دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 جراحی ثانویه بینی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

جراحی ثانویه بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

جراحی ثانویه بینی

یکی از شایع ترین و رابج ترین سوالاتی که بیماران از جراحان پلاستیک می پرسند این است که آیا با اینکه قبلا یک بار عمل جراحی بینی انجام داده اند می توانند مجدد جراحی ترمیمی بینی انجام دهند. در واقع جراحی ترمیمی بینی به منظور بازسازی و اصلاح مشکلات و نواقصی که در نتیجه جراحی اولیه به وجود آمده، انجام می شود. این نواقص و ایرادات همواره موجب نارضایتی بیمار و به وجود آمدن مشکلات روحی و جسمی می شود اما با انجام مجدد جراحی بینی می توان آنها برطرف کرد.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و دریافت نوبت با شماره 44247536 تماس حاصل نمائید و یا به پیج اینستاگرام دکتر طاهری نیا مراجعه فرمائید.

 

نتیجه جراحی ثانویه بینی

جراحی زیبایی ترمیمی بینی به مراتب از جراحی اولیه دشوارتر است و در بیمارانی که قبلا تحت جراحی رینوپلاستی قرار گرفته اند و به نتیجه ایده آل نرسیده اند، انجام می شود. بر اساس اینکه بیمار کاندیدای جراحی ترمیمی بینی در چه فازی قرار دارد و چه مقدار از ساختارهای بینی شان آسیب دیده است نتایج متفاوت است. به طور مثال اگر پوست بینی بیمار در عمل جراحی قبلی آسیب دیده باشد نتایج در واقع نسبت به جراحی اولیه می باشد. یعنی اگر جراحی اولیه بینی 90 درصد موفقیت آمیز باشد جراحی ترمیمی در این بیمار می تواند چیزی حدود 60 تا 70 درصد موفقیت آمیز باشد. این بیماران نیازهای خاصی دارند که باعث می شود سبک جراحی شان سخت تر و متفاوت تر نسبت به بقیه باشد. علی الخصوص نیاز این بیماران به غضروف می باشد. این کمبود غضروف باعث می شود تا جراح ترمیمی تصمیم بگیرد از دنده یا غضروف های موجود در گوش و یا از بانک غضروف استفاده کند اما بهتر است در هر بیماری از غضروف های خودش استفاده شود.

دلایل انجام جراحی مجدد بینی

به طور کلی دو دلیل عمده و مهم برای نارضایتی بیمار از جراحی بینی خود وجود دارد:

یا اینکه بیمار به اشتباه توسط آن پزشک انتخاب شده یا کیس مناسبی برای عمل جراحی بینی نبوده.

یا اینکه پزشک توسط بیمار به خوبی انتخاب نشده. یعنی پزشک متبحر و کاردانی نبوده و نتوانسته از پس مشکلات بینی به خوبی بر آید.

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ثانویه بینی

عمل جراحی مجدد بینی به چه روشی انجام می شود؟

چنانچه شخص در جراحی اول به روش جراحی باز تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد بهتر است عمل جراحی بعدی وی به صورت بسته انجام شود که تا کمترین عارضه را برای شخص ایجاد کند و اگر شخص در عمل جراحی اول به صورت بسته تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد عمل جراحی دوم به صورت باز تحت عمل جراحی قرار گیرد البته این موضوع بسته به نقصی دارد که در بیمار جراحی اول ایجاد شده باشد.

زمان مناسب برای جراحی ترمیمی بینی

برای انجام جراحی ثانویه بینی باید از آخرین عمل جراحی، حداقل یک سال گذشته باشد. این یک سال به این علت است که عروق و پوست برای دستکاری مجدد شرایط لازم را کسب کنند. توصیه می شود بیماران به هیچ عنوان زودتر از این مدت تقاضای جراحی مجدد نکنند. در جراحی مجدد بینی باید پاتولوژی و ایرادات اصلی بینی بررسی شود و تنها رفع آن نواقص انجام شود و بهتر است دستکاری در نواحی دیگر صورت نگیرد.

نتیجه گیری

بیمار باید به یکی از بهترین جراحان با تجربه و مسلط در امر جراحی مراجعه کند. به دلیل اینکه پیچیدگی های این عمل جراحی زیاد است توصیه بر این است که بیماران حتما در انتخاب پزشک خود دقت های لازم را به عمل آورند تا در صورت نیاز به برداشتن غضروف های گوش دنده بیمار و برای بازسازی بینی تجربه و مهارت های لازم را داشته باشد.

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک