جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

در زمان های گذشته به خصوص در کشور ایران جراحی های بینی که به سبک قدیمی انجام می شد با هدف کوچک تر کردن بینی صورت می گرفت و دوره نقاهت بعد از جراحی بینی با کبودی و درد زیادی همراه بود. همچنین در نتیجه بینی بسیار کوتاه ، کوچک و یا نامتناسب می شد البته منظور ما تمامی مورد های  جراحی  بینی نیست در گذشته نیز جراحی های بینی موفقیت آمیز زیادی بوده است اما امروزه می توان می گفت با توجه به متقاضیان زیاد جراحی بینی این عمل ساده تر از گذشته انجام می گیرد و با توجه به تکنیک های نوین در نظر گرفته شده و بررسی های کافی و لازم درصد موفقیت جراحی بینی در افراد با هر نوع بینی خیلی بالاست.

 

رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی )

رینو به معنای بینی و پلاستی منظور شکل دادن و اصلاح کردن است پس در واقع رینوپلاستی به جراحی گفته می شود که بد شکلی ها و بد فرمی های بینی را برطرف می کند.از جمله ایرادات بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بزرگی بینی
  • انحراف ظاهر بینی
  • عدم تقارن بینی
  • عدم تناسب بینی
  • مشکلات انسدادی بینی
  • ناهنجاری های مادرزادی یا ناشی از جراحی یا حادثه

شاید در خانم ها هدف اصلی  از جراحی بینی کوچک کردن بینی  باشد اما در مردان و به خصوص در افرادی که بینی های گوشتی دارند مهم ترین عامل تناسب بینی در صورت است  و ممکن است در این جراحی برخی قسمت ها تغییر کند و برخی کوچک شود و یا اینکه برخی از غضروف ها تقویت شوند.هر چند که مراجعه کنندگان درخواست های متفاوتی دارند ،مانند جراحی بینی فانتزی و یا بالعکس جراحی بینی طبیعی که در حد حفظ فرم طبیعی و تنفس قابل قبول است که بینی غیر عملی به نظر بیاید و خوشبختانه دیگر مدل بینی هایی که از همه طرف بریده و ناقص می باشند و به شکل افراطی کوچک شده اند به شدت در حال کاهش هستند.

جراحی بینی استخوانی

مشاوره پیش از جراحی بینی

بیشتر بیماران دوست ندارند عیوب بینی شان و نیز صورتشان به خصوص در نزد همراهان شان به آنها گفته شود.  این در حالی است که تنها خود بیماران می توانند چهره واقعی و ایرادات بینی وصورت خود را مطرح کنند.پیشنهاد می شود افرادی که در روز اول  و با هدف مشاوره به مطب مراجعه می کنند بدون آرایش باشند تا چهره آنها واضح مشخص باشد تا جراح بینی بتواند صورت را با دقت بررسی کند و مشکلات پوستی ، چانه و حالت اسکلتی صورت ، فرم گونه ها و چشم ها مشخص شود.

جراحی بینی استخوانی

از نشانه های بینی های استخوانی  برآمدگی و قوز روی پل بینی است که  می تواند باعث ایجاد اشکال در تناسب ایده آل صورت فرد شود و تاثیر نامطلوب بر عکس های شخص و به ویژه عکس هایی داشته باشد که از پهلو گرفته شده اند.پس برآمدگی روی بینی می تواند باعث کاهش هارمونی اجزای صورت شود. درحین جراحی بینی استخوانی، برآمدگی که بر روی بینی وجود دارد کاهش پیدا می کند و به شکل هم زمان عرض بینی، طول آن و دیگر ایرادات مربوط به تناسب بینی بازسازی می شوند تا به این ترتیب بتوان به ظاهر بهینه و متناسب برای بینی فرد بیمار دست پیدا کرد.

برخی از بیماران سوال می پرسند که آیا بعد از عمل امکان بازگشت بینی به حالت اولیه وجود دارد یا خیر. در پاسخ باید گفت که برگشت دوباره  برآمدگی روی بینی  غیر معمول است. بهتر است  مراقبت های بعد از عمل بینی  و همچنین اقدامات در طول دوره درمان بعد از جراحی بینی استخوانی به درستی انجام بگیرد

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی پوست ضخیم و حجم زیاد چربی دیده می شود که معمولا نوک بینی پهن و گرد می باشد و  فرم خاصی ندارد.برای اینکه جراح بینی بخواهد این گونه بینی ها را عمل کند در ابتدا مدل مورد انتظار هدف قرار می گیرد و در صورتی که به تنفس فرد مشکلی را وارد نکند جراحی انجام می گیرد چون جراح از پوست بینی می کاهد باید پایه قوی برای باقی نگه داشتن بافت بینی وجود داشته باشد که معمولا غضروف ها با گرافت ها و پروتزهای بینی تقویت می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

بیهوشی عمومی برای شما در این جراحی انجام می شود و در حین عمل شما متوجه هیچ یک از اقدامات جراح نخواهید شد.پس قبل از عمل باید ناشتا باشید زیرا در صورت خوردن مواد غذایی امکان برگشت محتویات معده به داخل گلو و دهان جود دارد . همچنین برخی از اقدامات کلی مانند مصرف برخی از داروهای رقیق کننده خون و مصرف دخانیات از یک ماه پیش از جراحی بهتر است رعایت شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

شما باید به گونه ایی از بینی خود مراقبت کنید که هیچ گونه فشار و ضربه ایی به آن وارد نشود. بعد از برداشتن گچ روی بینی شما باید تمام مواردی که جراح به شما گفته است را رعایت کنید تا دوره بهبودی و تورم بینی در مدت زمان کمتری به حداقل برسد.

نتیجه جراحی بینی

بهترین ارزیابی از جراحی بینی را می توان بعد از گذشت یک سال از عمل متوجه شد. پس بهتر است که از قضاوت عجولانه خودداری کنید .بسیاری از بیماران از اطرافیان خود در رابطه با چهره خود سوال می پرسند و و با نظرات متفاوتی رو به رو می شوند که بیشتر آنها غیر کاشناسانه و غیر منطقی هستند و مبنی بر سلیقه فردی می باشد و در اکثر موارد باعث رنجش خاطر بیماران می گردند و این جور نظرخواهی ها توصیه نمی شود.

بهترین داور خود شما هستید که وضعیت قبلی بینی تان را می دانید و می توانید تغییرات را متوجه شوید.برخی از بیماران با وجود اینکه بر روی بینیشان ورم از بین نرفته است به دنبال جراحی دیگر برای عمل بینی ثانویه هستند که تنها به ضرر خود بیمار خواهد بود و می تواند عوارض متعددی را به دنبال داشته باشد.

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر علی طاهری نیا متخصص گوش و حلق و بینی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات درباره هزینه جراحی بینی و دیدن نمونه کارها به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکتر طاهری نیا بپیوندید.