عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی، یک بینی با پوست ضخیم و غضروف نازک است. عمل باز بیشتر مناسب این نوع بینی می باشد زیرا که با این عمل می توان بیشتر به جلوی بینی دسترسی یافت. در این عمل با برداشتن غضروف یا تراشیدن آن به راحتی می توان بینی گوشتی را کوچک کرد و متناسب با صورت شخص تراشید. ممکن است لازم باشد پزشک سوراخ های بینی را هم تنگ کند که با صورت بیمار تناسب بیشتری داشته باشد. نکته مهم و اساسی در جراحی بینی گوشتی این است که هدف از انجام عمل زیبایی متناسب بودن شکل بینی با سایر اجزای صورت است.

مراقبت های پس از انجام عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی گوشتی مثل هر عمل دیگر نیاز به مراقبت هایی پس از عمل دارد. در وهله اول به بیمار توصیه می شود که به مدت 48 ساعت کمپرس های یخ را زیر چشمان و روی پلک و روی گونه و روی پیشانی قرار دهد تا از ورم و کبودی جلوگیری شود. بهتر است هنگام استراحت سر خود را بالا نگه داشته و روی کمر بخوابید. هیچ گاه سر نباید پایین تر از سطح بدن قرار گیرد زیرا در این صورت باعث تجمع خون در بینی می شود. آنتی بیوتک های تجویز شده و سایر داروها مثل ویتامین ث را بطور منظم میل نمایید. همچنین از مصرف نمک خودداری نموده و تا یک ماه از انجام کارهایی که نیاز به خم کردن سر به مدت زیاد دارد دوری نمایید یا آنها را به حداقل برسانید (کارهایی مثل مطالعه یا نوشتن و…).

همچنین به مدت دو ماه از عینک استفاده نکنید و از انجام ورزش های هوازی و ورزش های سنگین خودداری نمایید. همچنین باید بیمار سعی کند که در این مدت کمتر بخندد تا بر روی بینی و بافت ها و عضلات صورت فشار کمتری وارد شود .

آیا بینی احتمال برگشت بینی گوشتی پس از انجام عمل وجود دارد یا خیر؟

با استفاده از تکنولوژی های جدید احتمال برگشت بینی های گوشتی بسیار کم شده و شاید احتمال برگشت به صفر رسیده باشد و هیچگاه اتفاق نیفتد. البته مهارت پزشک در برگشت بینی بسیار مهم می باشد. چاقی صورت و بدن ربطی به برگشت بینی ندارد زیرا که چربی بینی ربطی به چربی بدن ندارد. اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که باید بیمار از نتایج این عمل کاملا آگاهی داشته تا به نتیجه مطلوب برسد، چراکه در جراحی بینی بیشتر سعی می شود که ظاهر بینی را طوری ترمیم کرد که متناسب با صورت شخص باشد.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *