دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 انواع روش های جراحی بینی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

انواع روش های جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

امروزه یکی از جراحی های رایجی که در سطح کشور در حال اعمال می باشد، جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی است که هر کسی خواهان انجام آن به بهترین وجه می باشد. اعلب سوالاتی که از جراح بینی پرسیده می شود در این است که به راستی کدام مدل از جراحی زیبایی بینی شیک و مورد پسند عام مردم می باشد؟ هر نوع عمل بینی مناسب صورت خواهد بود؟ آیا جراحی زیبایی بینی بین آقایان و خانم ها متفاوت می باشد؟ چه نوع بینی باید متناسب با اجزای صورت باشد؟ آیا اگر بینی فردی گوشتی یا استخوانی باشد بر روی شکل نهایی بینی تاثیر می گذارد؟ آیا در جراحی زیبایی بینی بر عملکرد تنفسی تاثیر می گذارد؟رینوپلاستی جراحی است که در آن دقت و حس هنری جراح نقش مهمی را بازی می کند. هدف از جراحی زیبایی بینی این است که توجه دیگران را به خود جلب نکند و کاملا به صورت طبیعی باشد. عمل جراحی بینی می تواند تحت بیهوشی عمومی و همچنین بیهوشی موضعی انجام شود. معمولا جراحان از روش های مختلفی برای جراحی بینی استفاده می کنند که وابسته به شرایط بیمار می باشد. در ادامه به شرح هریک از این روش ها پرداخته می شود.

 

انواع روش های جراحی بینی

اساسا انتخاب بهترین روش جراحی بینی به وضعیت ساختار بینی بیمار بستگی دارد. همچنین در نهایت این پزشک جراح است که با معاینه ساختار کلی بینی تشخیص می دهد از چه نوع روشی حین جراحی استفاده کند. با این حال به طور کلی جراحی های بینی به دو روش کلی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به آنها اشاره می شود:

  • جراحی بینی به روش باز
  • جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته

در روش جراحی بسته، برش های کمتری در بینی ایجاد می شود بنابراین جراح دسترسی محدودتری نسبت به تمام اجزای داخلی بینی دارد. پس از جراحی میزان تورم در بیمارانی که جراحی آنها به روش بسته انجام می شود کمتر است.

جراحی بینی به روش باز

در روش جراحی باز، معمولا برش کوچکی در قسمت تحتانی پایه بینی و همچنین جهت کوچک کردن پره های بینی و اصلاح انحراف های شدید تیغه بینی دو برش دیگر در دو طرف پره های بینی ایجاد می شود. در این شرایط جراح می تواند به طور کامل پوست بینی را جدا کند بنابراین به وسعت بیشتری از ساختار بینی دسترسی پیدا می کند.

انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

در جراحی بینی چه مواردی اصلاح می شود؟

  • در ابتدا با توجه به نیاز فرد قوز یا پل بینی کوچک یا بزرگ می شود.
  • از بافت خود بیمار برای ارتفاع دادن یا پشتیبانی هرم بینی استفاده می شود.
  • اصلاح نوک بینی که ظریف ترین قسمت جراحی می باشد که دقت هر چه تمام تر پزشک را می طلبد.
  • سوراخ های بینی را با کاهش اندازه غضروف تحتانی باریک می شود.
  • با بخیه ساختار نوک بینی را اصلاح می شود.
  • می توان غضروف هایی را که کلوملا بینی را تشکیل می دهند بهم متصل کرد. همچنین برای پایدار سازی بیشتر می توان از غضروف استفاده کرد.. استفاده از پیوند غضروف در این ناحیه برای پایدار سازی و زیبایی بیشتر باید با دقت تمام انجام شود.
  • در نهایت ممکن است نیاز باشد استخوان بینی شکافته شود تا فضای ایجاد شده در بالای بینی بسته شود. این کار موجب ایجاد شدن کبودی ها در زیر چشم ها می باشد.

نتیجه گیری

بینی اساسا عضو بسیار مهم تنفسی و بویایی می باشد. بنابراین تمام این فعالیت های ذکر شده در جراحی بینی به دقت بی نهایت جراح برای حفظ ساختار کلی بینی نیاز دارد. همچنین قضاوت در مورد نتیجه عمل جراحی بینی باید بعد از چندین ماه حتی تا یک سال بعد از جراحی مشخص می شود.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بینی خوش و چهره جذاب با جراحی قوز بینی

بینی خوش و چهره جذاب با جراحی قوز بینی

یکی از روش های برطرف کردن و اصلاح قوز یا ناهمواری های روی بینی، جراحی قوز بینی می باشد. این جراحی می توان با رفع برآمدگی روی بینی، باعث بهبود فرم بینی و در نتیجه زیبایی چهره شود....

همه چیز درباره جراحی بینی مردانه

همه چیز درباره جراحی بینی مردانه

جراحی زیبایی بینی، تنها مختص خانم ها نیست بلکه آقایان نیز از این جراحی استقبال گسترده ای کرده اند. یکی از مشکلاتی که آقایان با آن مواجه اند بزرگ و یا کوچک بودن بینی یا عدم تناسب...

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی متقاضیان و داوطلبان بسیار زیادی پیدا کرده است. به ویژه در سال های اخیر که فرم های فانتزی از سوی بسیاری از اشخاص، غیرطبیعی تلقی می شود. علاوه بر این هستند افرادی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *