دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

روند رشد فرد در کودکی با آنچه بعد از بلوغ اتفاق می افتد قدری تفاوت دارد. رشد اجزای مختلف صورت در مراحل مختلفی به طور تقریبی کامل می شود. در خانم ها اغلب بعد از 16 سالگی و در آقایان بعد از سن 18 یا 17 سالگی که رشد فیزیکی استخوان ها کامل شد امکان انجام جراحی زیبایی بینی وجود دارد. اما توصیه ای که معمولا بهترین جراح بینی به بیماران می کنند این است که صبر کنند تا سن آنها کمی بالاتر برود تا بتوانند تصمیم درستی بگیرند و مطمئن شوند که آیا حتما می خواهد عمل جراحی انجام بدهند زیرا با افزایش سن میزان آگاهی بیشتر می شود و ضمن افزایش آگاهی فرد در رابطه با جراحی بینی نظر و سلیقه اش نیز ممکن است تغییر کند. در شرایط و نژاد خاص که بلوغ جسمی در سن زودتری ایجاد می شود می توان انجام جراحی بینی را در سنین پایین تری انجام داد.

قبل و بعد از جراحی فانتزی

قبل و بعد از جراحی فانتزی

 

 

محدوده ی سنی برای جراحی بینی چگونه است؟

 

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی

رشد بینی بعد از بلوغ تقریبا متوقف می شود یعنی اگر پروسه بلوغ را یک تا دو سال در نظر گرفته شود بعد از آن می توان جراحی بینی را انجام داد. از آنجاییکه عمده کارهای زیبایی بینی بر روی غضروف نرم و استخوان بینی انجام می شود اکثر پزشکان توصیه می کنند بعد از سن 18 سالگی جراحی بینی صورت بگیرد معمولا فرد بعد از معاینه توسط پزشک جراح و بررسی های لازم جهت رشد کامل اجزای بینی و مقایسه با فرد بالغ کامل، می تواند تحت عمل جراحی بینی قرار گیرد.

سن مناسب برای جراحی انحراف بینی

در مورد جراحی بینی معمولا اگر قسمت داخلی بینی مشکل داشته باشد و به اصطلاح انحراف بینی داشته باشد و فرد مشکل تنفسی داشته باشد یا سینوس ها و یا شنوایی تحت تاثیر انحراف بینی قرار گرفته باشد می توان بعد از سن 6 سالگی جراحی کرد، منتها این اعمال جراحی دارای محدودیت های خاص خود می باشد زیرا باید مراقب بود تا مراکز رشد آسیب نبیند.

انحراف شدید تیغه یا سپتوم بینی که ممکن است موجب مشکلات تنفسی شدید در بیماران شود در این موارد می توان فقط انحراف تیغه بینی را از داخل بینی بدون ایجاد تغییر در شکل ظاهری بینی در سنین پایین تر نیز اصلاح کرد و انجام جراحی زیبایی بینی را به بعد از سن بلوغ موکول کرد.

جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟

جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟

عمل جراحی بینی در سنین بالا

سن های بالاتر از 50 سال به دلیل اینکه مقداری از الاستیسیته پوست کاهش پیدا می کند نتایج بعد از عمل که مربوط به ترمیم پوست است ممکن است کمی دچار اختلال شود اما گاهی جراحی هایی هم بعد از سن 65 سال هم انجام شده و نتیجه خوبی بدست آمده. به طور کلی بعد از سن بلوغ هیچ محدودیت سنی برای جراحی بینی وجود ندارد مگر اینکه فرد به بیماری های زمینه ای دچار باشد که در جراحی ایجاد ممانعت کند.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک