جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

در زمان های گذشته به خصوص در کشور ایران جراحی های بینی که به سبک قدیمی انجام می شد با هدف کوچک تر کردن بینی صورت می گرفت و دوره نقاهت بعد از جراحی بینی با کبودی و درد زیادی همراه بود. همچنین در نتیجه بینی بسیار کوتاه ، کوچک و یا نامتناسب می شد البته منظور ما تمامی مورد های  جراحی  بینی نیست در گذشته نیز جراحی های بینی موفقیت آمیز زیادی بوده است اما امروزه می توان می گفت با توجه به متقاضیان زیاد جراحی بینی این عمل ساده تر از گذشته انجام می گیرد و با توجه به تکنیک های نوین در نظر گرفته شده و بررسی های کافی و لازم درصد موفقیت جراحی بینی در افراد با هر نوع بینی خیلی بالاست.

 

بینی زیبا

همان گونه که می دانید بینی زیبا است که شرایط استاندارد را داشته باشد و با دیگر اجزای صورت مطابقت داشته باشد و نمی توان با در نظر گرفتن بینی خوب و ایده آل نتیجه گرفت که یک فرد خلق و خوی زیبایی هم دارد

یکی از مهمترین وظیفه ی بینی همان گونه که می دانید تنفس کردن است و این مساله امری است که بسیار برای ما مهم وحساس می باشد و بینی یک مجرایی برای عبور تنفس نیست بلکه بینی هوای استنشاقی را تمیز و مرطوب می کند به همین دلیل یک جراح خوب جراحی است که علاوه به تعادل سازی زیبایی باعث برقراری حفظ تعادل و عملکرد بینی شود یعنی قبل از زیبایی بینی به فکر عملکرد بینی و سلامت بینی باشد و هدف بعدیش زیباسازی بینی باشد که بتواند با توجه به علم و تجربه پزشکی با هنر آمیخته کند و در جراحی زیبایی بینی به کار گیرد .

خوشبختانه با پیشرفت علم و تحول شگفت انگیز در علم پزشکی جراحان به علم رینوپلاستی تقویتی روی آورده اند یعنی علاوه بر کوچک کردن و زیبا کردن بینی باعث تقویت بینی و زیبایی بینی می شوند بدون کوچک اینکه آسیبی به بینی وارد شود.

رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی )

رینو به معنای بینی و پلاستی منظور شکل دادن و اصلاح کردن است پس در واقع رینوپلاستی به جراحی گفته می شود که بد شکلی ها و بد فرمی های بینی را برطرف می کند.از جمله ایرادات بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بزرگی بینی
 • انحراف ظاهر بینی
 • عدم تقارن بینی
 • عدم تناسب بینی
 • مشکلات انسدادی بینی
 • ناهنجاری های مادرزادی یا ناشی از جراحی یا حادثه

شاید در خانم ها هدف اصلی  از جراحی بینی کوچک کردن بینی  باشد اما در مردان و به خصوص در افرادی که بینی های گوشتی دارند مهم ترین عامل تناسب بینی در صورت است  و ممکن است در این جراحی برخی قسمت ها تغییر کند و برخی کوچک شود و یا اینکه برخی از غضروف ها تقویت شوند.هر چند که مراجعه کنندگان درخواست های متفاوتی دارند ،مانند جراحی بینی فانتزی و یا بالعکس جراحی بینی طبیعی که در حد حفظ فرم طبیعی و تنفس قابل قبول است که بینی غیر عملی به نظر بیاید و خوشبختانه دیگر مدل بینی هایی که از همه طرف بریده و ناقص می باشند و به شکل افراطی کوچک شده اند به شدت در حال کاهش هستند.

جراحی بینی استخوانی

مشاوره پیش از جراحی بینی

بیشتر بیماران دوست ندارند عیوب بینی شان و نیز صورتشان به خصوص در نزد همراهان شان به آنها گفته شود.  این در حالی است که تنها خود بیماران می توانند چهره واقعی و ایرادات بینی وصورت خود را مطرح کنند.پیشنهاد می شود افرادی که در روز اول  و با هدف مشاوره به مطب مراجعه می کنند بدون آرایش باشند تا چهره آنها واضح مشخص باشد تا جراح بینی بتواند صورت را با دقت بررسی کند و مشکلات پوستی ، چانه و حالت اسکلتی صورت ، فرم گونه ها و چشم ها مشخص شود.

جراحی بینی استخوانی

از نشانه های بینی های استخوانی  برآمدگی و قوز روی پل بینی است که  می تواند باعث ایجاد اشکال در تناسب ایده آل صورت فرد شود و تاثیر نامطلوب بر عکس های شخص و به ویژه عکس هایی داشته باشد که از پهلو گرفته شده اند.پس برآمدگی روی بینی می تواند باعث کاهش هارمونی اجزای صورت شود. درحین جراحی بینی استخوانی، برآمدگی که بر روی بینی وجود دارد کاهش پیدا می کند و به شکل هم زمان عرض بینی، طول آن و دیگر ایرادات مربوط به تناسب بینی بازسازی می شوند تا به این ترتیب بتوان به ظاهر بهینه و متناسب برای بینی فرد بیمار دست پیدا کرد.

برخی از بیماران سوال می پرسند که آیا بعد از عمل امکان بازگشت بینی به حالت اولیه وجود دارد یا خیر. در پاسخ باید گفت که برگشت دوباره  برآمدگی روی بینی  غیر معمول است. بهتر است  مراقبت های بعد از عمل بینی  و همچنین اقدامات در طول دوره درمان بعد از جراحی بینی استخوانی به درستی انجام بگیرد

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی پوست ضخیم و حجم زیاد چربی دیده می شود که معمولا نوک بینی پهن و گرد می باشد و  فرم خاصی ندارد.برای اینکه جراح بینی بخواهد این گونه بینی ها را عمل کند در ابتدا مدل مورد انتظار هدف قرار می گیرد و در صورتی که به تنفس فرد مشکلی را وارد نکند جراحی انجام می گیرد چون جراح از پوست بینی می کاهد باید پایه قوی برای باقی نگه داشتن بافت بینی وجود داشته باشد که معمولا غضروف ها با گرافت ها و پروتزهای بینی تقویت می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

بیهوشی عمومی برای شما در این جراحی انجام می شود و در حین عمل شما متوجه هیچ یک از اقدامات جراح نخواهید شد.پس قبل از عمل باید ناشتا باشید زیرا در صورت خوردن مواد غذایی امکان برگشت محتویات معده به داخل گلو و دهان جود دارد . همچنین برخی از اقدامات کلی مانند مصرف برخی از داروهای رقیق کننده خون و مصرف دخانیات از یک ماه پیش از جراحی بهتر است رعایت شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

شما باید به گونه ایی از بینی خود مراقبت کنید که هیچ گونه فشار و ضربه ایی به آن وارد نشود. بعد از برداشتن گچ روی بینی شما باید تمام مواردی که جراح به شما گفته است را رعایت کنید تا دوره بهبودی و تورم بینی در مدت زمان کمتری به حداقل برسد.

نتیجه جراحی بینی

بهترین ارزیابی از جراحی بینی را می توان بعد از گذشت یک سال از عمل متوجه شد. پس بهتر است که از قضاوت عجولانه خودداری کنید .بسیاری از بیماران از اطرافیان خود در رابطه با چهره خود سوال می پرسند و و با نظرات متفاوتی رو به رو می شوند که بیشتر آنها غیر کاشناسانه و غیر منطقی هستند و مبنی بر سلیقه فردی می باشد و در اکثر موارد باعث رنجش خاطر بیماران می گردند و این جور نظرخواهی ها توصیه نمی شود.

بهترین داور خود شما هستید که وضعیت قبلی بینی تان را می دانید و می توانید تغییرات را متوجه شوید.برخی از بیماران با وجود اینکه بر روی بینیشان ورم از بین نرفته است به دنبال جراحی دیگر برای عمل بینی ثانویه هستند که تنها به ضرر خود بیمار خواهد بود و می تواند عوارض متعددی را به دنبال داشته باشد.

چگونه جراحی زیبایی بینی انجام می شود؟

برای شروع، پزشک برش های کوچک و غیر قابل توجهی را انجام می دهند. سپس پوست را از بینی برداشته و چارچوب حمایت از استخوان و غضروف را نشان می دهد. با توجه به نیازها و انتظارات شما، پزشک  استخوان و غضروفی را ایجاد خواهد کرد تا بینی ایجاد کنید که بیشتر شفاف و با چهره شما تعادل داشته باشد.
جراحی بینی  معمولا از یک تا سه ساعت طول می کشد، اگر چه روش های پیچیده ممکن است طول بکشد.
توجه: اگر تنفس شما مشکل دارد ممکن است نیاز به بازسازی دیواره یا تغییر شکل حفره بینی برای بهبود تنفس پس از جراحی رینوپلاستی باشد.

مهم نیست که جایی که انتخاب می کنید جراحی خود را انجام دهید، همیشه یک جراح در تماس است که به نگرانی هایتان پاسخ دهد. علاوه بر این، یک متخصص بیهوشی گواهی هیئت مدیره بیهوشی محلی یا عمومی شما را در طول کل عملیات با شما حفظ خواهد کرد و در آنجا بیدار خواهید شد.

بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی بینی

 • بهترین نامزدها برای رینوپلاستی از لحاظ جسمی سالم، روانشناختی پایدار و واقع بینانه در اهداف و انتظارات خود هستند.
 • نامزدهای ایده آل نیز غیر سیگاری هستند بدون شرایط بهداشتی در معرض خطر که ممکن است جراحی خطرناک تر از حد طبیعی باشد  . سیگاری ها باید حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل ترک کنند، زیرا سیگار کشیدن ممنوع است
 • روش رینوپلاستی می تواند تاثیر مثبتی بر عزت نفس شما داشته باشد. احساس در مورد ظاهر شما بهتر می تواند احساس شما را نسبت به خودتان بهتر کند.

توجه داشته باشید

بیماران ممکن است احساس کنند که بینی خود را به سمت یک طرف یا اینکه ظاهر بینی خود متفاوت است، زمانی که از سمت راست و چپ دیده می شود
دیگر ناهنجاری های رایج که ممکن است همراه با بینی کشیده باشد نوک بینی بزرگ یا ضعیف بینی و عدم تقارن اندازه یا شکل بینی. بسیاری از بیماران ما برای رینوپلاستی آرایشی نیز از طریق بینی خود دچار مشکل می شوند.

آماده سازی قبل از جراحی زیبایی بینی

 • مشاوره شما شامل یک معاینه فیزیکی است
 • از شما خواسته می شود که نگاه ایده آل خود را درباره ی جراحی زیبایی بینی شرح دهید .
 • بهتر است تصویری از چهره ای که دوست دارید و از نوع جراحی زیبایی بینی آن راضی هستید به پزشک نشان دهید .
 • دستورالعمل های مربوط به خوردن، نوشیدن و مصرف برخی ویتامین ها و داروها، به شما ارائه خواهد شد که بهتر است طبق آن مصرف کنید .
 • به منظور دستیابی به بهترین نتیجه توصیه می شود افراد سیگاری یک ماه قبل از عمل جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنند.
 • همچنین از شما  می خواهند که برخی از  داروهای ضد درد مانند آسپیرین، داروهای ضد التهاب یا برخی مکملهای گیاهی استفاده نکنید، زیرا ممکن است خونریزی در طول عمل جراحی افزایش یابد.

بازیابی پس از جراحی زیبایی بینی

 • یک دوست یا همراه بعد از جراحی نیاز است که به شما کمک کند و تا 24 ساعت از شما مراقبت کند .
 • بعد از جراحی امکان دارید شما احساس ناراحتی و درد داشته باشید .
 • استفاده از داروهای ضد درد برای  کاهش درد جراحی
 • خونریزی بعد از جراحی تا هفته های اول طبیعی است .
 • شما باید مراقب باشید که چند هفته به بینی خود دست نزده باشید تا بافت ها بتوانند بهبود یابند.
 • تورم و کبودی در اطراف چشم شما پس از دو تا سه روز به اوج می رسد و می توانید با استفاده از کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر از تورم و ورم بکاهید.توجه داشته باشید که   تورم و کبودی زیاد بعد از رعایت نکات لازم در عرض یک یا دو هفته به طور کامل از بین می رود .

عوارض جراحی زیبایی بینی

 • بعد از جراحی زیبایی بینی امکان دارد فرد به تنگی نفس دچار شود .
 • عوارض بعد از عمل مانند عفونت و لخته شدن در خون نادر است.
 • در صورت ایجاد عفونت  می توان با آنتیبیوتیک درمان کرد.

اقدامات لازم پیش از عمل بینی

اقدامات لازم پیش از عمل بینی باید چگونه باشد؟
آیا قبل از عمل باید از رژیم غذایی خاصی تبعیت شود؟

یکی از جراحی های مورد استقبال اغلب افراد جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی است که امروزه هر فردی به این عمل تمایل نشان می دهد.

از جمله ابهاماتی که برای متقاضی این عمل پیش می آید در این است که چه اقداماتی پیش از عمل بینی و چه اقداماتی بعد از عمل بینی باید رعایت شود تا بهترین نتایج را برای بیمار به همراه بیاورد.

برخی نکات قبل از جراحی بینی عبارتند از:

انجام عکس سه بعدی و طراحی شکل نهایی بینی قبل از عمل

عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دو هفته قبل از عمل

عدم مصرف برخی از داروها از جمله: داروهایی که باعث رقیق شدن خون بعد از جراحی می شود مانند: آسپرین و بروفن

برقراری جلسات مشاوره قبل از عمل تا بیمار با دیدی واقع بینانه و آگاه این عمل را انجام دهد.

 گرفتن سی تی اسکن یا اشعه در بیماران دارای پولیپ بینی یا سینوزیت الزامی است.

اگر متقاضی این جراحی از سن بالایی برخوردار باشد، جراح بینی از او می خواد که نوار قلب بگیرد تا از سلامت قلب بیمار مطلع شود.

بهتر است قبل از عمل در نماهای مختلف از بینی فرد عکسبرداری شود تا اختلاف قبل و بعد از عمل را متوجه شود.

گرفتن عکس قبل از جراحی باعث می شود که متقاضی بهتر ایرادات ظاهری بینی را متوجه شود.

اقدامات پیش از عمل بینی

برخی نکات بعد از جراحی زیبایی بینی عبارتند از:

بهتر است که این عمل در اول روز صورت گیرد، اما انجام آن در ساعات بعدی نیز هیچ گونه عارضه ای ندارد.

بیمار باید قبل از عمل ناشتا باشد.

مراعات رژیم غذایی با مایعات سرد و غذاهای شل و آبکی بسیار مهم است.

بعد از گذراندن دوران نقاهت باید تمام علائم از بیمار برطرف شده باشد در غیر این صورت مراجعه به جراح بینی الزامی است.

استعمال از داروهای آنتی بیوتیک دار و شستشوی بینی با سرم نمکی و استعمال پمادهای ترمیمی بعد از عمل بینی بسیار مهم می باشد.

بعد از یک هفته بهتر است به جراح بینی مراجعه نماید و گچ بینی را بر دارد و بخیه های داخلی را بکشد.

نحوه ای زدن چسب به بینی را باید دقیق از جراح بینی خود بپرسد و در صورت نیاز به تعویض باید به جراح مراجعه کند.

کاهش ورم بعد ازجراحی بینی

امروزه برای این که بعد از جراحی زیبایی بینی بهترین نتایج عاید فرد شود باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را اعمال نماید از جمله دغدغه های فکری اغلب متقاضیان این عمل دانستن راههای کاهش تورم بعد از عمل بینی می باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم چند روش را ذکر کنیم تا در روند بهبودی سریع تر بعد از عمل کمک نماید.

به منظور دستیابی به بینی زیبا و ایده آل بعد از جراحی بینی بهتر است به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از نکات جهت کاهش تورم بعد از عمل بینی عبارتند از:

در صورتی که بینی عمل شده باشد، باید بسیار احتیاط کرد که به آن صدمه یا آسیبی وارد نشود زیرا فشار باعث ایجاد تورم در بینی خواهد شد و بینی را کبود نشان می دهد.

بیش از اندازه نباید به بینی دست زد، زیرا دستکاری باعث تحریک غضروف ها شده و در نتیجه پوست بینی تحریک و جابجا می شود.

تورم و التهاب بعد از عمل بینی گوشتی بیشتر از جراحی بینی استخوانی است در نتیجه فرد باید صبور باشد.

باید بگوییم در بینی های کج و منحرف میزان التهاب و تورم بیشتر است و نباید این نوع بینی را بعد از عمل دستکاری نمود.

کاهش ورم بعد از عمل بینی

مراحل کاهش تورم در بینی عبارتند از:

ابتدا متذکر می شویم که در هفته اولیه بعد از جراحی زیبایی بینی درد و کبودی وجود دارد و حتی ممکن است که مقداری تب در فرد رخ دهد اما اگر این علائم بعد از دو هفته کاملا برطرف نشد و حادتر بروز کرد بدان معنا می باشد که فرد به عفونت های بعد از جراحی بینی مبتلا شده است و حتما باید به جراح بینی مراجعه نماید.

