مراقبت های بعد از جراحی بینی

طبیعتاً شخصی که عمل جراحی بینی می کند باید به توضیحات پزشک در ارتباط با مراقبت های بعد از جراحی بینی کاملا توجه کند . این توصیه ها در واقع بخشی از درمان هم محسوب می شود . ماحصل شکل نهایی بینی علاوه بر تکنیک جراحی و دقت جراح از سوی دیگر مربوط به مراقبت های شخصی که جراحی را انجام داده است نیز می باشد. گاهی ممکن است که جراحی به صورت کامل و حرفه ای انجام شود اما فرد بعد از جراحی به توصیه های پزشک توجه نکند و دچار مشکل شود .

نحوه خوابیدن بعد از عمل

بعد از عمل بهتر است نحوه خوابیدن بعد از عمل به گونه ای باشد که وضعیت خوابیدنتان یک حالت نیمه نشسته باشد و به مدت 24 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید .

غذای مورد استفاده و موارد شخصی بعد از جراحی بینی

غذای مورد استفاده بعد از جراحی بینی بهتر است که غذای نرمی باشد و خیلی نیاز به جویدن طولانی مدت نداشته باشد .

داروهای تجویزی منظم استفاده شود .

دوش گرفتن به صورتی باشد که پانسمان روی بینی خیس نشود .

مسواک زدن منعی ندارد و می توانید بهداشت شخصی خود را رعایت کنید .

دو هفته بعد از عمل برای برداشتن بخیه به پزشک مراجعه کنید.

عکس مراقبت های بعد از جراحی بینی

عکس مراقبت های بعد از جراحی بینی

 

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

ابتدا چربی پوست را با مقداری پنبه و الکل تمیز می کنیم . البته شاید شستشو با کف هم همین اثر را داشته باشد  اما بعد از شستن باید آن را تمیز خشک کنیم .

سپس می گذاریم تا الکل کمی خشک شود و سپس شروع به زدن چسب می کنیم .

ابتدا یک چسب کوچک در قسمت پایین بینی قرار می دهیم سپس دو چسب به صورت موازی پشت بینی در دوطرف می زنیم سپس انتهای این دو چسب را به صورت متقارن به هم نزدیک کرده و به هم می چسبانیم . سپس اضافه این چسب را قیچی می کنیم.

سپس یک لایه دیگر چسب در قسمت زیر بینی به طوری می چسبانیم که دو طرف آن در دو پهلوی بینی قرار گیرد و البته این چسب به صورت هرمی و به سمت پایین در پهلو چسبیده می شود . پس از آن از قسمت نوک بینی شروع می کنیم و چسب ها را به صورت افقی می چسبانیم به حالتی که هر چسب حدود 50% روی چسب قبلی قرار بگیرد . پس در هر قسمت بینی دو لایه چسب داریم . سعی می کنیم لبه های چسب به صورت یکنواخت بالا برود تا زیبا تر شود و اما در نتیجه کار اهمیتی ندارد .

آبریزش بینی بعد از جراحی

یکی از سولات شایعی که در متقاضیان جراحی بینی مطرح می شود این است که آیا کسانی که جراحی بینی می کنند به طور مرتب دچار آبریزش بینی می شوند؟

که البته این قضیه صحت ندارد ، به این دلیل که بینی یک سیستم موکوسیلیاری دارد که تمام ترشحات بینی را از جلو بینی به سمت حلق جارو می کند و در جراحی بینی این سیستم از بین نمی رود.

پس این موضوع که اگر کسی جراحی بینی را انجام دهد متوجه آبریزش بینی خود نمی شود صحت ندارد .

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

 

نتیجه

گاهی فرد بعد از عمل زیبایی بینی مراقبت کافی از بینی را ندارد و ممکن است که بینی دچار ضربه شود چه در هنگام خوابیدن و چه درگیری یا موارد دیگر و دچار تروماهای بینی گردد پس توجه به این موضوع که نباید به بینی ضربه وارد شود امری مهم می باشد .

همچنین شستشو با سرم فیزیولوژیک و رعایت بهداشت درون بینی امری مهم و تعیین کننده است . اگر عفونت موضعی ایجاد شد حتماً به پزشک مراجعه کنید .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × دو =