سوهان کشیدن در جراحی بینی

رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی چیست؟

آیا روتوش بینی همان سوهان کشیدن بینی در جراحی زیبایی بینی است؟

آیا سوهان کشیدن بینی با بی حسی صورت می گیرد؟

سوهان کشیدن و یا رسپینگ باعث ایجاد درد و ناراحتی برای بیمارخواهد شد؟؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون سوهان کشیدن در جراحی بینی گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از متداول ترین روش ها و پیچیده ترین عمل های زیبایی برای رسیدن به بینی ایده آل رینوپلاستی یا عمل بینی است که در صورتی که به جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود، بهترین نتایج و زیباترین فرم بینی را برای متقاضی به همراه می آورد.

از جمله مواردی که در جراحی بینی به خصوص بینی استخوانی و بینی که دارای قوز است، استفاده می شود، سوهان کشیدن یا رسپینگ بینی می باشد.

سوهان کشیدن در جراحی بینی

رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی چیست؟

رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی، روشی استاندارد و ایمن است که در این پروسه جراح بینی یا فوق تخصص جراحی پلاستیک از آن در اتاق عمل جهت تراشیدن قوز بینی یا استخوان اضافی بینی استفاده می کند. این روش هیچ گونه عوارض جانبی را برای متقاضی به همراه نمی آورد بلکه استخوان های اضافی و قوز با سوهانی که شبیه به سوهان ناخن است را می تراشد.

چون این روش با بی حسی و یا بیهوشی عمومی صورت می گیرد، در نتیجه بیمار هیچ گونه درد و ناراحتی را در حین عمل احساس نمی کند، اما ممکن است که بعد ازبین رفتن اثرهای دارویی، درد مختصری ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و جراح بینی برخی از مسکن ها و داروهای الیتام بخش را تجویز می نماید که باید طبق دستورالعمل گفته شده مصرف شود. شایان ذکر است که بگوییم اگر درد و کبودی بعد از عمل در صورت و اطراف بینی ایجاد شد، به مرور و با گذر زمان برطرف خواهد شد.

انواع سوهان بینی

سوهان سوزنی (برای بینی های دارای قوز بزرگ)

سوهان نرمال (برای مرحله نهایی سوهان کشی)

سوهان با عاج درشت (برای بینی های دارای قوز متوسط)

انواع سوهان کشیدن بینی

سوهان کشیدن بینی یا به روش باز و یا روش بسته صورت می گیرد.

در روش باز جراح بینی سوراخ کوچکی در اطراف حفره های بینی ایجاد می کند و پوست بینی را بالا قرار می دهد و اقدام به تراشیدن قوز داخل بینی می نماید. این روش متداول تر از روش بسته می باشد.

در روش بسته اغلب سوهان کشیدن را در جراحی بینی ثانویه استفاده می کنند. در واقع می توان نتیجه گرفت که روش بسته در پی روش باز و در جراحی ترمیمی استفاده می شود.

چکیده مطلب

سوهان کشیدن یا رسپینگ بینی روشی تضمینی و مطمئن است که بیمار از قوزو استخوان اضافی در بینی خلاص می شود، زیرا روش های دیگر مانند: روش خانگی، روش بدون جراحی بینی، تزریق ژل یا فیلر موقتی است و نمی تواند جایگزین رسپینگ بینی باشد.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سیزده + هشت =