در این مرحله جراح بینی برای کاهش تورم و کبودی از گچ و یا اسپلینت بینی جهت کاهش تورم استفاده می کند.

به منظور سفت شدن بافت های داخلی و کلاژن سازی در آن باید تا 6 ماه فرد از بینی به خوبی مراقبت نماید تا محل برش ضخیم وسفت شود. بهتر است تا آن زمان از چسب بینی مرتب استفاده نماید.

توصیه جراح بر این است که غذاهای شور و نمکی کمتر استفاده کند تا از میزان کاهش تورم بکاهد.

رژیم غذایی پس از عمل بینی

بعد از عمل بینی چه غذایی بخوریم؟

بهترین میوه بعد از جراحی زیبایی بینی کدام می باشد؟

یکی از جراحی های رایجی که از استقبال زیادی در بین افراد به خصوص جوانان برخوردار شده است، جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی می باشد که برای دریافت بهترین نتایج باید به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود تا فرد از میزان رضایت مندی بالایی برخوردار شود.

برای این که جراحی بینی بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه داشته باشد باید به تمام دستور العمل های گفته شده جراح بینی قبل و  بعد از عمل  بینی پیروی کند تا هم زودتر علائم برطرف شود و هم فرد سریع تر به امور روزمره ی زندگی خود بپردازد.

به منظور دستیابی به بینی زیبا و ایده آل بعد از جراحی بینی بهتر است به یک جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

یکی از نکاتی که در بهبود سریع تر علائم بعد از جراحی بینی بسیار کمک می کند تبعیت از یک رژیم غذایی مخصوص است که دکتر تجویز می کند.

برخی از نکات در مورد رژیم غذایی بعد از جراحی بینی شامل:

جراح از متقاضی می خواهد که بلافاصله بعد از جراحی زیبایی بینی رژیم غذایی را با آب میوه و مایعات سرد آغاز نماید زیرا که آب میوه های طبیعی باعث عدم ایجاد اسکار و آکنه در سطح بینی می شود در حالی که اغلب افراد به اشتباه از آب میوه های پاکتی و کمپوت استفاده می کنند که نتیجه ای آن ایجاد جوش بر سطح بینی خواهد شد.

رژیم غذایی پس از عمل بینی

بهتر است هنگام نوشیدن مایعات از نی به جای لیوان استفاده شود تا هیچ گونه برخوردی با بینی ایجاد نشود.

جراح از متقاضی می خواهد که در 24 ساعت اولیه از سیب زمینی آبپز و غذاهای مایعی استفاده نماید تا یبوست در فرد رخ ندهد و مزاج به راحتی کار کند. البته باید بگوییم که در مصرف مواد غذایی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و بهتر آن است که از غذاهای داغ و گرم اجتناب شود و غذاهایی که حاوی پروتئین و ویتامین می باشد را بیشتر مصرف نماید.

جراح همچنین از بیمار می خواهد که تا یک هفته از غذاهای حاوی ادویه جات ،تند ، فلفلی و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، نیز اجتناب کند.

فعالیت ورزشی بعد از جراحی بینی

چند ماه بعد از عمل می توان شنا کرد؟

اخیرا یکی از جراحی های رایجی که در بین افراد از استقبال بی نظیری برخوردار شده است، جراحی زیبایی بینی می باشد که برای این که نتایج خوب و ایده آلی کسب شود بهتر است به یک جراح بینی حاذق مراجعه شود.

از جمله دغدغه های ذهنی که گریبانگیر متقاضیان جراحی بینی می شود، مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد.

فعالیت ورزشی بعد از جراحی بینی

یکی از سوالات رایجی که در بین افراد پرسیده می شود این می باشد که تا چند وقت بعد از عمل بینی نمی توانند ورزش کنند که در این مقاله دکتر علی طاهری نیا جراح حاذق و باتجربه بینی بر این اشاره می کند که بهترین روش بعد از جراحی در این می باشد که تا 7 الی 10 روز بستری در خانه را داشته باشد و از مراقبت های تجویز شده پیروی شود، تا بیمار از نتایج رضایت بالایی برخودار شود.

