دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 آلرژی و جراحی بینی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

آلرژی و جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

آلرژی و جراحی بینی

آلرژی و جراحی بینی چه ارتباطی با هم دارند؟ حساسیت و آلرژی و ارتباط آن با جراحی بینی یکی از سوالات رایج افراد می باشد .

اصولا طبق متون رایج پزشکی اکثر افرادی که انحراف بینی قابل توجهی دارند و بزرگی شاخک تحتانی همراه با آلرژی دارند انتظار داریم که بعد از عمل آلرژی آن ها بهتر شود و در مجموع تنفس آن ها بعد از عمل بهتر گردد اما درصد کمی هم احتمال دارد که آلرژی آن ها بعد از عمل تشدید بشود .

اقدامات پیش از عمل جراحی بینی

همیشه قبل از عمل سعی می کنیم آلرژی را با دارو کنترل کنیم . افرادی که سینوزیت شدید دارند حتما سعی می شود که قبل از عمل با درمان دارویی سینوزیت را بهبود دهیم و سپس عمل زیبایی بینی را انجام دهیم .

ندرتا افرادی هستند که نیاز به عمل همزمان سینوس هم توسط عمل آندوسکوپی دارند  و گاهی این دو عمل را با هم انجام می دهیم یعنی همزمان عمل آندوسکوپی سینوس را برای بهبود عملکرد سینوس ها و تخلیه سینوس ها را با عمل زیبایی بینی انجام می دهیم.

گاهی هم توصیه می شود که عمل سینوزیت انجام شود و مریض بهبود پیدا کند وبعد عمل زیبایی انجام گردد .

عکس آلرژی و جراحی بینی

عکس آلرژی و جراحی بینی

 

آلرژی چیست و ارتباط آن با جراحی بینی   

آلرژی و حساسیت یک مشکل مخاط بینی  و مخاط راه تنفسی می باشد و ذاتی و سرشتی می باشد و عمل زیبایی تغییری در آن ایجاد نمی کند ولو اینکه  برخی بیماران چون بعد از عمل گرفتگی بینیشان بهتر می شود و راه بینیشان با  عمل انحراف بینی بازتر می شود حساسیتشان هم تا حدی کاهش می یابد .

البته عنوان نمی شود که حساسیت برطرف می شود زیرا همان طور که عنوان شد حساسیت و آلرژی یک مشکل ذاتی و سرشتی مخاط بینی است و حساسیت با عمل بینی تغییری نمی کند .

کسانی که آلرژی مضمن دارند و یا حتی آسم دارند نباید ترس و واهمه ای از عمل زیبایی بینی داشته باشند .

آیا کسی که آلرژی دارد باید فصل خاصی عمل جراحی بینی خود را انجام دهد ؟

ابتدا باید مشخص شود که منشا آلرژی چیست . گاهی مثلا به خاک آلرژی وجود دارد که در این صورت در هر فصلی که عمل را انجام دهند فرقی در نتیجه عمل ندارد و باز هم این آلرژی را خواهد داشت اگر آلرژی به گرده های گیاهان است  معمولا این آلرژی در فصول پاییز و بهار شایع تر است و معمولا این افراد منع می شوند که در این فصول این عمل را انجام ندهند .

آیا آلرژی با عمل بینی بهبود می یابد ؟

اما موضوع مهم آن است که اصولا آلرژی با عمل جراحی بهتر نمی شود و کسی که آلرژی داشته باشد تا زمانی که این ماده آلرژن هست باز هم این آلرژی وجود خواهد داشت اما نکته ای که اهمیت دارد آن است که اگر این افراد انسداد بینی داشته باشند یا انحراف بینی داشته باشند  وقتی که این انحراف و انسداد بینی برداشته می شود ترشحات بینی خیلی راحت تخلیه می شود و معمولا این افرادی که آلرژی دارند همزمان سینوزیت هم دارند که علت اساسی آن که ترشحات در سینوس ها انباشته می شود و جمع می شود و به مرور عفونت هم بر آلرژی اضافه می شود و سینوزیت آلرژیکشان تبدیل به سینوزیت عفونی می شود .

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

 

نتیجه

وقتی کسی عمل جراحی بینی را انجام می دهد چون مسیر باز می شود و ترشحات خیلی راحت تر تخلیه می شود معمولا مواد آلرژن هم خیلی راحت تر تخلیه می شود و بیمار بهتر می تواند بینی خود را شستشو دهد برای همین هم میزان آلرژی کمتر می شود و هم میزان سینوزیتشان کمتر می شود و هم مشکلاتی که از قبل داشتند مانند سردردهایی که از قبل داشتند ممکن است خیلی کمتر شود اما خود آلرژی را نمی شود با عمل جراحی از بین برد.

 

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =

Call Now Buttonتماس با پزشک