دکتر علی طاهری نیا 4 متفرقه 4 شکستگی بینی و عمل زیبایی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

شکستگی بینی و عمل زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

شکستگی بینی و عمل زیبایی

یکی از شایع ترین شکستگی هایی که ممکن است در صورت اتفاق بیفتد، شکستگی بینی می باشد. از آنجایی که بینی در قسمت مرکزی صورت قرار گرفته است بیشتر در معرض تروما و ضربه قرار می گیرد. شکستگی بینی معمولا توام با شکستگی استخوان ها و غضروف های داخل بینی می باشد. به طور معمول شکستگی بینی در مردان دو برابر زنان اتفاق می افتد. در ادامه به علائم شکستگی بینی و امکان جراحی بینی پس از شکستگی اشاره می شود.

تشخیص بینی شکسته شده

بهترین روشی که می توان از طریق آن شکستگی های بینی را تشخیص داد معاینه فیزیکی بینی توسط پزشک می باشد و عکس برداری در جایگاه بعدی در تشخیص شکستگی های بینی می باشد. پزشک متخصص مربوطه در ابتدا با لمس بینی بیمار به راحتی می تواند انحراف و علائم ایجاد شده در اثر شکستگی مانند تورم روی بینی، خون مردگی های زیرچشم و دور بینی و حتی انحراف ظاهری بینی را تشخیص بدهد. پس از معابنه فیزیکی جهت اثبات شکستگی بینی بیمار به رادیولوژی جهت عکسبرداری از بینی فرستاده می شود.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و دریافت نوبت با شماره 44247536 تماس حاصل نمائید و یا به پیج اینستاگرام دکتر طاهری نیا مراجعه فرمائید.

عوارض ایجاد شده بعد از شکستگی

چنانچه در ابتدا هر یک از عوارض تشخیص داده نشود ممکن است عوارض جدی تری برای بیمار به وجود آید. این عوارض شامل :

گرفتگی در بینی: بعد از شکستگی ممکن است فرد دچار خونریزی داخل بینی یا به عبارت دیگر دچار هماتوم سپتوم شود یعنی خون داخل تیغه بینی جمع می شود و این باعث می شود غضروف بیمار خورده شود و زمانی که غضروف خورده شود پشت بینی بیمار فرو رفته می شود و این عارضه باید توسط جراح ترمیم شود.

خونریزی های شدید: بعد از شکستگی بیمار ممکن است دچار خونریزی های بسیار شدیدی شود. شکستگی معمولا با پارگی شریان های بینی همراه می شود و حتی گاهی مواقع ممکن است بیمار به سمت شوک برود.

انحراف تیغه بینی: گاهی ضربه ممکن است بسیار شدید باشد و باعث ایجاد انحراف در تیغه بینی شود که در این صورت بیمار ممکن است دچار گرفتگی بینی شود.

شکستگی بینی و عمل زیبایی

شکستگی بینی و عمل زیبایی

ضربه خوردن به بینی بعد از جراحی بینی

در ابتدا این سوال مطرح می شود که به هنگام ضربه خوردن، شکستگی و آسیب های بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

هر گونه ضربه بعد از جراحی بینی اگر به شکستگی منجر شود مانند هر شکستگی که در بینی های جراحی نشده باید با آن رفتار کرد. بیمار باید مرحله حاد بعد از شکستگی را بگذراند این مرحله حدود سه ماه طول می کشد. سپس بینی توسط جراح باید مورد ارزیابی قرار گیرد که آیا نیاز است جراحی مجدد بر روی بینی آنها انجام شود یا خیر؟

جراحی مجدد بینی بعد از شکستگی

بهترین کاری که در شکستگی های بینی می توان انجام داد و اگر بیماران در زمان مناسبی مراجعه کرده باشند بینی جا انداخته می شود و یک زمان 3 تا 6 ماهه به آنها داده می شود و بعد از 6 ماه نیاز است دوباره معاینه انجام شود. بهتر است در مرحله حاد بعد از شکستگی برای این افراد جراحی زیبایی بینی انجام نشود به دلیل التهابی که در آن ناحیه قرار دارد و شکستگی های ایجاد شده در غضروف و استخوان بهتر است همزمان با شکستگی های بینی این عمل زیبایی انجام نشود. اگر بینی کج باشد انحراف یا قوز داشته باشد بهتر است عمل جراحی بینی بعد از 6 ماه انجام شود قطعا در این زمان نتایج جراحی زیبایی بینی بهتر خواهد بود.

 

 

 

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =

تماس با پزشک