برای انجام مکالمات تلفنی بهتر است که موبایل یا تلفن را بیش از حد به صورت نزدیک ننماید و از فعالیت هایی که فشار به بینی وارد می نماید، اجتناب شود.

اما توصیه دکتر علی طاهری نیا جراح بینی بر این است که برای انجام ورزش بهتر است که زیاد عجله نشود و پیاده روی آهسته را در اوایل عمل انجام دهد و برای شنا کردن بهتر است تا یک ماه صبر شود و تحت هیچ شرایطی در آن زمان در سونای بخار  قرار نگیرد.

اما در صورتی که به باشگاه ورزشی مراجعه می کند بهتر است که بعد از 2 ماه از سر بگیرد و از تردمیل و وزنه های سبک  و راحت که فشاری به بینی وارد نمی کند، استفاده شود.

اما اگر متقاضی ورزش های سنگینی را انجام می دهد بهتر است که تا 6 ماه اجتناب شود از جمله این ورزش ها می توان به قوتبال ، والیبال و بسکتبال اشاره نمود.

اما برخی از ورزش ها مانند تکواندو و کاراته و… هستند که با سر و  صورت در ارتباط می باشند، برای شروع مجدد این ورزش بهتر است تا 1 سال خودداری شود تا ضربه ای ناگهانی به صورت وارد نشود، و شکل بینی تغییر نکند.

جراحی بینی بدون تامپون

تامپون بینی باید چند روز داخل بینی قرار بگیرد؟

اسپلینت بینی بهتر است یا تامپون؟

امروزه جراحی زیبایی پلاستیک از استقبال زیادی در بین افراد برخوردار شده است که یکی از مهم ترین این جراحی ها را می توان به عمل زیبایی بینی اشاره کرد که متقاضیان زیادی را علی الخصوص جوانان را به خود مایل کرده است.

جراحی زیبایی بینی را باید نزد یک جراح بینی حاذقی انجام داد تا بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه داشته باشد و از میزان رضایت مندی بالایی برخوردار باشد.

ازجمله سوالاتی که اغلب متقاضیان از جراح بینی می پرسند در این است آیامی توان جراحی زیبایی بینی را بدون تامپون انجام داد؟

آیا استفاده از اسپلینت بینی بهتر است یا تامپون؟ مدت زمان هر کدام چقدر می باشد؟ سوالات زیادی برای متقاضیان پیش می آید که ما در این مقاله خواهان روشن نمودن این مطلب هستیم که استفاده از تامپون مناسب تر است یا اسپلینت؟

اگر متقاضی از پزشک خود بخواهد که از اسپلینت استفاده نماید دیگر نیازی به استفاده از تامپون و فیتیله نیز پیدا نخواهد نمود.

جراحی بینی بدون تامپون

عدم رغبت افراد از تامپون به این علت است که بعد از جراحی، بینی را می بندند و راه نفس از دهان خواهد بود در صورتی که این عارضه در استفاده از اسپلینت ایجاد نخواهد شد و فرد ترس از خارج نمودن آن را نیز ندارد.

باید بگوییم که اسپلینت از جنس سیلیکونی می باشد و نرم و سبک است به طوری که فرد تنها با یک بار مراجعه می تواند از بخیه و پانسمان و اسپلینت رهایی یابد در حالی که تامپون نیاز به مراجعه های دیگری دارد .

باید متذکر شویم که این سخن بدین معنا نمی باشد که تامپون دارای عارضه بوده و برای متقاضی درد ایجاد می کند برعکس تامپون در جهت روند بهبودی کمک بیشتری از اسپلینت خواهد کرد و روند بهبودی را تسریع می بخشد.

اقدامات بعد از عمل بینی

امروزه جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی خواه به صورت بسته یا باز از استقبال بی نظیری از افراد علی الخصوص جوانان برخوردار شده است به طوری که از هر دو نفر در یک خانواده، یکی این عمل بی خطر و ایمن را انجام داده است.

باید بگوییم که این عمل را صرفا به جهت زیبایی انجام نمی دهند و به جنبه ای درمانی آن توجه می کنند و متقاضی برای درمان مشکلاتی که در بینی دارد ، از جمله: جراحی پولیپ بینی یا سینوزیت و … این عمل را انجام می دهد. باید بگوییم برای این که به بهترین و ایده آل ترین نتایج برسید بهتر است بعد از جراحی به تمام دستورالعمل های جراح بینی خود گوش داده و آن را بدون نقص اجرا نمایید. از جمله توصیه هایی که جراح بینی بعد از عمل برای التیام درد و برطرف شدن زودتر کبودی و تورم تجویز می کند برخی از اقدامات و نکاتی است که فرد باید طبق دستور العمل پیروی نماید.

