عوارض جراحی بینی

عوارض عمل بینی یا رینوپلاستی چیست؟
خطرناک ترین عوارض عمل بینی چیست؟
آیا جراحی زیبایی بینی بر روی چشم ها نیز تاثیر می گذارد؟
عوارض جراحی بینی تا چه وقت برطرف می شود؟
در صورتی که عوارض بینی برطرف نشود، چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون عوارض جراحی بینی گردآوری شده است جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

عوارض جراحی بینی

یکی از جراحی های زیبایی پلاستیکی که اخیرا بسیار در بین افراد مورد استقبال واقع شده است، جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی می باشد که گفته می شود عملی ایمن و بی خطری می باشد و هیچ گونه عوارض جانبی حادی را در پی ندارد اما باید اضافه کنیم این جراحی هم همانند دیگر عمل ها دارای مقدار کمی عوارض جانبی است که اگر به تمام دستور العمل های بهترین جراح بینی در تهران گوش داده و از آن تبعیت کند مدت زمان آن کمتر خواهد شد.

برخی از عوارض جانبی در جراحی بینی عبارتند از:

ایجاد تغییرات در راههای تنفسی: اگر در جراحی زیبایی بینی پزشک بیش از حد حفره های بینی را تنگ کرده باشد، باعث خشکی دهان، تنفس دهانی، خشک شدن گلو بخصوص در شب و موقع خواب، کاهش حس بویایی، تغییر تن صدا و…
تغییرات نامطلوب ظاهر بینی: ممکن است که متقاضی از شکل نهایی بینی و یا عدم تقارن حفره های بینی و همچنین بالا بودن بیش از حد حفره های بینی مواجه شود.
کج بودن بینی: اگر فردی دارای انحراف تیغه میانی شدیدی باشد این عارضه بر شکل نهایی بینی تاثیر می گذارد به طوری که اگر در پروسه جراحی انحراف کاملا برطرف شود ظاهر بینی نیز بهتر خواهد شد اما اگر مقدار خفیفی نیز در آن باقی مانده باشد باعث کج شدن بینی بعد از عمل خواهد شد.

برخی مراقبت هایی که بیمار باید بعد از عمل بینی رعایت کند، شامل:

کبودی و تورم در زیر چشم ها که جراح بینی توصیه می کند که از کمپرس یخ از 24 ساعت تا 72 ساعت اولیه بعد از عمل استفاده شود.
برای کنترل درد و ناراحتی بعد از عمل بهتر است که از برخی آنتی بیوتیک ها و داروهای التیام بخش استفاده کنید برای این منظور بهتر است که طبق دستورالعمل هایی که پزشک تجویز نموده مصرف شود.
بهتر است که در معرض مستقیم نور خورشید نباشد، در صورت اجبار نیز نباید از عینک آفتابی استفاده کند زیرا غضروف و پوست بینی هنوز متورم می باشد و سنگینی عینک بر آن ناحیه فشار وارد می کند و فرم بینی را تغییر می دهد.

چکیده مطلب

برای دستیابی به بینی جذاب و طبیعی باید به یک جراح بینی حاذق مراجعه شود تا با این اقدام و انتخاب درست از ایجاد هر گونه عوارض جانبی جلوگیری به عمل آورد.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − 13 =