دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 سوالات متداول جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

زمان مناسب جراحی بینی گوشتی جه سنی می باشد؟

بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی زمانی است که رشد بینی متوقف شده باشد، اما بهترین زمان برای دختر خانم ها 17 و پسران 18 سال می باشد. شایان ذکر است که گفته شود در صورتی که فرد به این سن برسد و هم چنان رشد بینی در او متوقف نشده باشد باید تا یک سال صبر نماید و بررسی کند که در این یک ساله اخیر بینی چه از نظر اندازه و چه از نظر حجم رشدی نداشته باشد. در صورتی که رشد جسمی و تایید پزشک در فرد ثبت شود، می تواند در سنین پایین نیز این عمل را انجام دهد.

آیا روش جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی متفاوت دارد؟

روش و تکنیک هایی که در جراحی بینی استخوانی به کار می رود مقداری  با جراحی بینی گوشتی متفاوت می باشد. در جراحی بینی های استخوانی به منظور دستیابی به  فرم  و شکل زیبا در بینی از حجم بینی، استخوان و غضروف های بینی مقداری کاسته می شود. در حالی که در جراحی بینی های گوشتی مهم ترین اقدام کاهش بافت از یک ناحیه و افزایش به ناحیه های دیگر می باشد. در بینی های گوشتی به دلیل این که غضروف های ضعیفی دارد، غضروف از یک قسمت بینی ( تیغه میانی بینی ) برداشته می شود و در قسمت دیگر برای استحکام بخشیدن به بینی جایگزین خواهد شد.

امکان بازگشت بینی به شکل اولیه در بینی های گوشتی وجود دارد ؟

خیر به هیچ وجه. دکتر علی طاهری نیا جراح بینی در پاسخ به این سوال می فرمایند امکان بازگشت در جراحی بینی گوشتی وجود ندارد و تغییراتی که در حین جراحی شکل گرفته و یا آنچه که در زمان جراحی از بینی برداشته یا به آن افزوده شده است معمولا به همان صورت باقی می ماند. توصیه می شود که برای جراحی بینی گوشتی ابتدا به یک جراح حاذق و با تجربه مراجعه شوید. برای دستیابی به جراح بینی خبره بهتر است که از مراجعین و یا اطرافیان پرس و جو های لازم را کسب نماید.

بعد از جراحی بینی گوشتی تورمات ایجاد شده چه هنگام از بین می رود؟

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی بینی گوشتی بهتر است به یک جراح بینی حاذق مراجعه شود. در این مقاله جناب دکتر علی طاهری نیا جراح بینی با تجربه در خدمت ارائه بهترین خدمات می باشد.

کبودی و تورمات شدید و طولانی مدت در مورد بینی های گوشتی ایجاد می شود و اغلب افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند همواره از این عارضه شکایت می نمایند و اظهار می کنند که ما نتایج مطلوبی را از این جراحی دریافت نکرده ایم، افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند باید صبرو شکیبا باشند، زیرا این عوارض ایجاد شده برای رفع  به مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا برطرف شود. تورم طولانی مدت بعد از جراحی بینی گوشتی ممکن است منجر به ایجاد بافت فیبروز شود بنابرین مراقبت هایی بعد از عمل در کاهش این تورم و کبودی بسیار تاثیر گذار می باشد.

جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی چگونه می باشد؟

قرار دادن دو بالش در زیر سر موقع خواب

استفاده از کمپرس یخ

ماساژ و چسب زدن بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی گوشتی رعایت تمامی این موارد باید در طولانی مدت انجام گیرد، ممکن است برای کاهش تورم نیاز به تزریق آمپول های ضد التهاب ( تزریق کورتون ) نیز نیاز پیدا شود که جای نگرانی ندارد.

علل رخداد تورمات طولانی مدت بعد از جراحی بینی گوشتی چه می باشد؟

بینی های گوشتی به دلیل این که دارای پوستی ضخیم  و کلفت می باشند موجب می شود که تورم و کبودی به مدت طولانی تر بروی بینی بعد از جراحی باقی بماند.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر می باشد؟

نرخ دقیق زمانی صورت می گیرد که متقاضی به جراح بینی مراجعه کرده باشد و بینی را مورد معاینه قرار دهد، زیرا گاهی در پروسه جراحی نیاز به تراشیدن بیش از آنچه که متوقع بوده است  یا برداشتن پوست و چربی بیشتر یا کمتری صورت بگیرد. گاهی هزینه جراحی زیبایی بینی از فردی به دیگری متغیر می باشد. پس برای اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی حتما به یک جراح حاذق مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

تماس با پزشک