مدت زمان مطالعه5 دقیقه

عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه5 دقیقه

عمل بینی

آیا عمل بینی درد دارد؟

انواع عمل بینی کدام است؟

نتیجه عمل بینی در همه ی جراحی ها موفقیت آمیز می باشد؟

تورم و کبودی بعد از عمل چه زمان برطرف می شود؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون عمل بینی آورده شده است که برای کسب اطلاعات لازم بهتر است این متن را تا انتها مطالعه نمایید.

یکی از عمل هایی که اخیر در بین افراد علی الخصوص جوانان مورد استقبال قرار گرفته شده است، جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی می باشد، که بیشتر افراد به این عمل دیدگاه مثبتی دارند.

برای این که جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز باشد، باید به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود تا علاوه بر نتایج مطلوب دوران نقاهت کوتاه مدتی نیز برای متقاضی به همراه داشته باشد. عمل بینی هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد و ممکن است فقط تامپون یا اسپیلینت داخل بینی آزار دهنده باشد.

عمل بینی

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان این جراحی می پرسند و خواهان دانستن آن می باشند، در این است که تورم و کبودی بعد از عمل چه زمان کاملا برطرف می شود؟ پاسخ دکتر علی طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران براین مسئله  این گونه است که اگر به تمام نکات و دستورالعمل هایی که بعد از عمل بینی به متقاضی گفته می شود، به درستی رعایت و اجرا شود، نه تنها زود برطرف خواهد شد بلکه ممکن است که اصلا کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی صورت نگیرد. در نتیجه تورم و کبودی بسته به مراقبت های بیمار بعد از عمل دارد.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی بسته به نوع بینی، پوست، غضروف و تعداد استخوان ها به دو روش انجام می شود که عبارتند از:

جراحی بینی به روش باز: در این روش جراح برای این که دید کافی و کامل داشته باشد، اقدام به ایجاد برش در پوست بینی می نماید تا بتواند هیکل و استخوان داخلی بینی را به راحتی ببیند و عمل را بر متقاضی انجام دهد. امروزه این شیوه پرکاربردتر از شیوه های دیگر است و نتیجه در این عمل مطلوب ترو موفقیت آمیز تر می باشد.

جراحی بینی به روش بسته: در این روش جراح برشی را ایجاد نمی کند تنها یک برش جزئی در ناحیه تیغه بینی ایجاد می کند و اقدام به حذف غضروف و یا چربی های اضافی می نماید. در این روش دید جراح بینی بسیار محدود است. این شیوه خیلی مرسوم نیست اما استفاده می شود.

جراحی بینی در افراد سالمند

چرا میزان نارضایتی سالمندان از جراحی زیبایی بینی زیاد است؟

چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی را انجام دهند؟

آیا واقعیت دارد که گفته می شود بزرگ شدن بینی با افزایش سن همراه است؟

عوارض جانبی عمل زیبایی بینی در دوران پیری و سالمندی کدام است؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون جراحی بینی در افراد سالمند گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

 اخیرا جراحی زیبایی پلاستیک در ایران بسیار شایع شده است به طوری که اگر به اطرافمان خوب بنگریم خواهیم دید که بیشتر افراد علی الخصوص جوانان، جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی را با بهترین روش و توسط برترین جراحان بینی انجام می دهند.

غضروف بینی و استخوان باعث فراهم شدن، چارچوب حمایتی از بینی می کند. هر چقدر سن فرد افزایش پیدا نماید، اندام های شخص نیز شروع به تضعیف می نماید و این عارضه در بینی نیز ظاهر می شود و بینی را پهن و گوشتی جلوه می دهد. اگر افراد دارای بینی استخوانی باشند ممکن است که پلی برجسته روی بینی آنان (به حالت قوز) ظاهر شود.

جراحی بینی در افراد سالمند

تاکید می کنیم که ممکن است که این تغییرات از فردی به دیگری متفاوت رخ دهد. اگر در بینی فرد، غضروف سختی وجود داشته باشد، ممکن است که این تغییرات به خوبی خود را نشان ندهد. اما در افرادی که دارای غضروفی نرم هستند شکل بینی به صورت پتوز نمایان می شود، علی الخصوص در زنان یائسه ی که هورمون استروژن در آنان کاهش پیدا می کند نیز قابل ملموس تر خواهد بود.

در صورتی که این تغییرات باعث ایجاد ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس در فرد می شود، مناسب ترین گزینه در این است که در مورد عمل بینی یا جراحی رینوپلاستی فکر کند.

بهترین جراح بینی در تهران با توجه به سلیقه فرد در عمل رینوپلاستی اقدام به تغییر یا کاهش غضروف جانبی پایینی با استفاده از پیوند برای صاف و بالا کشیدن بینی یا همچنین پیوند غضروف استفاده می کند. این اقدام کمک می کند که نوک بینی در طول زمان و با افزایش سن افتادگی نداشته باشد. جراحی رینوپلاستی در افراد مسن هیچ گونه عوارضی را ایجاد نمی کند و ممکن است که دوران نقاهت بعد از عمل آنان را کلافه کند.

افراد مسن و سالمند جراحی زیبایی بینی را به منظور افزایش اعتماد به نفس و برطرف نمودن نقص و مشکلات داخل بینی انجام می دهند و این پروسه برعکس جوانانی است که به جراح بینی مراجعه می کنند و مدل های متفاوت می دهند.

چکیده مطلب

جراحی زیبایی بینی را افرادی که دارای مشکلات قلبی و عروقی، ریوی، تیروئیدی، تنفسی، دیابتی، خانم های باردار و شیرده و… نباید انجام دهند و بعد از برطرف نمودن و کنترل بیماری هایشان می توانند با مشورت پزشک،عمل را انجام دهند.

نتیجه عمل بسته به خبرگی و تجربه جراح بینی دارد. در بیشتر موارد دیده شده است که جراحی بینی گوشتی بسیار زیباتر از جراحی بینی استخوانی شده است. در نتیجه این باور نادرست است که جراحی بینی گوشتی درصد موفقیت آن کمتر از جراحی بینی استخوانی است.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

تماس با پزشک