سابقه ی بیماری
 • داروهای مصرفی
 • آلرژی ها

نمونه-کار-جراحى- زيبايى-بينى-دكتر- -على-طاهری-نیا

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 • بهتر است به نکات پزشک قبل از جراحی توجه کنید
 • در صورت هر گونه سابقه ی بیماری با پزشکتان مطرح کنید.
 • حداقل یک هفته قبل از جراحی از سیگار کشیدن خودداری کنید .
 • از مصرف داروهای ضد التهابی خاص و یا مصرف بعضی از داروهای گیاهی خودداری کنید.
 • به همراه داشتن یک همراه به هنگام جراحی الزامی است .

نحوه جراحی زیبایی بینی استخوانی

 • داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شود.
 • بیهوشی عمومی معمولا در حین رینوپلاستی استفاده می شود.
 • برای ایمنی شما در طول عمل جراحی، مانیتورهای مختلف برای بررسی قلب، فشار خون، ضربان قلب و مقدار اکسیژن موجود در خون استفاده می شود.
 • جراح شما قبل از جراحی درمورد طرح جراحی شما با دیگر همکاران گفت و گو می کند .
 • بعد از اتمام جراحی شما را به ریکاوری منتقل می کنند.

نمونه-کار-عمل-بینی

مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی

 • بعد از جراحی بینی امکان دارد بینی شما دارای تورم وکبودی باشد لازم است در چنین شرایطی تا 24 ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید تا از شدت کبودی و تورم کاسته شود.
 • داروها طبق دستور پزشک از ابتدا انجام شود .
 • نیاز است بعد از جراحی تا ماه اول از پایین نگه داشتن سر خودداری شود .
 • محدود کردن فعالیت های روزانه

دوره بازیابی در جراحی بینی استخوانی

مهم است که شما تمام دستورالعمل های مراقبت از بیمار را که توسط جراح شما ارائه می شود، پیگیری کنید. جراح شما همچنین دستورالعمل های دقیقی در مورد علائم عادی که شما تجربه می کنید و علائم احتمالی عوارض ارائه می دهد، ارائه می دهد. مهم است بدانیم که میزان زمان برای بازیابی در افراد بسیار متفاوت است. قبل از اینکه بتوانید در ورزش شرکت کنید، باید چند هفته منتظر بمانید.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *