جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش (اتوپلاستی)یکی از جراحی های زیبایی با هدف ترمیم و اصلاحات ظاهری گوش می باشد. مشکلاتی از قبیل برجسته بودن لاله گوش در یکی یا هر دو گوش، بزرگ بودن گوش، بیرون زدگی گوش از کنار سر (آینه ای شکل) با جراحی گوش برطرف می شود. معمولا این مشکلات از اوان دوران کودکی در فرد به وجود می آید و علاوه بر اینکه زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، از لحاظ روانی، اعتماد به نفس فرد را پایین آورده و در روابط اجتماعی او ایجاد مشکل می کند. به همین جهت بهتر است این جراحی در سنین پایین انجام شود.

جراحی-زیبایی-گوش

جراحی-زیبایی-گوش

افراد مناسب برای جراحی زیبایی گوش

افراد درحالت طبیعی دارای گوش های متناسب با سر و صوت می باشند. معمولا گوش زیبا مماس با صورت  از ابرو تا قاعده بینی می باشد و در زاویه نزدیک به سر می باشد. در حالت کلی گوش های افرادی که برای جراحی گوش اقدام می کنند دارای ویژگی هایی به شرح ذیل می باشد:

  1. گوش هایی که غضروف و لاله حالت غیر طبیعی  داشته و این به دلیل اینست که رشد آنها کامل نشده است.
  2. گوش های برجسته و بلبله گوش: این گوش ها با زاویه ای رو به جلو بوده و به حالت طبیعی عقب نرفته اند و این باعث بزرگ به نظر آمدن گوش ها می شود. این عارضه ممکن است مادرزادی بوده و از بدو تولد در فرد وجود داشته باشد. با عمل جراحی در غضروف ها دستکاری کرده و به عقب برده می شود به طوری که حدود یک تا دو سانت با جمجمه سر فاصله داشته باشد.
  3. عدم تقارن لاله ی گوشها با یکدیگر. لاله گوش ممکن است از گوش دیگر بزرگتر یا کوچکتر باشد که با جراحی زیبایی گوش این نقض برطرف می شود.
  4. گوش هایی که فاقد لاله گوش می باشند. در برخی موارد با اختلالات شنوایی همراه بوده و نیاز به جراحی دارد .
  5. گوش هایی که در اثر حادثه ضربه دیده اند و لاله گوش آنها صدمه دیده و از بین رفته است.
  6. گوش هایی که نرمه آنها پاره شده است که معمولا در اثر استفاده از گوشواره های سنگین این اتفاق می افتد.

نحوه جراحی زیبایی گوش

برای نزدیک کردن گوش به سر و  ایجاد تقارن گوش لایه نازکی از پوست در ناحیه پشت گوش برداشته می شود. برای اینکه غضروف ها پایین آورده شود و به سر نزدیک شود، قسمت پشتی غضروف تراشیده می شود و تعدادی چین ایجاد می شود. در آخر با بخیه های دائمی محل برش ها دوخته می شود. برگشت گوش به حالت اولیه بعد از جراحی وجود ندارد و جای بخیه بعد از مدتی بهبود یافته و قابل تشخیص نیست.

سایر خدمات دکتر طاهری نیا :

.

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *