دکتر علی طاهری نیا 4 جراحی بینی 4 بهترین سن برای عمل بینی
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

بهترین سن برای عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

بهترین سن برای عمل بینی

رشد بینی تا چه سنی است؟
بینی تا چه سنی رشد می کند؟
آیا عمل بینی محدودیت سنی دارد؟
آیا شما گزینه ای مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستید؟

امروزه یکی از جراحی هایی که بین جوانان از استقبال زیادی برخوردار شده است جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی می باشد که در صورتی که در چهره ای فرد بینی نافرمی قرار گرفته باشد در صورت تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

ابتدا باید در مورد بینی زیبا بگوییم که باید در ظاهر به شکل مثلث متساوی الاضلاع باشد. در جامعه افراد دارای بینی های مختلفی هستند که اگر با دیگر اعضای صورت همخوانی داشته باشد نیازی به جراحی زیبایی بینی نمی باشد.

اما گاهی کنار این عارضه ممکن است که بینی کج ، شکسته، دارای انحراف، و… باشد. در کل بینی به دو دسته ای بینی گوشتی یا بینی استخوانی تبدیل می شود. گاهی عارضه ای بزرگی بینی به علت ژنتیک و مادرزادی است که فرد آن را به ارث می برد. افراد با عمل کردن بینی ، تفاوت زیادی را در ظاهر خود احساس خواهند کرد که در صورتی که به یک جراح بینی حاذق مراجعه شود هیچ گونه علائم و نشانه ای بعد از عمل را در پی نخواهد داشت.

یکی از دغدغه های فکری اغلب متقاضیان جراحی بینی، خواهان اطلاع از بهترین سن برای عمل بینی می باشد که اکثر خانواده ها نگران این هستند که مبادا فرزندانشان در سن های پایین تر این عمل را انجام دهند.

بهترین سن برای عمل بینی

برخی از اقدامات در عمل بینی زیر 18 سال، از جمله:

  • تاکید می شود که عمل بینی باید توسط یک جراح بینی ماهرو حاذق صورت گیرد.
  • باید رشد و نمو بینی قبل از یک سال بررسی شده باشد که در صورت متوقف شدن عمل را انجام دهد.
  • از نظرجسمی و روان شناختی بینی را بررسی نمایند.
  • قبل از اقدام به جراحی بینی باید با پزشک مشورت کرده و تمام مشاوره های قبل و بعاد از عمل را متذکر شده باشد.

بهترین سن برای عمل بینی باید زمانی صورت گیرد که فرد به سن بلوغ رسیده باشد. باید اوصاف سن بلوغ در دختر خانم ها 17 سال و در آقا پسران 18 سال می باشد که ممکن است متغیر نیز باشد و گاهی فردی زود یا دیر به سن بلوغ برسد. چون جراح بینی قبل از عمل از فرد مشاوره های لازم را گرفته و برخی از خواسته های متقاضی را دریافت می کند در نتیجه به رشد اسکلت او به راحتی دسترسی پیدا می کند. در این مقاله متذکر می شویم که آقای دکتر علی طاهری نیا جراح بینی باتجربه قبل از 18 سال را به منظور جراحی اصلا توصیه نمی کند و توصیه می کند در صورتی که خواهان دستیابی به بینی زیبا و جذاب هستند باید از تمام دستور العمل های جراح خود پیروی نمایند.

یکی از اصولی که جراح بسیار بر آن تاکید می کند رعایت حد فاصل بین لب و بینی می باشد که ایجاد زاویه در این زمینه حائز اهمیت است و بینی را زیبا می کند. گاهی افراد بعد از جراحی زیبایی بینی مقابل آینه می ایستند و از مشاهده ای بینی در زاویه ناراضی هستند که دکتر طاهری نیا به این اصل بسیار تاکید می کند که زاویه برای خانم ها و آقایان متفاوت است و در خانم ها 95 تا 100 درجه و در آقایان 5 درجه کمتر باشد که زیبایی خاصی را دارد  و باید پشت بینی آقایان صاف باشد.

یکی از جنبه های پافشاری فرزندان و جوانان برای جراحی زیبایی بینی را می توان در علل روانشناختی دانست که این عارضه آنان را بسیار حساس می کند. هم چنین  بینی نافرم در چهره حس اعتماد به نفس را در انان کاهش می دهد و با مشاهده ای اطرافیان برای جراحی زیبایی بینی، دچار افسردگی می شوند.

شایان ذکر است که بگوییم که جراحی زیبایی بینی زیر 18 سال مجاز نمی باشد زیرا اسکلت و غضروف بینی ممکن است که دچار تغییر شود. یکی دیگر از عللی که جراح بسیار بر آن تاکید می کند، عدم رشد روحی و روانی متقاضی است که عجولانه تصمیم می گیرد و ممکن است که به مرور زمان از جراحی بینی خود دچار پشیمانی شود.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر علی طاهری نیا

دکتر علی طاهری نیا متولد ۱۳۵۶ تهران، فارغ التحصیل پزشکی عمومی درسال ۸۳ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش، حلق و بینی ایران هستند و بیشتر در کنگره های مرتبط با رشته تخصصی از جمله کنگره های بین المللی راینولوژی ایران شرکت نموده اند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

Call Now Buttonتماس با پزشک