دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 نکات مهم قبل از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

نکات مهم قبل از جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

نکات مهم قبل از جراحی بینی

در جراحی رینوپپلاستی اولین قدم، انتخاب یک جراح متبحر و با تجربه توسط بیمار می باشد. پس از آنکه جراح به درستی انتخاب شد مشاوره جراح با بیمار متقاضی این عمل جراحی صورت می گیرد. در این مشاوره پس از پذیرش بیمار و پس از بررسی مشکلات تنفسی، بویایی و شکل ظاهری بینی از بیمار سوالاتی پرسیده می شود و شرح حال گذشته و عوارض و علائمی بیمار توسط پزشک جراح گرفته می شود.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و دریافت نوبت با شماره 44247536 تماس حاصل نمائید و یا به پیج اینستاگرام دکتر طاهری نیا مراجعه فرمائید.

انجام معاینات فیزیکی بینی

قدم بعدی معاینه ظاهر و داخل بینی می باشد. در معاینه ظاهر بینی یک سری ملاک ها و انداره گیری هایی وجود دارد به این صورت که بینی باید در تناسب با سایر اجزای صورت باشد. در مرحله بعدی معاینه، نوبت به معاینه داخل بینی می رسد. معاینه داخلی بینی شامل موقعیت قرار گیری تیغه بینی می باشد که :

  • آیا بینی انحراف دارد یا خیر ؟
  • بررسی شاخک های بینی می باشد که آیا بزرگ هستند یا کوچک؟ و آیا راه تنفسی را مسدوده کرده اند یا خیر؟
  • و همچنین توده ها و پولیپ هایی که در اثر بیماری آلرژی یا نئوپلاسما یا بدخیمی ها داخل بینی وجود داشته باشد..

مورد بررسی قرار می گیرد. معاینه داخل بینی بسیار مورد اهمیت می باشد زیرا عمل جراحی داخل بینی یا انحراف یا اصلاح انحراف تیغه بینی همزمان با عمل زیبایی صورت می گیرد.

سی تی اسکن بینی

قدم بعدی معاینه بینی درخواست و کمک گرفتن از پاراکلینیک می باشد. در این مرحله، سی تی اسکن تشخیصی از بیمار درخواست می شود. این سی تی اسکن سینوس ها و اجزای داخل بینی را بررسی می کند و مشکلاتی که در شرح حال گرفتن و یا در معاینه احتمالا از نظر پزشک پنهان مانده در سی تی اسکن قابل مشاهده است و پزشک می توان روی آن تاکید کند و برای بیمار هم توضیح داده شود که این مسائل نیز در طی عمل جراحی باید برای ایشان برطرف شود.

ارزیابی خواسته های بیماران در جراحی بینی

یکی دیگر از مسائلی که در مورد عمل بینی وجود دارد، یک سری خواسته هایی است که خود بیماران از پزشکان جراح دارند اما برای پزشکان جراح یک سری اصول و قواعدی وجود دارد که بر پایه آن عمل جراحی را انجام می دهند. بنابراین پزشکان جراح نباید تحت تاثیر خواسته های بیماران قرار گیرند. زیرا بیماران گاهی اوقات بیماران خواسته هایی دارند که ناشی از فرهنگ عمومی و یا شایعاتی است که بین مردم رایج شده است. پزشک باید با در نظر گرفتن خواسته های بیمار و تطبیق دادن آن با اصول علمی به جراحی بینی بپردازد. اصولا جراحی بینی باید بر اساس اصول مبتنی بر کتب علمی و تمام مسائلی که در آموزش رینوپلاستی گذارنده شده، انجام شود.

نکات مهم قبل از جراحی بینی

نکات مهم قبل از جراحی بینی

مدت زمان عمل بینی

مدت زمان جراحی به شرایط بیمار بستگی دارد. میانگین هر عمل ممکن است دو ساعت به طول بی انجامد و جراحی ثانویه بینی ممکن است 4 ساعت و در برخی از مواد که جراحی های پیچیده تری است حتی ممکن است 6 ساعت زمان نیاز باشد.

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

  • گرفتن یک سری عکس هایی در مراکز فتوگرافی نیاز می باشد.
  • انجام یک سری آزمایشات خون قبل از جراحی برای مشخص شدن وضعیت جسمانی فرد مورد نیاز می باشد.
  • برای برخی از بیماران نیاز است تا سی تی اسکن از آنها انجام شود.
  • در روز تعیین شده برای جراحی بینی بیمار باید دقیقا همان ساعت در مرکز یا بیمارستانی که پزشک جراح مشخص کرده است برای پذیرش مراجعه می شود.
  • و در آخر باید این نکته را در نظر داشت که حدالامکان حداقل 6 ساعت قبل از انجام جراحی چیزی میل نشود.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک