آزمایشات قبل از جراحی بینی

چه آزمایشاتی قبل از جراحی بینی الزامی است؟

آیا قبل از عمل بینی باید آزمایش خون دهیم؟

آیا قبل از عمل بینی آزمایش ایدز گرفته می شود؟

علت آزمایش خون قبل از جراحی زیبایی بینی چیست؟

کدام اقدامات باید قبل از عمل رینوپلاستی صورت گیرد؟

چرا قبل از جراحی بینی آزمایش خون می گیرند؟

در این مقاله سعی نموده ایم در مورد آزمایشات قبل از جراحی بینی توضیحات جامع و مفصلی گردآوری کنیم، به منظور کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که متن را تا انتها مطالعه نمایید. بهتر است که با ما همراه باشید.

برای همه جراحان بینی بسیار مهم می باشد که از سلامت جسمی و همچنین روحی و روانی بیمارانشان مطلع شوند به همین دلیل علاوه بر شنیدن سلامت از دهان خود متقاضی برخی از آزمایشات را جهت اطمینان کامل تجویز می کنند. از جمله آزمایشی که جراح بینی بسیار بر آن تاکید می کند، آزمایش هموگلوبین خون است تا مطلع شود که هموگلوبین در بدن یک فرد چه میزان تولید می شود. این آزمایش بسیار مهم و اساسی است زیرا نوعی پروتئین در آن موجود است که وظیفه حمل اکسیژن به دیگر ارگان های بدن را بر عهده دارد و با این عمل دی اکسید کربن را از شش ها گرفته و دفع می کند. در صورتی که هموگلوبین در خون یک بیمار کم تر از حد مجاز باشد، بیانگر این است که متقاضی دارای کم خونی است و باید قبل از پروسه عمل بینی با مصرف دارو آن را برطرف کند.

آزمایشات مهم قبل از جراحی بینی

 • آزمایش خون
 • آزمایش انعقاد خون
 • آزمایش ادرار
 • تست شمارش سلول های خونی
 • آزمایش بارداری
 • معاینه ی روانی
 • تست فشار خون
 • تست قند خون
 • عکس برداری از قفسه سینه
 • الکتروکاردیوگرافی (به منظور اطلاع از سلامت قلب و عروق)

آزمایشات قبل از جراحی بینی

شایان ذکر است که ممکن است برخی از این آزمایشات برای شما تجویز نگردد. اما اگر جراح بینی تمام این آزمایشات را از شما بخواهد باید انجام داده و در جلسه مشاوره پزشکی بررسی شود. بهتر است که آزمایشات را حداقل سه هفته قبل از جراحی انجام داده باشید.

یکی از آزمایشاتی که اخیرا در همه نوع جراحی ها از فرد گرفته می شود، آزمایش ایدز می باشد که در اغلب مواقع چون فرد در دوره ی پنجره به سر می برد و از بیماریش اطلاع ندارد با دادن این آزمایش می تواند فورا اقدامات لازم را جهت جلوگیری از انتشار سلول های بیمار در بدن انجام دهد. دادن این آزمایش به سود خود فرد است.

چکیده مطلب

روز قبل از عمل باید غذای نرمی را بخورید و در زمان بستری شدن نیز بهتر است که تنها مراجعه نکنید. از پوشیدن لباس های تنگ و دکمه دار و آویزان نمودن زیور آلات، لنز چشمی، داشتن لاک در ناخن های دست و پا و… اجتناب نمایید.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

برخی از خدمات دکتر طاهری نیا بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drtaherinia

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1 + 10 =