دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 سوالات متداول جراحی بینی استخوانی
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

 

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی

 امروزه یکی از سوالاتی خیلی در بین افراد مطرح می شود در رابطه با تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی چه می باشد؟

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی زیبایی یبین بهتر است به دکتر علی طاهری نیا مراجعه نمایید.    شماره های تماس: 44268034 – 44247536 – 44230762 و راههای ارتباطی تلگرام و اینستاگرام ارائه دهنده خدمات می باشد.

از نظر پزشکی ما این گونه عنوانی نداریم و تنها مسئله ای که بدان توجه می شود، پوست بینی است که اگر زیاد باشد ، بینی گوشتی را تشکیل می دهد و در صورتی که پوست کم و استخوان بندی درشت و زیادی را به همراه داشته باشد، بینی استخوانی را تشکیل می دهد. در نتیجه پوست بینی تعیین کننده نوع بینی است.

فرآیند جراحی بینی استخوانی به چه شکل انجام می شود؟

ابتدا باید ذکر کرد که جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی تفاوت هایی دارد که در پروسه جراحی بدان توجه می شود. در جراحی بینی استخوانی به دلیل داشتن غضروف بیش از پوست، توانایی دسترسی و لمس استخوان های داخلی برای پزشک راحت  ترمی باشد و با تراشیدن آن ها ، اقدام به عمل می نماید. نتیجه جراحی بینی استخوانی مطلوب و ایده آل تر از جراحی بینی گوشتی می باشد و دوره نقاهت کمتری در آن وجود دارد. یکی از مزایای خوب جراحی بینی استخوانی در این است که کوچک ترین تغییر در بینی، سریع نمایان می شود. اما این مسئله در بینی گوشتی وجود ندارد. در جراحی بینی گوشتی چنانچه ورم و کبودی بعد از عمل از بین رود، نتایج نمایان می شود. یعنی  مشاهده نتایج بعد از عمل در بینی استخوانی کم تر از بینی گوشتی می باشد.

جراحی بینی

آیا جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی با هم متفاوت می باشد؟

 به هیچ وجه با هم تفاوت ندارد و تمام اقداماتی که در بینی گوشتی صورت می گیرد را در جراحی بینی استخوانی نیز اعمال می نمایند. تنها تفاوت در این می باشد که در بینی های استخوانی به دلیل دسترسی راحت به غضروف ها باید در تراشیدن دقت کاملی نمایند زیرا تمام نقص ها باید برطرف شود. چون در بینی استخوانی پوست نازک می باشد، باید در عدم آسیب رسیدن به پوست دقت کافی اعمال شود. از لحاظ نتیجه عمل نیز هر دو به یکسان  موفقیت آمیزمی باشد. اگر مایل به جراحی زیبایی بینی دارید، دکتر علی طاهری نیا از تجربه و دقت کاملی در این زمینه برخوردار می باشد.

دکتر خوب برای جراحی بینی چگونه باید باشد؟

اخیرا جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی از استقبال طیف وسیعی از افراد و به خصوص جوانان برخوردار می باشد. متقاضیان به منظور دستیابی به نتایج مطلوب باید به جراح بینی حاذق مراجعه نمایند تا در صورت داشتن مشکل ابتدا آن را برطرف و سپس اقدام به جراحی زیبایی بینی نماید. این فرآیند از حساسیت بالایی برخوردار می باشد که اگر نتایج آن موفقیت آمیز و ایده آل نباشد، عوارض جانبی را به همراه می آورد. در نتیجه آقای دکتر علی طاهری نیا دارای تبحر زیادی در این پروسه می باشد.

هزینه جراحی بینی  استخوانی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی استخوانی مانند جراحی بینی گوشتی یکی می باشد که ارزیابی هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد، مثل: مسئله نوع پوست بینی، داشتن یا عدم دارا بودن پولیپ بینی، نوع بینی ( گوشتی یا استخوانی)، انجام عمل در کلینیک یا بیمارستان  و…  متغیر می باشد.

هزینه های قبل و بعد از جراحی بینی چگونه محاسبه می شود؟

  • اعمال سی تی اسکن
  • آزمایش خون دادن
  • عکس آتلیه
  • ویزیت های بعد از جراحی بینی

شایان ذکر است درصورتی که متقاضی علاوه بر جراحی زیبایی بینی به عمل های دیگری نیاز پیدا  نماید، باعث افزایش هزینه جراحی بینی می شود.

موارد تفاوت جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی کدام است؟

جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی از حساسیت بالایی برخوردار می باشد، زیرا بینی های استخوانی، غضروف و استخوان های موجود در داخل بینی نیاز به تراشیدن بیشتری دارند، در حالی که در جراحی بینی گوشتی باید پوست روی بینی را کاهش دهند. دوره نقاهت جراحی بینی گوشتی بیشتر از جراحی بینی استخوانی می باشد. چنانچه جراحی بینی گوشتی به خوبی عمل نشود ممکن است که برگشت پذیر باشد، که با این عارضه به ترمیم بینی احتیاج پیدا می شود. به منظور ترمیم بینی متقاضی باید یک سال بعد از عمل اولیه این پروسه را انجام دهد تا تمام زخم های درونی بهبود پیدا کرده باشد.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

تماس با پزشک