برخی از اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی عبارتند از:

بهتر است فرد در هنگام انجام این عمل ناشتا باشد تا بعد از هوشیاری از حالت تهوع کمتری برخوردار باشد.

قبل از عمل باید لاک های دست و پا کاملا پاک شود.

در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کند قبل از مصرف به جراح اطلاع دهد.

بعد از هوشیاری بیمار باید بلافاصله از کمپرس یخ برای اطراف چشم هایش استفاده نماید تا درد و کبودی کمتری ایجاد شود.

اقدامات بعد از عمل بینی

بعد از عمل بهتر است از آبمیوه های طبیعی و خانگی مصرف نماید تا زودتر به فعالیت و امور روزمره ای زندگی باز گردد.

تا زمانی که تامپون در بینی دارد نباید استحمام کند، و گچ روی بینی باید خشک باشد.

استحمام زمانی جایز است که دکتر توصیه کند که برای برداشتن گچ بینی باید آب به بینی برسد و گچ شل شده تا راحت از روی بینی برداشته شود.

به منظور کنترل ورم بینی جراح یک آمپول عضلانی را برای متقاضی تجویز می کند.

برای تسکین درد گلو و چرکی که در آن ایجاد شده داروهایی تجویز می شود، که باید طبق دستورالعمل مصرف شود.

مسافرت پس از عمل بینی

چه مدت بعد از جراحی بینی می توان مسافرت رفت؟

چند روز بعد از عمل زیبایی بینی می توان رانندگی کرد؟

امروزه جراحی بینی از استقبال زیادی برخوردار شده است، این جراحی می تواند شامل جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی باشد.

باید متذکر شویم که در صورتی که به جراح بینی حاذق و باتجربه مراجعه شود هیچ گونه عوارض جانبی حادی بعد از عمل برای متقاضی به همراه نخواهد داشت. اغلب اوقات افراد قبل از جراحی بینی سوالات و ابهامات زیادی دارند که باید قبل از جراحی ، پزشک این سوالات را در ذهن آنان برطرف نماید و متقاضی با دیدی واقع بینانه و نه عجولانه تصمیم گیری نماید.

یکی از دغدغه های فکری متقاضیان  این می باشد که چه نکاتی را باید بعد از عمل رعایت کنند تا زودتر به بهبودی برسند؟ اغلب جراحان توصیه های بعد از عمل تجویز می کنند که باید از آن تبعیت شود تا بیماران زودتر به امور روزمره زندگی برسند. از جمله نکاتی که بسیار پزشک تاکید می کند این می باشد که تا زمانی که تامپون در بینی است و گچ بر اطراف بینی قرار دارد باید از استحمام  و انجام فعالیت های سنگین اجتناب شود. چنانچه ورزش می کنند بهتر است برای دوماه به تعویق بیاندازند.

مسافرت پس از عمل بینی

یکی دیگر از سوالاتی که متقاضیان از جراح بسیار می پرسند این می باشد که آیا پس از جراحی زیبایی بینی می توانند سوار هواپیما شوند، یا به تنهایی رانندگی کنند؟ اغلب اوقات پاسخ جراحان بینی بر این سوال این می باشد تا زمانی که مسافرت ضروری و اجباری نباشد، بهتر است که صورت نگیرد و در هفته نخست بعد از جراحی بینی از رانندگی کردن به تنهایی اجتناب شود ،زیرا با کوچک ترین شتاب یا ترمز ممکن است که به بینی ضربه یا آسیبی برسد که ورم و کبودی را برای متقاضی به همراه می آورد، در صورتی که متقاضی ساکن خارج از کشور باشد می تواند بعد از باز نمودن گچ بینی سوار هواپیما شود، اما تا قبل از آن باید صبور و شکیبا باشد. توصیه جراح این است تا حدالامکان استراحت کند و از لمس نمودن بینی اجتناب کند.

شایان ذکر است که گفته شود در صورت بروز هرگونه علائم غیر طبیعی بعد از عمل و بیشتر شدن آن حتما به جراح اطلاع داده و در صورت نیاز مراجعه شود.

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .