عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی، یک بینی با پوست ضخیم و غضروف نازک است. عمل باز بیشتر مناسب این نوع بینی می باشد زیرا که با این عمل می توان بیشتر به جلوی بینی دسترسی یافت. در این عمل با برداشتن غضروف یا تراشیدن آن به راحتی می توان بینی گوشتی را کوچک کرد و متناسب با صورت شخص تراشید. ممکن است لازم باشد پزشک سوراخ های بینی را هم تنگ کند که با صورت بیمار تناسب بیشتری داشته باشد. نکته مهم و اساسی در جراحی بینی گوشتی این است که هدف از انجام عمل زیبایی متناسب بودن شکل بینی با سایر اجزای صورت است.

مراقبت های پس از انجام عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی گوشتی مثل هر عمل دیگر نیاز به مراقبت هایی پس از عمل دارد. در وهله اول به بیمار توصیه می شود که به مدت 48 ساعت کمپرس های یخ را زیر چشمان و روی پلک و روی گونه و روی پیشانی قرار دهد تا از ورم و کبودی جلوگیری شود. بهتر است هنگام استراحت سر خود را بالا نگه داشته و روی کمر بخوابید. هیچ گاه سر نباید پایین تر از سطح بدن قرار گیرد زیرا در این صورت باعث تجمع خون در بینی می شود. آنتی بیوتک های تجویز شده و سایر داروها مثل ویتامین ث را بطور منظم میل نمایید. همچنین از مصرف نمک خودداری نموده و تا یک ماه از انجام کارهایی که نیاز به خم کردن سر به مدت زیاد دارد دوری نمایید یا آنها را به حداقل برسانید (کارهایی مثل مطالعه یا نوشتن و…).

همچنین به مدت دو ماه از عینک استفاده نکنید و از انجام ورزش های هوازی و ورزش های سنگین خودداری نمایید. همچنین باید بیمار سعی کند که در این مدت کمتر بخندد تا بر روی بینی و بافت ها و عضلات صورت فشار کمتری وارد شود .

آیا بینی احتمال برگشت بینی گوشتی پس از انجام عمل وجود دارد یا خیر؟

با استفاده از تکنولوژی های جدید احتمال برگشت بینی های گوشتی بسیار کم شده و شاید احتمال برگشت به صفر رسیده باشد و هیچگاه اتفاق نیفتد. البته مهارت پزشک در برگشت بینی بسیار مهم می باشد. چاقی صورت و بدن ربطی به برگشت بینی ندارد زیرا که چربی بینی ربطی به چربی بدن ندارد. اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که باید بیمار از نتایج این عمل کاملا آگاهی داشته تا به نتیجه مطلوب برسد، چراکه در جراحی بینی بیشتر سعی می شود که ظاهر بینی را طوری ترمیم کرد که متناسب با صورت شخص باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی

آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را تقبل می کند؟ قیمت جراحی زیبایی بینی را می توان به صورت اقساط پرداخت کرد؟

ابتدا گفته می شود که بینی گوشتی متشکل از تعداد کمی غضروف و مقدار زیادی چربی و پوست می باشد که ساختار هر بینی در صورت فرد با دیگری متفاوت می باشد و هدف از جراحی زیبایی بینی بهبود شکل و فرم بینی و در صورت داشتن مشکل در بینی رفع آن قبل از جراحی زیبایی می باشد. مناسب ترین سن برای انجام این عمل برای دختران 16 سالگی و برای پسران 18 سالگی می باشد. شایان ذکر است که این عمل زمانی صورت می گیرد که رشد بینی متوقف شده باشد، یعنی چنانچه دختر خانم و یا آقا پسری به سن 16 و یا 18 سال برسند و هنوز رشد بینی در آنان وجود داشته باشد، باید تا یک سال صبر نمایند و تا زمان متوقف شدن رشد دست نگه دارند. یکی از دغدغه های فکری اکثر متقاضیان قبل از عمل اطلاع یافتن از قیمت جراحی زیبایی بینی می باشد که برای این منظور باید ابتدا به پزشک و یا جراح بینی حاذقی مراجعه نمایند و بعد از برررسی و معاینه اقدام به تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی خواه گوشتی و یا استخوانی نماید. باید گفت که چنانچه متقاضی خواهان عمل زیبایی ترمیمی باشد باید یک سال از پروسه جراحی گذشته باشد و سپس اقدام به جراحی زیبایی بینی ثانویه نمایند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه جراحی زیبایی بینی بهتر است به جناب دکتر علی طاهری نیا جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

توصیه هایی قبل از جراحی بینی

 • عدم مصرف داروها و قرص های آسپرین و پروفن دو هفته قبل از عمل زیرا باعث لخته شدن خون بعد از جراحی زیبایی بینی گوشتی و هم چنین جراحی زیبایی بینی استخوانی خواهد شد.
 • قبل از عمل، 8 ساعت ناشتا بودن الزامی می باشد.
 • چنانچه متقاضی به سرماخوردگی و یا بیماری مبتلاشده باشد باید تا زمان بهبودی عمل را به تعویق بیندازد.
 • عدم مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی دو هفته قبل از عمل و دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی مهم می باشد.

جراحی زیبایی بینی

توصیه هایی بعد از جراحی بینی

 • قرار دادن کمپرس یخ در ناحیه جراحی به مدت 24 ساعت
 • عدم تخلیه مخاط بینی با فشار به مدت دو هفته
 • عدم رفتن به سفر و یا اماکن پر جمعیت به مدت یک هفته
 • خوابیدن به حالت طاق باز یک هفته بعد از عمل
 • عدم قرار گرفتن در معرض مستقیم نورخورشید
 • اجتناب از ورزش های سنگین و حمل وسایل سخت

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • چهار × چهار =