ورم بعد از عمل بینی

برای کاهش ورم بینی چه باید بخوریم؟
آیا استخوان بینی بعد از عمل ورم می کند؟
آیا قرص و یا آمپولی برای کاهش ورم بینی وجود دارد؟

یکی از عمل هایی که اخیرا بسیار در بین افراد علی الخصوص جوانان رایج پیدا نمود،جراحی بینی یا رینوپلاستی می باشد که اغلب افراد خواهان انجام این عمل با بهترین شیوه و متد هستند و نتیجه ی این عمل برایشان مهم می باشد، اغلب برای یافتن جراح بینی چندین ماه جستجو می کنند. اما بعد از یافتن جراح بینی مناسب و حاذق باید تمام مراقبت های قبل و بعد از بینی توسط جراح به متقاضی گفته شود تا جای هیچ گونه ابهام و پرسشی باقی نماند. از جمله مواردی که بسیار پرسیده می شود این است که تورم و کبودی بعد از عمل ایجاد می شود؟ و چه مقدار زمان می برد تا از بین برود؟ البته باید متذکر شویم که سوالات زیادی پیش می آید که بهترین کار در این است که قبل از بستری شدن و اجرای عمل همه را از دکتر و جراح بینی خود پرسیده شود.

ورم بعد از عمل بینی

برخی نکاتی که در بهبود تورم بینی بعد از عمل کمک می کند ،عبارتند از:

عدم آسیب رسانیدن به بینی زیرا باعت تورم آن می شود.

اگر بینی را بعد از عمل دستکاری کنندبه دلیل این که غضروف و بافت های داخلی هنوز کامل بهبود پیدا نکرده است، در تورم نقش مهمی را ایفا می کند.

اگر جراح بینی، اقدام به جراحی بینی گوشتی را کرده باشد، تورم و کبودی در آن مقداری دیرتر برطرف می شود.

شایان ذکر است که بگوییم جراحی بینی منحرف و کج در تورم نقش بسزایی دارد و دیرتر کبودی آن اصلاح می شود.

برخی نکات در مورد کاهش ورم بینی بعد از عمل، عبارتند از:

در صورتی که بینی ملتهب شود بهتر است که از گچ بینی یا اسپلینت بینی جهت کاهش این عارضه استفاده شود. گفته می شود در صورتی که التهاب همراه با سردی و گرمی در سطح بینی باشد، ممکن است که عفونت کرده باشد و مراجعه به جراح بینی مهم ترین اقدام به حساب می آید. از دیگر مواردی که باعث متورم شدن بینی می شود را می توان به بافت کلاژن در محل عمل اشاره نمود و در صورتی که این کلاژن فرو نشیند تورم نیز از بین خواهد رفت. بهتر است برای این منظور در اطراف عمل از کمپرس یخ استفاده شود و تا مدتی از مصرف غذاهای شور و نمکی اجتناب شود.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 − چهارده =