دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 فرق جراحی بینی باز و بسته
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

فرق جراحی بینی باز و بسته

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

فرق جراحی بینی باز و بسته :

اصولا فرق جراحی بینی باز و بسته در اعمال برش های جراحی برای بالا بردن پوست است ؛ جراحی زیبایی بینی با دو تکنیک صورت می پذیرد که جراحی به روش باز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد . اما انتخاب رو جراحی وابسته به نظر پزشک و جراح بینی است . حتی بهترین جراح بینی در تهران هم اگر صلاح بداند که عمل را به روش باز انجام دهد ، کلیه جوانب در پس این تصمیم اندیشیده شده است . ولی جراحی بینی به روش بسته هم مزایایی در پی دارد که در ادامه ابعاد هر دوی این تکنیک ها را بررسی می کنیم .

فرق جراحی بینی باز و بسته

جراحی بینی به روش بسته :

در جراحی بینی به روش بسته ، برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی اعمال شده و در صورت نیاز ، کناره های پره ها نیز برش می خورد و پوست رویی به بالا کشیده شده تا تغییرات مورد نظر اعمال گردد فرق جراحی بینی باز و بسته در اصل این است . کاربرد این روش بیشتر برای دستکاری و اصلاح غضروف های پایینی بینی و نوک بینی است . مزیت این تکنیک در بهبودی سریع جراحات و به جای نماندن آثار برش جراحی بر پوست بینی است . ولی طبق نظر دکتر طاهری نیا عیب آن در کنترل دشوار بخش های بالایی بینی طی مراحل جراحی است . گاه برای ادامه عمل و بررسی بخش های پنهان می توان از آندوسکوپ کمک گرفت .

جراحی بینی به روش باز :

در این روش جراحی ، یک برش در فضای میان دو سوراخ بینی زده می شود و علاوه بر آن کناره پره ها نیز برش می خورد امروزه پزشکان جراح ، به نحوی در اعمال برش ها ظرافت به خرج می دهند که آثار ناشایستی بر روی پوست بینی به جای نماند ؛ پس از بریدن بخش های مذکور ، لایه پوستی از ساختار زیرین جدا شده و به بالا می رود تا مراحل جراحی انجام گرفته و تغییرات مورد لزوم صورت پذیرد . در این جراحی ، پزشک اشراف بیشتری بر بخش های غضروفی و عملکردی داشته و می تواند مراحل جراحی را بهتر کنترل نماید . همچنین اگر نیاز به الحاق بافت اضافی اعم از گرافت یا پروتز بود ، در این روش دست پزشک بازتر است . ایراد این نوع عمل در بروز ورم و التهاب بیشتر پس از جراحی بینی ، طولانی شدن دوره نقاهت و احتمال به جای ماندن اثر برش ها بر روی پوست است .

سایر خدمات دکتر طاهری نیا :

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

Call Now Buttonتماس با پزشک