جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟

روند رشد فرد در کودکی با آنچه بعد از بلوغ اتفاق می افتد قدری تفاوت دارد. رشد اجزای مختلف صورت در مراحل مختلفی به طور تقریبی کامل می شود. در خانم ها اغلب بعد از 16 سالگی و در آقایان بعد از سن 18 یا 17 سالگی که رشد فیزیکی استخوان ها کامل شد امکان انجام جراحی زیبایی بینی وجود دارد. اما توصیه ای که معمولا پزشکان به بیماران می کنند این است که صبر کنند تا سن آنها کمی بالاتر برود تا بتوانند تصمیم درستی بگیرند و مطمئن شوند که آیا حتما می خواهد عمل جراحی انجام بدهند زیرا با افزایش سن میزان آگاهی بیشتر می شود و ضمن افزایش آگاهی فرد در رابطه با جراحی بینی نظر و سلیقه اش نیز ممکن است تغییر کند. در شرایط و نژاد خاص که بلوغ جسمی در سن زودتری ایجاد می شود می توان انجام جراحی بینی را در سنین پایین تری انجام داد.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی، بهترین جراح بینی گوشتی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و دریافت نوبت با شماره 44247536 تماس حاصل نمائید و یا به پیج اینستاگرام دکتر طاهری نیا مراجعه فرمائید.

 

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی

رشد بینی بعد از بلوغ تقریبا متوقف می شود یعنی اگر پروسه بلوغ را یک تا دو سال در نظر گرفته شود بعد از آن می توان جراحی بینی را انجام داد. از آنجاییکه عمده کارهای زیبایی بینی بر روی غضروف نرم و استخوان بینی انجام می شود اکثر پزشکان توصیه می کنند بعد از سن 18 سالگی جراحی بینی صورت بگیرد معمولا فرد بعد از معاینه توسط پزشک جراح و بررسی های لازم جهت رشد کامل اجزای بینی و مقایسه با فرد بالغ کامل، می تواند تحت عمل جراحی بینی قرار گیرد.

سن مناسب برای جراحی انحراف بینی

در مورد جراحی بینی معمولا اگر قسمت داخلی بینی مشکل داشته باشد و به اصطلاح انحراف بینی داشته باشد و فرد مشکل تنفسی داشته باشد یا سینوس ها و یا شنوایی تحت تاثیر انحراف بینی قرار گرفته باشد می توان بعد از سن 6 سالگی جراحی کرد، منتها این اعمال جراحی دارای محدودیت های خاص خود می باشد زیرا باید مراقب بود تا مراکز رشد آسیب نبیند.

انحراف شدید تیغه یا سپتوم بینی که ممکن است موجب مشکلات تنفسی شدید در بیماران شود در این موارد می توان فقط انحراف تیغه بینی را از داخل بینی بدون ایجاد تغییر در شکل ظاهری بینی در سنین پایین تر نیز اصلاح کرد و انجام جراحی زیبایی بینی را به بعد از سن بلوغ موکول کرد.

جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟

جراحی زیبایی بینی از چه سنی آغاز می شود؟

عمل جراحی بینی در سنین بالا

سن های بالاتر از 50 سال به دلیل اینکه مقداری از الاستیسیته پوست کاهش پیدا می کند نتایج بعد از عمل که مربوط به ترمیم پوست است ممکن است کمی دچار اختلال شود اما گاهی جراحی هایی هم بعد از سن 65 سال هم انجام شده و نتیجه خوبی بدست آمده. به طور کلی بعد از سن بلوغ هیچ محدودیت سنی برای جراحی بینی وجود ندارد مگر اینکه فرد به بیماری های زمینه ای دچار باشد که در جراحی ایجاد ممانعت کند.

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سیزده + دوازده =